PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهندس مخابراتی ها!!!

dosti
26-06-2013, 11:00
سلام مهندس من یه سوال دارم لطف میکنین جواب بدین .
من یه نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار دارم که باید با میکروفون بخونی اون بنویسه
میخوام میکروفون و جوری ببندم که ورودی صدا رو از خط تلفن بگیره و به دیجیتال تبدیل کنه و یه تقویت کننده هم اگه بشه بزارم که صدا واضح بیاد
به نظرتون چه ط.ری میتونم یادش کتم؟
درصورت امکان جواب رو برام میل کنین.
alachigh@mihanmail.ir
ممنون

sarab1
26-06-2013, 11:39
دوست عزیز شما این سوال رو 6 بار به طرق مختلف پرسیدی!
اما من برات یه راهنمایی میکنم !! از طرز صحبت های شما این بر میآید که آگاهی کامل از تفاوت برنامه نویسی تحت سخت افزار های مختلف رو ندارید و میخواهید کار بزرگ انجام دهید!! البته سوء تفاهم نشه قصد راهنمایی تون رو دارم تا دیگه انقدر.... سر گردان نباشید.

شما ار میخواهید همچین کاری رو انجام دهید باید تسلط کافی به پردازش سیگنال های دیجیتال و هوش مصنوعی داشته باشید و بتوانید الگوریتم کلی کار رو توسط نرم افزار مطلب نوشته و مورد تست قرار داده باشید و در این حالت میتوانید کد تولیدی رو بر روی پردازنده های شرکت تگزاس اینسترمنت پروگرم نمایید.
سپس مدار آنالوگ مورد نظر رو برای گرفتن سیگنال آنالوگ صحبت طراحی نمایید و نرخ نمونه برداری حداقل هم 8 کیلو هرتز 8 بیتی باید باشه! (بنا به مدار های مخابراتی مرکز مخابرات و هزار و یک دلیل دیگر)
برای نمونه برداری از خط تلفن هم اینو بگم که از یک ترانسفورماتور مخابراتی با نسبت 600 به 600 (در مودم های کامپیوتری هست) استفاده کنید. سیگنال رو با دامنه نیم ولت میگیرید و توسط یک اپ امپ به دامنه صفر تا 5 تبدیل میکنید. سپس نمونه برداری و در نهایت ....
خوب بر گردیم سراغ سوال شما!:
این که گفتید نرم افزار آماده رو دارید خوب برای خود سیستم لینوکس هست!!
اگه شما تو یه سیستم لینوکس ازش جواب گرفتین بسم ا.. میتونید با کمی تغییرات در سیستم های Embedded تحت سیستم لینوکس مثلا کوبی برد یا ... هم ازش جواب بگیرید. البته با میکروفون
اگه تا اینجا بتونید تقریبا 70 در صد کار رو انجام دادید و بقیه میماند طراحی و حذف نویز از از سیگنال خط تلفن و یا... تا با الگوریتم اصلی هماهنگ باشه موفق باشید.