PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراخوان همکاری در قسمت ویکی سایت

mahdichi
25-06-2013, 17:18
با سلام

دوستان بعد از کمی بررسی تصمیم به این گرفتیم تا با کمک هم قسمت ویکی سایت را پیش از پیش بهبود بدیم و بخش های دیگری را هم به آن اضافه کنیم و مطالب گذشته را مرتب و کمی و کاستی های اون را با کمک دوستان برطرف کنیم.

از دوستان هرکسی که تمایل به همکاری داره دعوت می کنم اطلاع بده.

در ضمن، انشالا، با کمک شما قصد داریم بخش هایی برای سایر mini PC ها ترجیحا بوردهای موجود در فروشگاه سایت را راه اندازی کنیم و با توجه به اینکه هسته بیشتر این بوردها مشابه هست بتونیم سرعت آموزش را افزایش بدیم.

خبر خوش هم بدم بزودی بخش برنامه نویسی ویکی شروع به کار می کنه و قصد داریم مطالب قبلی را مرتب کرده و بهبود بدیم.

dariush_ab
25-06-2013, 20:26
سلام دوستان.
لطف کنید در این پست کلیه انتقادات و پیشنهاداتی که به نظرتون در ارائه هر چه بهتر مطالب ویکی به نظرتون می رسد را بیان کنید تا با کمک همه بتوانیم یک منبع جامع و منسجم از اطلاعات را مهیا کنیم.
با تشکر.

sarab1
25-06-2013, 23:37
با عرض سلام به نظر اینجانب دوستان زیادی هستند که میخواهند کار با این برد ها رو یاد بگیرند ولی به دلیل اینکه مطالب در بخش ویکی و فروم ها بیشتر به خاطر علاقه اهل فن به راه اندازی همه چه سریعتر قسمت های مختلف برد ها به زبانی ساده و شفاف توضیح داده نشده اند هنوز دچار تردید هستند و اگه به صورتی کامل و منسجم و قدم به قدم تمامی مراحل با جزئیات بیان شوند بسیار مورد استفاده خواهد بود . و بهتره که بصورت کاربردی صنعتی پروژه های دیگری نیز مطرح شوند. البته جای تشکر و قدردانی از آقایان مهندس زارعی و dariush_ab و mahdichi به خاطر زحماتی در توسعه کار به زبان فارسی ارائه کرده اند هست و این قدم بزرگی در استارت کار در ایران بود.

kavir
26-06-2013, 10:12
سلام
ممنون آقای چنگانی که استارت اینکار رو زدین شما و آقای عباسی زحمت خیلی زیادی در این زمینه کشیدین و بنده ازتون خیلی سپاسگذارم
و اما برای بخش ویکی به نظرم مطالب رو یه جمع بندی کنیم و به صورت سرفصلی باشه تا دوستان روند کار دستشون بیاد
من شخصا روی پایتون و php خیلی علاقه دارم و قطعا به امید خدا وقت بشه روشون کار میکنم و مطالب رو توی ویکی میذارم
برد توسعه هم منتظر قطعاتش هستم به محض رسیدن میدم مونتاژ کار بزنه و بعدش میره برای تولید و در پیشرفت کار بسیار موثر خواهد بود

electera
04-01-2014, 11:34
سلام به همه دوستان
روندی که دوستان پیش گرفتن خیلی با ارزشه و خوشحالم که موقع استارت یکی از پروژه های مهمم، فروشگاه و عرضه mini pc شروع شد. آینده خوبی برای سایت و فروشگاه متصور هستم.
پیشنهادم برای تکمیل تر شدن بخش ویکی، استفاده از مطالب مطرح شده در خود فروم در کنار توسعه بردهاست. به عنوان مثال یکی از دوستان راهی برای حل مشکل usb دوم مارس و شبکه داده بودن و خودم تجربیاتی که در حل مشکل RTC داشتم اینجا عنوان کردم و ...
شخصاً روی ui اندروید کار میکنم و اگر تجربه ای در هربخش بدست بیارم با کمال میل در اختیار دوستان قرار خواهم داد.
آرزوی توفیق برای همه دوستان دارم.

cover_itx
06-01-2014, 04:07
با سلام و درود خدمت تمام دوستان و همکاران ارجمند
راستش یکی از بزرگترین دغدغه همکاران ویکی این است که چه آموزشی مناسب کاربران است که همه کاربران چه در سطح صفر چه در سطح حرفه ایی از آن استفاده کنند البته درست این است که آموزشات از سطح صفر داده شود مثلا بیشتر کاربران به دلیل کار نکردن با لینوکس مشکلات عمده ایی با آن دارند اما با وجود این که آموزشات لینوکس در سطح اینترنت فراوان است این سوال اصلی
همکاران ویکی است که آیا ارایه این آموزشات در ارتباط با بردهای لینوکسی الزامی است؟

مثلا راه اندازی wifi-ftp server-... که در اینترنت به وفور یافت می شود و چند روزی است چند تا از کاربران به صورت پیام خصوصی درخواست راه اندازی این سرویس ها را می کنند در صورتی که این سرویس ها در بحث سرور مطرح می شوند و لذا بهترین راه ارایه درخواست کاربران است تا در یک نظر سنجی مشکلاتی که کاربران دارنند در یک تایپ جداگانه ارایه دهند و همکاران ویکی در موردارایه آموزش آن اقدام کنند.

مساله دیگر این است که دوستان باتجربه زیادی در این انجمن فعال هستند و اما چرا فعالیت نمی کنند و خود را کنار کشیده اند و در امضا خود صحبت از ذکات علم می کنند...:sa:

در مورد برد radxa rock به محض ارایه یک ایمیج stable و بدون باگ آموزشات در ویکی ارایه می شود در حال حاضر هر کدام از ایمیج های لینوکس radxa rock باگ هایی دارنند که جالب نیست
با این ایمیج های شروع کرد استارت شروع فروش radxa خورد و به زودی ایمیج های کاملی مثل کوبی در سایت آن ارایه می شود.

درخواست:
لطفا دوستانی که با سیستم عامل آندروید - برنامه نویسی جاوا-پیتون در سطح بردها کار کرده اند اگر مایل به همکاری در ویکی هستند لطفا اعلام آمادگی کنند &&&
اکثر همکاران ویکی با لینوکس - ویندوز کار کرده اند و حضور آندروید واقعا حس می شود.

موفق و پایند باشید.

electera
06-01-2014, 20:15
با سلام و درود خدمت تمام دوستان و همکاران ارجمند
راستش یکی از بزرگترین دغدغه همکاران ویکی این است که چه آموزشی مناسب کاربران است که همه کاربران چه در سطح صفر چه در سطح حرفه ایی از آن استفاده کنند البته درست این است که آموزشات از سطح صفر داده شود مثلا بیشتر کاربران به دلیل کار نکردن با لینوکس مشکلات عمده ایی با آن دارند اما با وجود این که آموزشات لینوکس در سطح اینترنت فراوان است این سوال اصلی
همکاران ویکی است که آیا ارایه این آموزشات در ارتباط با بردهای لینوکسی الزامی است؟

به نظر من امکان اینکه همه مطالب از صفر تا 100 اندروید اینجا یا در ویکی مطرح بشه نیست!
تجربه من میگه که برای کار با این بردها اول باید یک توسعه دهنده یا اپلیکشن نویس بشیم و بعد بیاییم وارد جزئییات سخت افزاری بشیم چون تفاوت های زیادی بین سیستم عامل ها وجود داره.
اینجا بهتره به تفاوتها و امکانات سخت افزاری مثل راه اندازی پورتها و امکاناتی چون: I2C، ، IrDaUSART و.. پرداخته بشه و قبل از اون اول باید بتونیم یک برنامه ساده برای گوشی اندرویدی همین بردها بنویسیم و بعد بیاییم دنبال امکانات بیشتر.
اگر بتونیم همین تبدیل سریال به USB را راه اندازی کنیم دیگه محدودیتی در نوع برد و امکانات وجود نخواهد داشت. اگر این بردهارا مکمل میکروها در نظر بگیریم، کارهای جالبی میتوان انجام داد.
پرداختن به اندروید از صفر تا... تکرار مکررات خواهد بود و برای اندروید فقط کافیه ویی /پی/ داشته باشین و اینترنت. سایتهایی مثل: You can see links before reply و کمالان و... از نصب و مفهوم اولیه برنامه نویسی زیاد گفته اند و با وجود چند کتاب جامع در بازار، میتوان اپلیکشن نویسی را شروع کرد.

cover_itx
07-01-2014, 01:01
به نظر من امکان اینکه همه مطالب از صفر تا 100 اندروید اینجا یا در ویکی مطرح بشه نیست!
تجربه من میگه که برای کار با این بردها اول باید یک توسعه دهنده یا اپلیکشن نویس بشیم و بعد بیاییم وارد جزئییات سخت افزاری بشیم چون تفاوت های زیادی بین سیستم عامل ها وجود داره.
اینجا بهتره به تفاوتها و امکانات سخت افزاری مثل راه اندازی پورتها و امکاناتی چون: I2c، ، irdausart و.. پرداخته بشه و قبل از اون اول باید بتونیم یک برنامه ساده برای گوشی اندرویدی همین بردها بنویسیم و بعد بیاییم دنبال امکانات بیشتر.
اگر بتونیم همین تبدیل سریال به usb را راه اندازی کنیم دیگه محدودیتی در نوع برد و امکانات وجود نخواهد داشت. اگر این بردهارا مکمل میکروها در نظر بگیریم، کارهای جالبی میتوان انجام داد.
پرداختن به اندروید از صفر تا... تکرار مکررات خواهد بود و برای اندروید فقط کافیه ویی /پی/ داشته باشین و اینترنت. سایتهایی مثل: You can see links before reply و کمالان و... از نصب و مفهوم اولیه برنامه نویسی زیاد گفته اند و با وجود چند کتاب جامع در بازار، میتوان اپلیکشن نویسی را شروع کرد.

من هم با نظر شما تقریبا موافق هستم اما تجربه من برعکس شما حکم می کنه که اول شناخت ساختار سخت افزاری مهمتر از اصول نرم افزاری است.
بله شما درست می فرمایید با ید در ویکی بحث های سخت افزاری و راه اندازی اینترفیس ها در اولویت قرار گیرد اما یک موضوع است به نظر شما کسی که الفبای فارسی را بلد نیست می تواند
بنویسد؟
این موضوع هم حاکی این است خیلی از دوستان این انجمن الکترونیک کار یا سخت افزار شناس هستند و شاید خیلی هم هنوز نمی دونند لینوکس چی است و فکر می کنند دنیا واسه ماکروسافت است؟!!!
برای من هم خیلی خوش آیند نیست که از پایه و مقدمات شروع کنم ولی شما یک نگاه به تایپ کوبی برد کنید ارایه سوالات تکراری و ساده نشان دهنده سطح کاربران است !!!
مد نظر من هم از آندروید همین راه اندازی اینترفیس ها برد بود که دوستان اعلام همکاری کنند ...
اگر قرار معرفی رفرنس و منابع باشد که دیگه ما هرکی سوال می کند باید بهش رفرنس فروم اصلی برد ها را بدیم پس دیگر هدف از راه اندازی ویکی و آموزشات چیست؟ :0013: