PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال lcd به کوبی بورد

meysamrahimi
27-06-2013, 00:58
با سلام خدمت دوستان.
کسی هست که lcd را به وبی برد متصل کرده باشه؟
لطفا راهنمایی نمایید

roohlla
27-06-2013, 11:31
چه مدل ال سی دی ؟

meysamrahimi
27-06-2013, 12:34
منظورم بیشتر این بود که کدوم یکی از ال سی دی های موجود در فروشگاه را به راحتی می توان به این برد متصل نمود و چگونه؟
با تشکر

meysamrahimi
27-06-2013, 12:41
من قصد خرید این برد را دارم. میخواستم بدونم همراه با خرید این برد چه لوازم جانبی دیگری بگیرم تا بتوانم از یک ال سی دی تاچ نیز در استفاده از این برد بهره ببرم.
با تشکر

roohlla
27-06-2013, 12:41
اینجا رو ببینید:
You can see links before reply

sutech88
11-07-2013, 20:45
سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم کسی تلاشی برای اتصال tft7" به کیوبی یا مارس کرده ؟ تو توضیحات نوشته که وصل میشه ولی تو فروم که اطلاعاتی نیست - با فروشگاه هم که تماس گرفتم گفتن تا آخر شب (پریروز)رو ویکی قرار میگیره که هنوز چیزی نیومده- به نظرتون با همین بردهای درایور تو فروشگاه میشه مستقیم وصلش کرد؟

kamikazi
11-07-2013, 21:38
سلام دوست عزیز اقای زارعی که 7 اینچو باهاش راه انداخته دیگه مشکلیم نداشته تو فروم کوبی هستش عکسشم هست برای اسکریپتشم باید یکم جمو جور بشه روی ویکی قرار بگیره

Z.F.K
16-07-2013, 12:31
سلام.دوستان من یه مشکلی تو انتخاب میکرو دارم.توی تاپیک های دیگه سوالمو مطرح کرده بودم و به سه تا نتیجه رسیدم.من میخوام یه ال سی دی مثلا 10" رو با یه میکرویی راه اندازی کنم و بعد کاری که میخوام رو روش انجام بدم.راه اول استفاده از 1768 و ssd1963 راه دوم )استفاده از 1788 راه سوم هم استفاده از میکروهای جدیده.حالا دلایل رد وقبولشون رو میگم.مورد اول رو واسه این رد کردم چون کنترلرش سخت مونتاز میشه و امکان نویزی شدن هست.مورد دوم خوب بهتر از اولی هست چون راحتتر از emwin میشه استفاده کرد و کنترلر داخلی داره و اما مورد سوم:مورد سوم نه تنها ال سی دی کنترلر داره بلکه خروجی های HDMI,VGA,TV,LCD,LVDS و .... رو داره.و اینم میدونم که باید سیستم عامل نصب شه روش و بعد توی اون محیط میایم کد میزنیم.حالا به نظر شما که با مورد سوم هم کار کردین بین مورد 2و3 کدوم رو انتخاب کنم چرا؟

Saeid.a
14-10-2013, 14:44
سلام.
من بیس برد کابی رو از کجا میتونم بگیرم؟ کویر خودش تولید نمیکنه؟ یا قصد وارد کردنشو ندارید؟
من میخوام ال سی دی LVDS50Pin رو به کابی برد۲ وصل کنم.

dariush_ab
14-10-2013, 18:30
سلام.
من بیس برد کابی رو از کجا میتونم بگیرم؟ کویر خودش تولید نمیکنه؟ یا قصد وارد کردنشو ندارید؟
سلام دوست عزیز.
به احتمال زیاد تا چند وقت دیگه در فروشگاه موجود خواهد بود.
مدت زمان زیادی است که روش داره کار میشه و حتی تاچ خازنی هم براش راه افتاده.
زمان دقیقش رو جناب زارعی میتونن بهتون بگن.
موفق باشید.

hamidaa
28-10-2013, 13:53
سلام
به کابی برد میشه tft tcd رو مستقیم وصل کرد؟ (مثلا 7اینچ)
این که آقای زارعی متصل کردن مستقیم بوده یا با آی سی واسط و اگه آی سی واسط داشته چی بوده ممنون...

اگه مارس برد رو هم بتونم مستقیم به lcd وصلش کنم خیلی خوبه... please help me

kamikazi
28-10-2013, 14:19
بله مهندس بصورت مستقیم میشه وصل کرد هر دو برد این قابلیت رو داره

hamidaa
28-10-2013, 15:25
ممنون از جوابتون. فقط کابی ورژن 2 و 1 که از این جهت فرقی نمیکنن که؟ پیشنهاد شما کدوم یکی از این 3تا برده؟
سوال آخرم اینکه قاعدتا باید تو سیستم عامل تنظیم کنیم که از کدوم lcd استفاده بشه دیگه؟...

kamikazi
28-10-2013, 16:09
نه مهندس هیچ فرقی نداره از این بابت
در مورد اینکه کدوم برد رو انتخاب کنید بستگی به کاری که میخواین برد انجام بده داره خوب کوبی( 2) 2 هسته ای هستش و قدرت پردازشش بیشتر از کوبی یک هستش
در مورد راهندازیه انواع السیدی بله همش از داخل سیستم عامل و ادیت کردن فایل اسکریپت دات بین انجام میشه

ali_aaa
29-10-2013, 09:29
من طبق راهنمای موجود در ویکی برد زدم و lcd را وصل کردم اما جواب نمیده
دوستان کسی با استفاده از ویکی lcd راه انداخته و جواب گرفته؟

hamidaa
29-10-2013, 10:14
شما از چه lcd استفاده کردید؟ TFT؟ از همینایی که تو سایت وجود داره و 40 پایه هستند؟
تو ویکی مستقیم به برد وصل شده؟

kamikazi
29-10-2013, 10:46
من طبق راهنمای موجود در ویکی برد زدم و lcd را وصل کردم اما جواب نمیده
دوستان کسی با استفده از ویکی lcd راه انداخته و جواب گرفته؟
شما مهندس مشکلت چیه بک لایت روشن نمیشه؟ خود ال سی دی چیزی نشون نمیده؟ شاید اصلا ایمیجتون دسکتاپ نداره شاید pwm ال ای دی درایورتون راهندازی نشده باید بیشتر توضیح بدین

dariush_ab
29-10-2013, 11:13
شما از چه lcd استفاده کردید؟ TFT؟ از همینایی که تو سایت وجود داره و 40 پایه هستند؟
تو ویکی مستقیم به برد وصل شده؟
سلام.
مهندس شما باید کامل توضیح بدید تا بتونیم راهنمایی کنیم.
برد شما کوبی هستش؟ تک یا دو هسته ای؟
السیدی تو ویکی السیدی هفت اینچ استاندارد 40 پین هستش - 4 , 5 هم فرقی نداره - البته 50 پین رومیشود مستقیم وصل کرد ولی خوب یک سری مدارات اضافی برای راه اندازی لازم دارد ولی 40 پین فقط برای بک لایت نیاز به آی سی برای تامین ولتاژ دارد.
شما هم باید سخت افزارتون درست باشد و هم فایل script.bin رو درست ویرایش کنید و البته یادتون نره برای السیدی باید خروجی تصویر رو هم در فایل script.bin برای السیدی 1 کنید که معمولا برای hdmi 3 هستش.
لینک السیدی:
7" inch 800x480 TFT LCD Display + Touch Panel, Standard 40 PIN (You can see links before reply)
لینک ویکی:
نحوه راه اندازی TFT LCD 4.3,5.0,7.0و.. با CubieBoard � ویکی ایران میکرو (You can see links before reply)

vahidnoori
30-10-2013, 12:10
سلام
کسی کتابخانه glcd برای cortex-m4 را داره .

ali_aaa
05-11-2013, 11:31
سلام.
مهندس شما باید کامل توضیح بدید تا بتونیم راهنمایی کنیم.
برد شما کوبی هستش؟ تک یا دو هسته ای؟
السیدی تو ویکی السیدی هفت اینچ استاندارد 40 پین هستش - 4 , 5 هم فرقی نداره - البته 50 پین رومیشود مستقیم وصل کرد ولی خوب یک سری مدارات اضافی برای راه اندازی لازم دارد ولی 40 پین فقط برای بک لایت نیاز به آی سی برای تامین ولتاژ دارد.
شما هم باید سخت افزارتون درست باشد و هم فایل script.bin رو درست ویرایش کنید و البته یادتون نره برای السیدی باید خروجی تصویر رو هم در فایل script.bin برای السیدی 1 کنید که معمولا برای hdmi 3 هستش.
لینک السیدی:
7" inch 800x480 TFT LCD Display + Touch Panel, Standard 40 PIN (You can see links before reply)
لینک ویکی:
نحوه راه اندازی TFT LCD 4.3,5.0,7.0و.. با CubieBoard � ویکی ایران میکرو (You can see links before reply)

سلام
مرسی از جواب دوستان
خدمت دوستان عزیز عرض شود که خودم دوتا LCD TFT داشت ام اما برای اطمینان LCD های 4.3 و 7 اینچ 40 پایه را از فروشگاه سایت گرفت ام. script.bin را هم با استفاده از راهنمای این سایت و سایت اصلی کوبی درست کردم و کامپایل کردم، اما چون توضیحات هر دو ابهام داشت مجبور شدم حالت های مختلف را تست کنم - مثلاً تو بعضی قسمت ها گفته بود این خطها را ویرایش کنید ولی نگفته بود باقی خطها حذف بشن یا بمونن و ...
بردم کوبی 1 هسته ایه
روی Nand لینوکس خود کوبی که توی DVD اش هست را نصب کردم که script.bin نداره
روی SD هم با استفاده از Berryboot جداگانه یه linaro نصب کردم که این فایل و داشت و براش ویرایش کردم و از اون دارم استفاده می کنم
اما برد LCD حتی بک لایتش هم روشن نمیشه
اگه دوستان الگوریتم تست را به شکل خلاصه مرحله به مرحله بگن انجام می دم نتیجه اش را اینجا میزارم

microdavari
12-11-2013, 12:18
من هم هرچی با این ال سی دی روی سیستم آمل اندرود کار کردم ولی تصویر روی ال سی دی چرخیده و رنگ مناسبی نداره البته در هنگام لودینک اندروید همچی درسته ولی وقتی با لا میاد خراب میشه

hamidak
14-12-2013, 17:22
من هم هرچی با این ال سی دی روی سیستم آمل اندرود کار کردم ولی تصویر روی ال سی دی چرخیده و رنگ مناسبی نداره البته در هنگام لودینک اندروید همچی درسته ولی وقتی با لا میاد خراب میشه
چرخش تصویر روی lcd نشون میده که مقادیر l/r و u/d رو درست ندادی برادر من...
من دو تا جامپر (از اونایی که رو مادربردهای کامپیوتر هست) گذاشتم و دو تا پین هدر سه پایه که بتونم به راحتی به v3.3 یا gnd بزنم
حین وجود تصویر هم این کارو کردم و به lcd آسیبی نزد!‌ ولی ترجیحا موقعی که خاموشه این حرکت رو انجام بده...

hamidak
14-12-2013, 19:32
من در مورد قسمتی از تنظیمات اتصال LCD به کوبی برد یا مارس برد تو این تاپیک (You can see links before reply) توضیحاتی رو دادم یه مطالعه بفرمایید