PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بوت با marsboard

azaran
26-06-2013, 14:29
سلام
:(:(:(:(
من image ارسالی توسط خود کویرالکترونیک(lubuntu 12.04) رو روی sd class 10 توسط نرم افزار image writer ریختم.
متاسفانه بعضی وقتها marsboard بوت نمیشه وباید تغذیه اونو چند بار قطع و وصل کرد تا سیستم بوت بشه.
image های توی خود سایت marsboard هم اصلا بوت نمیشن :unh:
از دوستان اگه کسی این مشکل رو داشته لطفا راهنمایی کنه.
با تشکر.

dariush_ab
26-06-2013, 21:30
سلام
:(:(:(:(
من image ارسالی توسط خود کویرالکترونیک(lubuntu 12.04) رو روی sd class 10 توسط نرم افزار image writer ریختم.
متاسفانه بعضی وقتها marsboard بوت نمیشه وباید تغذیه اونو چند بار قطع و وصل کرد تا سیستم بوت بشه.
image های توی خود سایت marsboard هم اصلا بوت نمیشن :unh:
از دوستان اگه کسی این مشکل رو داشته لطفا راهنمایی کنه.
با تشکر.

سلام.
آیا تغذیه شما 5 ولت 2 آمپر است؟
شما بایستی ایمیجهای مختلف رو تست کنید تا ببنید کدام یک از همه بهتر کار میکند.
من مدتی است از xubuntu استفاده میکنم.
در آینده نزدیک بخش ایمیجهای لینوکس مارس برد در ویکی کامل میکنم.شما میتونید تست کنید.
ایمیجی که برای نند هست هم خوبه.
موفق باشید.

azaran
27-06-2013, 11:19
تغذیه من 5 ولت 2 آمپرهستش.
شما ایمیج مطمئن وسریعی سراغ دارین که به من معرفی کنین تا اونجا که من می دونم xubuntu نسبتا کند هستش.
می تونین بگین که مشکل بوت سخت افزاری یا نرم افزاریه ؟
ازتوجهتون سپاسگذارم.

roohlla
27-06-2013, 11:27
نکته ای که من طی کار کردن با مارس دریافتم این است که اگر مبدل usb به سریال را به برد وصل نکرده اید حتما باید پایه ی RX مارس رو با یه مقاومت 4.7 کیلواهم pull down کنید. اینجوری مشکلتون حل میشه. دلیل این مشکل اینه که زمانی که مارس می خواد یه ایمیج رو اجرا کنه سه ثانیه به شما وقت میده تا با زدن یک کلید در ترمینال usb به usart پروسه ی بوت رو متوقف کنید. خوب وقتی مبدل وصله و شما کلید رو نمی زنید همه چیز به خوبی و خوشی پیش میره اما زمانی که مبدل رو وصل نمیکنید در این فاصله ی زمانی پایه ی rx نویزی هست و مارس کاراکتر های الکی حس می کنه . پس باید پول دونش کنید.

dariush_ab
28-06-2013, 13:19
نکته ای که من طی کار کردن با مارس دریافتم این است که اگر مبدل usb به سریال را به برد وصل نکرده اید حتما باید پایه ی RX مارس رو با یه مقاومت 4.7 کیلواهم pull down کنید. اینجوری مشکلتون حل میشه.
سلام.
من هم دقیقا با این مسئله موافقم.در ضمن اگر کلاک مینیمم رو افزایش بدین مشکل سرعت xubuntu تا حدود زیادی حل میشه.

azaran
08-09-2013, 20:30
بلاخره مشکل رو حل کردم.
pullup کنید مشکل حل میشه.
با تشکر از راهنماییهای دوستان.