PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولتاژ رفرنس داخلی میکرو

endusa200
22-06-2013, 08:28
سلام دوستان.من میخوام مبدل آنالوگ به دیجیتال رو با میکرو mega16 توی بیسکام با ولتاژ رفرنس داخلی خود میکرو راه اندازی کنم اما موفق نمیشم.یعنی نمیتونم ولتاژ رفرنس داخلی رو استفاده کنم.می خواستم بدونم کسی هست که راهنماییم کنه

wantedboy
22-06-2013, 11:48
سلام دوستان.من میخوام مبدل آنالوگ به دیجیتال رو با میکرو mega16 توی بیسکام با ولتاژ رفرنس داخلی خود میکرو راه اندازی کنم اما موفق نمیشم.یعنی نمیتونم ولتاژ رفرنس داخلی رو استفاده کنم.می خواستم بدونم کسی هست که راهنماییم کنه

سلام دوست عزیز
با توجه به تنظیمات زیر
Config Adc=single|free,Prescaler=auto , peference=state
گزینه ی آخر چند حالت می نواند داشته باشدpeference
Off :برای خاموش کرد مرجع داخلی و اتصال مرجع به پایه ی AREF
Avcc: برای استفاده از پایه ی avcc به عنوان مرجع
INTERNALL:برای استفاده از ولتاژ مرجع داخلی.

endusa200
22-06-2013, 12:43
درسته،الین کار رو انجام میدیم اما نمیدونم چرا کار نمیکنه،

wantedboy
22-06-2013, 13:40
درسته،الین کار رو انجام میدیم اما نمیدونم چرا کار نمیکنه،

سلام دوست عزیز
هنگام پروگرام کردن تیک jtale را بزن درست میشه برای من هم همین اتفاق افتاده بود.
در ضمن avcc هم باید به 5 ولت وصل باشه.

endusa200
29-06-2013, 19:18
با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز.
من هرچی توی بیسکام گشتم jtale رو ندیدیم، اگه ممکنه راهنماییم کنید که کجا باید این گزینه رو انتخاب کنم.البته فک کنم باید در قسمت فیوز بیت ها باشه ،ولی چیزی متوجه نشدم.در ضمن من از بیسکام ورژن 2.0.7.5 استفاده می کنم.

abbasalifix
29-06-2013, 19:35
تیک j-tag یکی از گزینه های فیوز بیت ها است که باید غیر فعال بشه
درضمن من قبلا با رفرنس داخلی میکرو کار کردم اما مقدار دقیقی بهتون نمیده و یه مقداری خطا داره برای همین بهتره که از رفرنس خارجی روی پایه avcc استفاده کنید

wantedboy
29-06-2013, 23:26
سلام دوست عزیز
برای تغییر این فیوز بیت باید قبل از پروگرام کردن این کار رو انجام بدید یعنی داخل برنامه نیست.
داخل تنظیمات برنامه ی مخصوص پروگرامت هست.

endusa200
02-07-2013, 21:13
ممنونم از راهنماییتون،امتحان کنم بینم چی میشه
راستش نمیتونم از avcc استفاده کنم چون که مکان تثبیت این ولتاژ وجود نداره،یعنی ممکنه ولتاژ vcc از 5 ولت کمتر شه ،برای همینه که دست به دامن ولتاژ رفرنس داخلی شدم

endusa200
02-07-2013, 21:17
راستی یه مشکل دیگه هم برام پیش اومده ،اونم اینه که یکی از پایه های های میکرو رو به عنوان خروجوی معرفی کردم اما در هنگام روشن شدن میکرو ی لحظه این پایه یک میشه،میخواستم بدونم راهی هست که از این کار جلوگیری شه.:(

abbasalifix
02-07-2013, 21:45
یک خط پایین تر از برنامه کانفیگ پایه رو روی حالت پایداری که نیاز دارید قرار بدین اینجوری

config porta.1=output
porta.1=1