PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریموت کنترل

onimeno
30-06-2013, 03:02
سلام دوستان تصمیم دارم برای یک بازوی مکانیکی یک ریموت کنترل درست کنم. این بازو سه قسمت هست که با سه جوی استیک کنترل میشه

مشخصات ریموت:
3 جوی استیک (هر جوی استیک به صورت بالا - خلاص - پایین)
1 عدد پتانسیومتر
4 کلید
1 کلید امرججنسی
برد 100 - 500 متر
کار در هوای ازاد
کار در کنار سیستمهای هیدرولیک

من سالها پیش با avr کار کردم حالا میخوام این برد رو اگه امکان داره با میکرو و ماژولهای rf درست کنم
حالا من میخوام بدونم میشه به این مدارها اعتماد کامل کرد؟ این ریموت صنعتی هست و اصلا نباید هیچگونه اختلال یا اشتباهی بکنه. البته نمونه چینی اون با pic درست شده بود.
ازavr میتونم استفاده کنم یا حتما pic باشه؟
از چه ماژولی باید استفاده کنم؟
ممنون

abbasalifix
30-06-2013, 12:49
من یه بازو درست کردم خیلی پیشرفته است با کامپیوتر هم کنترول میشه هم با کنترول دستی یه گوشی خوب تا شب پیدا میکنم برات عکس ها شو میزارم حتما به دردت میخوره

abbasalifix
30-06-2013, 12:50
برای برد های صنعتی هم من خودم به شخصه ماژول های بیسیم آنتنی رو پیشنها نمیدم و فقط مادون قرمز خوب جواب داده

onimeno
01-07-2013, 02:22
من یه بازو درست کردم خیلی پیشرفته است با کامپیوتر هم کنترول میشه هم با کنترول دستی یه گوشی خوب تا شب پیدا میکنم برات عکس ها شو میزارم حتما به دردت میخوره
ممنون منتظر عکسها هستم. باید خیلی جالب باشه aa). کنترلش بیسیم هست؟ یکم در مورد کنترلش توضیح میدی. این کنترل رو برای یک جرثقیل که چند بازو داره میخوام کنترلش سیمی هست که میخوام بیسیمش کنم.

برای برد های صنعتی هم من خودم به شخصه ماژول های بیسیم آنتنی رو پیشنها نمیدم و فقط مادون قرمز خوب جواب داده

از مادون قرمز نمیتونم استفاده کنم اول از همه ممکنه مانع بین فرستنده و گیرنده باشه دوم فاصله زیاد, بردش حداقل 100 متر باید باشه

یه عکس از فرستنده چینی میزارم که از pic استفاده کرده
6087
حالا من میخوام اگه ممکنه از AVR و یک ماژول RF که پیشنهاد میکنید استفاده کنم(تا حالا با PIC کار نکردم :( )

abrisham
04-05-2014, 03:42
درود.
شما میخواید یه جرثقیل سقفی که شش جهت حرکت داره کنترل کنید؟(بالا و پایین، چپ و راست، جلو و عقب)
نمونه آمادش تو بازار هست. اما قیمتش بالاست.
:hi:
7654