PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی lvds کوبی و مارس

roohlla
18-06-2013, 00:59
سلام به همگی . من یه ال ای دی 15.6 دارم که اومدم و دیتاشیتش رو گرفتم و مدار سخت افزاریش رو بین مارس و ال سی دی برقرار کردم ولی هرچی با اسکریپت ور میرم جواب نمیگیرم . در مورد سیم هایی که اتصال رو برقرار می کنند و سلامت خود ال سی دی مطمئنم . اما از اون جایی که تازه شروع به کار با مارس کردم گفتم دیتاشیت رو اینجا بذارم و از دوستان خواهش کنم اگه میتونن اسکریپت ویرایش شدو رو قرار بدن تا من تست کنم . من خودم هم اسکریپت خودمو قرار میدم . فعلا عکسی از کار و دیتاشیت ال سی دی رو قرار میدم . دوستان کمک کنید تا این قابلیت رو عملی راه بندازیم .
ویرایش شد:
قابلیت LVDS اندازی شده و آموزش رو می تونید از (You can see links before reply)اینجا (You can see links before reply)دریافت کنید.

roohlla
18-06-2013, 11:08
اساتید سایت میتونن اسکریپت من رو چک کنند ؟

ramin.st
18-06-2013, 15:24
سلام :hi: ال سی دی رو از کجا و چند خریدین ؟

roohlla
18-06-2013, 15:38
من لپ تاپ تعمیر می کنم . این ال سی دی مدار بک لایتش خراب بود برای همین هم عوضش کردم و این کهنشه . ال ای دی ها رو هم با یه منبع 30 ولت روشن کردم و سیم هاشرو هم همونطور که توی عکس می بینید بیرون کشیدم. قیمت نو این ال سی دی 180 تومان هست .

ramin.st
18-06-2013, 15:46
توی فروشگاه های اینترنتی میتونم پیدا کنم یا از تعمیر کار های لپتاپ باید بگیرم ؟ عملی بودنش چند درصده ؟

roohlla
18-06-2013, 18:13
از هر دو . عملی بودنش 100 درصده منتها دیر و زود داره . اگه دوستان همکاری و کمک کنن زود وگرنه دیرتر.

ramin.st
18-06-2013, 18:31
طول سیمهاتون یک کم زیاد نیست ؟ شیلد هم نداره !
این ال سی دی خوبه
LED 15.6 Inch ال ای دی مانیتور نوت بوک لپ تاپ (You can see links before reply)

dariush_ab
20-06-2013, 18:31
دوستان کمک کنید تا این قابلیت رو عملی راه بندازیم .

سلام.
هنوز جواب نگرفتید؟
آیا ممکنه که نحوه اتصال پایه ها رو هم بذارید؟

roohlla
20-06-2013, 22:27
مدارش كاري نداره در واقع اصلا مدار نداره ! (البته طبق اون چيزي كه توي سايت خودمون و سايت هاي خارجي خوندم) اما تا فردا مدار رو هم ميذارم . در واقع من اصلا از خروجي مارس سيگنال نميگيرم . منظورم خروجي هاي مثلا clock + , clock - مربوط به ال سي دي هست وگرنه قبلا هم مثلا ال سي دي هاي لپ تاپ رو به برد كنترلر مانيتور lcd وصل كردم . در مورد شيلد نبودن سيم ها بايد بگم توي اين مرحله مشكلي پيش نمياره چون قبلا هم از اين آزمايش ها كردم. من چون به ويرايش خودم شك كردم اومدم و دقيقا يه ويرايش مشابه يه اسكريپتي كه عكس راه اندازي شدش توي نت بود اعمال كردم اما مشكل برطرف نشد . براي همين گفتم فعلا VGA رو تست بزنم ببينم بردم سالمه (البته نود و نه درصد سالمه). حالا خواهش من از شما اينه كه اگر cubeiboard داريد مطابق لينك زير سكريپت رو ويرايش كنيد ببينيد از پايه هاي مربوط به lvds سيگنال مياد يا نه.
You can see links before reply

mahdichi
21-06-2013, 15:05
با سلام

توضیحی درباره تنظیمات فایل fex در قسمت ویکی قرار دادم. می تونید در این لینک (You can see links before reply) مشاهده کنید

ramin.st
21-06-2013, 22:58
مدارش كاري نداره در واقع اصلا مدار نداره ! (البته طبق اون چيزي كه توي سايت خودمون و سايت هاي خارجي خوندم) اما تا فردا مدار رو هم ميذارم . در واقع من اصلا از خروجي مارس سيگنال نميگيرم . منظورم خروجي هاي مثلا clock + , clock - مربوط به ال سي دي هست وگرنه قبلا هم مثلا ال سي دي هاي لپ تاپ رو به برد كنترلر مانيتور lcd وصل كردم . در مورد شيلد نبودن سيم ها بايد بگم توي اين مرحله مشكلي پيش نمياره چون قبلا هم از اين آزمايش ها كردم. من چون به ويرايش خودم شك كردم اومدم و دقيقا يه ويرايش مشابه يه اسكريپتي كه عكس راه اندازي شدش توي نت بود اعمال كردم اما مشكل برطرف نشد . براي همين گفتم فعلا VGA رو تست بزنم ببينم بردم سالمه (البته نود و نه درصد سالمه). حالا خواهش من از شما اينه كه اگر cubeiboard داريد مطابق لينك زير سكريپت رو ويرايش كنيد ببينيد از پايه هاي مربوط به lvds سيگنال مياد يا نه.
LVDS over Cubieboard (You can see links before reply)

ببخشید دیر جواب میدم از این لینک که گذاشته بودین چیزی نفهمیدم خودتون مو به مو بگید چیکار کنم انجام میدم :wink:
LED 15.6 Inch ال ای دی مانیتور نوت بوک لپ تاپ (You can see links before reply)
نظرتون رو هم درمورد این ال سی دی بگید (کار میکنه ؟)

roohlla
22-06-2013, 02:38
آقا من دارم به جاهای خوبی میرسم . یه خورده صبر کنید ببینم چه طور میشه...

roohlla
22-06-2013, 02:40
آقا من دارم به جاهای خوبی میرسم . یه خورده دیگه صبر کنید ببینم چه طور میشه ...

ramin.st
22-06-2013, 09:39
منتظریم.......

kavir
22-06-2013, 10:27
آقا من دارم به جاهای خوبی میرسم . یه خورده دیگه صبر کنید ببینم چه طور میشه ...
بله ما هم منتظریم
دوستان یکم صبر کنید اقای خرم بخت نتیجه رو اعلام کنید و ما هم با بچه های تهران یه هماهنگی کردیم برای خرید led 15.6 اینچ
چیزی که واضح هست باید led بگیرین تا از برد High voltage راحت بشین چون توی ایران گیر نمیاد

roohlla
22-06-2013, 11:45
گفتم مراحلی که طی شده رو بذارم :
من در مرحله ی اول اومدم یه کابل کشی برای ال سی دی قرار دادم که احتمالا نویز گیر بود که امروز صبح اون ها رو هم کوتاه تر کردم.
بعد اومدم اسکریپت رو ویرایش کردم و روی ایمیج لینک زیر lvds رو فعال کردم
بعد توی مرحله ی اول اومدم و اون کانفیگ آماده ای که توی نت وجود داشت رو اعمال کردم (همون که برای ال سی دی 1024*768) نوشته شده بود و نتیجه جالب بود (عکس ضمیمه می شود) . خوب حال پرداختم به تنظیمات تایمینگ من این کار رو یک بار شبیه به کاری که آقا مهدی زحمتش رو کشیده بود انجام دادم و یک بار هم مطابق اون توضیحی که توی google grupe برای کوبی توضیح داده شده بود ولی به نتیجه نمی رسیدم . خوب اومدم و گفتم تایمینگ رو باید خودم تجزیه و تحلیل کنم ببینم چه خبره . طبق تحلیل روی صفحه ی 11 به نتایج زیر رسیدم که به نتایج آقا مهدی که قبل از امتحان کرده بودم خیلی نزدیک بود هم عدد ها و هم نتیجه:
lcd_x=1366
lcd_y=768
lcd_dclk_freq=70
lcd_if=3
lcd_hbp=80
lcd_ht=1486
lcd_vbp=8
lcd_vt=1564
lcd_lvds_bitwidth=1
اما نه باز هم نتیجه نداد . الان من به فریم داده ها در ال وی دی اس شک کردم و دارم روی اون کار می کنم . همچنین یه ال سی دی 1024*768 گیر آوردم و اگر خدا بخواد میخوام تا شب با اون تنظیمات آماده رو یه تستی بزنم .

kavir
22-06-2013, 11:50
گفتم مراحلی که طی شده رو بذارم :
من در مرحله ی اول اومدم یه کابل کشی برای ال سی دی قرار دادم که احتمالا نویز گیر بود
بعد اومدم اسکریپت رو ویرایش کردم و الان روی ایمیج لینک زیر lvds رو فعال کردم
بعد توی مرحله ی اول اومدم و اون کانفیگ آماده ای که توی نت وجود داشت رو اعمال کردم (همون که برای ال سی دی 1024*768) نوشته شده بود و نتیجه جالب بود (عکس زمیمه می شود) . خوب حال پرداختم به تنظیمات تایمینگ من این کار رو یک بار شبیه به کاری که آقا مهدی زحمتش رو کشیده بود انجام دادم و یک بار هم مطابف اون توضیحی که توی google grupe برای کوبی توضیح داده شده بود ولی به نتیجه نمیرسیدم . خوب اومدم و گفتم تایمینگ رو باید خودم تجزیه و تحلیل کنم ببینم چه خبره . طبق تحلیل روی صفحه ی 11 به نتایج زیر رسیدم که به نتایج آقا مهدی که قبل از این کار امتحان کرده بودم خیلی نزدیک بود :
lcd_x=1366
lcd_y=768
lcd_dclk_freq=70
lcd_if=3
lcd_hbp=80
lcd_ht=1486
lcd_vbp=8
lcd_vt=1564
lcd_lvds_bitwidth=1
اما نه باز هم نتیجه نداد . الان من به فریم ها داده ها در ال وی دی اس شک کردم و دارم روی اون کار می کنم . همچنین یه ال سی دی 1024*768 گیر آوردم و اگر خدا بخواد میخوام با اون تنظیمات آماده یه تستی بزنم .
مهندس السیدی اگر هست باید یه برد های ولتاژ وصل کنی و کنترلش وصل کوبی برد
led تست بزنی بهتره

kavir
22-06-2013, 11:53
ببخشید دیر جواب میدم از این لینک که گذاشته بودین چیزی نفهمیدم خودتون مو به مو بگید چیکار کنم انجام میدم :wink:
led 15.6 inch ال ای دی مانیتور نوت بوک لپ تاپ (You can see links before reply)
نظرتون رو هم درمورد این ال سی دی بگید (کار میکنه ؟)
اینا پارت نامبر ندارن و زنگ بزنی یه چیزی بهتون میده من قبلا امارش گرفتم جالب نبود یکم صبر کنید ما خودمون عمده میخریم و توی فروشگاه میزنیم و یکدست باشه همه باهم کار کنیم

roohlla
22-06-2013, 12:10
من برای تست ال سی دی های ولتاژ دارم ولی در کل حرف شما درسته . ال ای دی برای نتیجه ی نهایی ارجعیت داره.
همون طور که گفتم من لپ تاپ تعمیر می کنم و در این جریان یه تجربه ی خوب در مورد ال سی دی ها به دست آوردم و اون اینه که در مورد تعویض ال سی دی فقط باید ریزولیشن و تعداد کانال lvds ال سی دی جایگزین با ال سی دی قدیم سازگار باشه و سایر موارد اهمیتی نداره! من حتی یه ال سی دی 1024*768 14 اینچ رو که از نظر سوکت متفاوت بود سر جای یه السی دی 15 اینچ با همون ریزولیشن نصب کردم. الان که دیگه کار باز هم راحت تر شده و با استاندارد شدن کانکتور ها در مورد مثلا ال سی دی ها با برند ها و پارت نامبر های مختلف فقط زنگ میزنید به قطعه فروشی و میگید مثلا ال ای دی 15.6 میخواید و دیگه پارت نامبر هم اهمیت نداره. خوب این معنیش اینه که اگر شما بتونید دیتا شیت یک مدلش رو گیر بیارید کافیه چون مثل بقیه است . پس زیاد در مورد دیتاشیت حساس نباشید . من روشی بلدم که اگه دیتاشیت هم نداشته باشم با این شرط که بدونم ریزولیشن ال سی دی با ریزولیشن و تایمینگ سیگنال ال وی دی اس سازگاره پایه ها رو کشف کنم. الان مشکل من تولید یه سیگنال صحیح در مورد یه ریزولیشن خاص با یک تامینگ خاصه و این فقط به یه فلت ال سی دی یا ال ای دی محدود نمی شه .

ramin.st
22-06-2013, 12:21
با تشکر از همه
اقای roohlla حرفتون درسته ولی با توجه به گفته اقای زارعی یکدست باشه بهتره اینجوری کسی مشکل پیدا کنه بقیه بهتر میتونن کمک کنن
ما منتظریم.........

kavir
22-06-2013, 12:26
بله دقیقا السیدی رو میشه جابجا کرد
ولی برای ال ای دی بک لایتش فرق میکنه دیگه
این نمونه اتصال السیدی هست شما مستقیما السیدی رو نمی تونید ولتاژ مثلا 30 ولت به بکلایتش بدین حتما برد مخصوص بک لایت میخواد
نمونه عکس از اتصال السیدی
پس فقط روی led کار کنید
You can see links before reply!!752469125.jpg

roohlla
23-06-2013, 10:29
آهااااااااااای راه افتاد !!!!!!!!:o:o:o:o
فعلا این عکسا رو داشته باشید:

roohlla
23-06-2013, 10:30
دوستان صبر کنید یه pdf مینویسم و در اون مراحل کار و نکات و مفاهیم رو توضیح می دم . اگه خدا بخواد فقط دو سه روز باید صبر کنید تا آمادش کنم.

kavir
23-06-2013, 10:34
آهااااااااااای راه افتاد !!!!!!!!:o:o:o:o
فعلا این عکسا رو داشته باشید:
:o:o:o:o:o:o:o:o
توی این روزهای مبارک عیدی خوبی بود:wink:

sarab1
23-06-2013, 14:50
ای ول کارت درسته!!!!!!!!!! آقا roohlla! واقعا خوشحالم کردی !!!!!!!!!:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o
از خوشحال نمیدونم ............! وای.......!
خوب اما یه سوال؟ قیمت صفحه لمسی مقاومتی برای اینکه روی این LED قرار بگیره چنده ؟ یعنی در کل چقدر تموم میشه به همراه ال ای دی ؟ و در این سایز برای اتصال صفحه تاچ از روش 4 سیمه استفاده کنیم بهتره یا اتصال یو اس بی ؟

roohlla
23-06-2013, 15:31
من خیلی خوشحالم که باعث خوشحالی شما شدم .
قبلا که توی نت راجع به این صفحه لمسیا یه سرچ زدم قیمتاش نجومی بود . (البته توی یه سایت ایرانی) حالا نحوه ی وصل کردن اگه با خود مارس بشه دیگه لزومی نداره که از کنترلر یو اس بی استفاده کرد. اما در مورد نیاز شما: من یه موقع توی نت کنجکاو شدم ببینم ماجرای نمایشگر های تبلت ها چیه که وقتی سرچ کردم از روی عکس ها فهمیدم که تقریبا همشون از lvds بهره می برن و همون طور هم که می دونید تاچ خازنی با کنترلرش براشون موجوده . اگه بشه دوستانی که توی شهر بزرگ هستن در قطعه فروشی های موبایل یه تحقیقی به عمل بیارن.

sarab1
23-06-2013, 20:39
قبلا که توی نت راجع به این صفحه لمسیا یه سرچ زدم قیمتاش نجومی بود . (البته توی یه سایت ایرانی) حالا نحوه ی وصل کردن اگه با خود مارس بشه دیگه لزومی نداره که از کنترلر یو اس بی استفاده کرد. اما در مورد نیاز شما: من یه موقع توی نت کنجکاو شدم ببینم ماجرای نمایشگر های تبلت ها چیه که وقتی سرچ کردم از روی عکس ها فهمیدم که تقریبا همشون از lvds بهره می برن و همون طور هم که می دونید تاچ خازنی با کنترلرش براشون موجوده . اگه بشه دوستانی که توی شهر بزرگ هستن در قطعه فروشی های موبایل یه تحقیقی به عمل بیارن.

دقیق متوجه نشدم !! منظورتون اینه که به جای مقاومتی از خازنی استفاده کنیم؟
یعنی ال ای دی به همراه تاچ خازنی تبلت ها به صرفه تر هست؟ :o
من یه سرچی زدم قیمت صفحات لمسی یو اس بی لب تاپ ها رو 75 تومن زده بود.
از این لب تاپ های ایسوس که صفحه نمایشگر لمسی دارند هم سر رشته دارید؟
قیمت و نحوه اتصال ؟:alc:
در ضمن برد کنترلی تاچ خازنی که گفتید روی همون صفحه تاچ هست یا چیز جداگانه ای هست؟ منظورم اینه که تراشه پردازنده مارس یا کوبی که مستقیما از صفحات تاچ خازنی پشتیبانی نمی کنند درسته؟ پس اون وقت باید چطوری وصل کنیم؟ ببخشید که زیاد شد.:0013:

kavir
23-06-2013, 21:28
در ضمن برد کنترلی تاچ خازنی که گفتید روی همون صفحه تاچ هست یا چیز جداگانه ای هست؟ منظورم اینه که تراشه پردازنده مارس یا کوبی که مستقیما از صفحات تاچ خازنی پشتیبانی نمی کنند درسته؟ پس اون وقت باید چطوری وصل کنیم؟ ببخشید که زیاد شد.:0013:

مورد اول اگر لطف کنید لینک اون که 75 میده بفرستین ممنون میشم
مورد بعدی برای تاچ خازنی فقط مارس ساپورت میکنه و اونم با درایور های خاصی که تعریف شده البته یکی درایورش راحت میشه از اونور خرید مشکل اصل یخود تاچش هست
من شخصا خیلی تمایل به تاچ ندارم توی صنعت هم تاچ خازنی جوابگو نیست و بهتره مقاومتی باشه
ولی برای اینکه دوستان کارشون راه بیفته ایسی درایورش رو تعیین کنید سه شنبه امارش براتون در میارم
Fex Guide - linux-sunxi.org (You can see links before reply_touch_panel_configuration)

ما بی صبرانه منتظر نتیجه کار شما هستیم بنویسید مشکل از چی بود

kavir
23-06-2013, 21:30
راستی خبر خوش منم یادم رفت بگم
بالاخره امروز یک مبدل واقعی HDMI2VGA بدستم رسید و جواب میده برای mk802,mk808,cubie,mars
قیمتش حدودی 35-40 هست البته فعلا نمونه خریدیم

sarab1
24-06-2013, 00:12
آقای مهندس زارعی بفرمایید اینم لینک You can see links before reply
مورد بعدی که بهش اشاره کردید مگه مارس برد چه ویژگی خاصی داره که تاچ خازنی رو ساپورت میکنه؟ آیا مربوط به پین های زیادی که در مارس برد هست ؟ یعنی به هیچ وجه راهی نیست که برای کوبی هم راه بیفته؟ من کوبی دارم.
من یه لینک تاچ رو پیدا کردم Control Board | AMT (You can see links before reply)

kavir
24-06-2013, 00:22
آقای مهندس زارعی بفرمایید اینم لینک You can see links before reply
مورد بعدی که بهش اشاره کردید مگه مارس برد چه ویژگی خاصی داره که تاچ خازنی رو ساپورت میکنه؟ آیا مربوط به پین های زیادی که در مارس برد هست ؟ یعنی به هیچ وجه راهی نیست که برای کوبی هم راه بیفته؟ من کوبی دارم.
من یه لینک تاچ رو پیدا کردم Control Board | AMT (You can see links before reply)
سلام مهندس اگر این قیمت واقعی باشه شخصا هرچی داره ازش میخرم فقط اگر مشهد هستین امارش در بیارین
برای کوبی و مارس نه فرقی ندارن فقط این کوبی پایه های مخصوص cpt رو بیرون نیورده مارس بیرون اورده
اگر تاچ خازنی و usb باشه 100 درصد به صرفه اونه استفاده کنید
تاچ مقاومتی معمولی من امروز اونور دیدم 130-140 بود یعنی این طرف واقعا 75 بده انبارش خالی میکنم:0013:

roohlla
24-06-2013, 12:21

ببخشید که دیر جواب دادم آخه دیروز از 3 تا شب کلاس داشتم . در مورد قابلیت تاچ مارس من هنوز باهاش ور نرفتم اما در مورد تبلت ها می دونم که معمولا کنترلر تاچ و خود تاچ با همند . این لپ تاپ هایی که صفحه لمسی دان هم دقیقا داخلشون یه برد کنترلر وجود داره که این برد هم از طریق usb داخلی به مادر برد وصله. اتفاقا ایده ی خوبی دادید در مورد تاچ لپ تاپ ها میشه تحقیق کرد چون تاچ و ال سی دب رو هم جورند و ممکنه ارزون تر هم در بیاد .
آقای زارعی من یه مدل تبلت چینی دیدم که ویندوز 7 می خورد و تاچش هم خازنی بود . وقتی بازش کردم دیدم که چیپ کنترلر تاچ اولا مستقیما روی کابل فلت خود تاچ قرار داشت و ثانیا این که از طریق USB به مادر برد وصل می شد و ال سی دی روش هم دقیقا lvds بود. از این مدل چیزا زیاد پیدا میشه فقط باید قبل از هر اقدامی حسابی تحقیق کرد.

roohlla
25-06-2013, 02:31
آقا این هم از قولی که دادم : :wink:
فقط التماس دعا دارم:125::125::125:
راه اندازی قابلیت lvds مارس برد: marsbords LVDS activating - Download - 4shared (You can see links before reply)

roohlla
25-06-2013, 02:36
در ضمن در اینجا می تونید دیتا شیت ال سی دی ipad رو ببینید:
LP097X02-SLAA - Download - 4shared (You can see links before reply)

kavir
25-06-2013, 03:02
راه اندازی قابلیت lvds مارس برد: marsbords LVDS activating - Download - 4shared (You can see links before reply)
عالی بود بدون اغراق کامل ترین مطلب در مورد lvds هست که با این بردها راه افتاده:wink:

dariush_ab
25-06-2013, 11:05
راه اندازی قابلیت lvds مارس برد: marsbords lvds activating - download - 4shared (You can see links before reply)

مهندس بسیار عالی بود.واقعا دستتون درد نکنه.
من از طرف همه دوستان از شما تشکر میکنم.
پس مشکل از نویز کابل بود.آیا کابل این السیدی ها موجوده؟چون من یک بار با یک تعمیراتی صحبت میکردم میگفت نیست شاید منظورش مدل خاصی بود.
موفق باشید.

ramin.st
25-06-2013, 11:59

واقعا" دستتون درد نکنه دل همه رو شاد کردین :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ramin.st
25-06-2013, 12:06
اقا این 4shared به جای PDF یک فایل EXE میده که نود اونو به عنوان ویروس شناسایی میکنه عضو هم شدم ولی باز همون رو داد اگه امکان داره یک جای دیگه هم اپلود کنید

با تشکر

roohlla
25-06-2013, 12:08
خواهش می کنم این وظیفه ی من بود. مشکل فقط از شیلد کابل نبود. من در مورد اتصال کابل ها به ال سی دی یه اشتباه کوچیک کرده بودم و وقتی رفع شد کارم شروع کرد به راه افتادن. بله کابل های ال سی دی موجود اند و اتفاقا در انواع مختلف اما گرون میدن. این هم یه نمونه لینک فروش قطعات لپ تاپ :
فروش کابل فلت لپ تاپ | خرید اینترنتی پستی| قیمت - فروشگاه آنلاین پیشرو (You can see links before reply)
اگه دست دوم گیر بیاد یا این که واردشون کنید خیلی بهتره. من دارم در مورد ال سی دی های تبلت یه جست و جویی می کنم . اونها از نظر ابعاد و کیفیت تصویر خیلی بهترند مخصوصا نمایشگر تبلت p6800 سامسونگ که OLED و HD هست.

roohlla
25-06-2013, 12:17
اقا این 4shared به جای pdf یک فایل exe میده که نود اونو به عنوان ویروس شناسایی میکنه عضو هم شدم ولی باز همون رو داد اگه امکان داره یک جای دیگه هم اپلود کنید

با تشکر
طبق تصویر زیر عمل کنید مشکلی وجود نداره

dariush_ab
25-06-2013, 12:26
اقا این 4shared به جای pdf یک فایل exe میده که نود اونو به عنوان ویروس شناسایی میکنه عضو هم شدم ولی باز همون رو داد اگه امکان داره یک جای دیگه هم اپلود کنید

با تشکر

ان شا ا... با اجازه آقا روح ا... عزیز تو ویکی آپلود میکنم.

ramin.st
25-06-2013, 12:30
این میاد !!!!

kavir
25-06-2013, 12:31
خواهش می کنم این وظیفه ی من بود. مشکل فقط از شیلد کابل نبود. من در مورد اتصال کابل ها به ال سی دی یه اشتباه کوچیک کرده بودم و وقتی رفع شد کارم شروع کرد به راه افتادن. بله کابل های ال سی دی موجود اند و اتفاقا در انواع مختلف اما گرون میدن. این هم یه نمونه لینک فروش قطعات لپ تاپ :
فروش کابل فلت لپ تاپ | خرید اینترنتی پستی| قیمت - فروشگاه آنلاین پیشرو (You can see links before reply)
اگه دست دوم گیر بیاد یا این که واردشون کنید خیلی بهتره. من دارم در مورد ال سی دی های تبلت یه جست و جویی می کنم . اونها از نظر ابعاد و کیفیت تصویر خیلی بهترند مخصوصا نمایشگر تبلت p6800 سامسونگ که OLED و HD هست.
برای کابل به نظرم کابل های ساده میاریم زیر 10 تومن درمیاد
برای lvds مهندس قیمت ها در بیار حدودی ببینیم چند هست شما دستت توی کاره بهتر از ما میدونی
اگر مرکز فروش خوبی هم میشناسی معرفی کن:0013:

dariush_ab
25-06-2013, 13:10
لینک ویکی:

meysamrahimi
27-06-2013, 12:55
سلام. میخواستم بدونم شما فهمیدید ال سی دی رو چند و از کجا خریده؟

roohlla
27-06-2013, 13:22
اگه منظورت منم باید بگم این ال سی دی ها اون قدر انحصاری نیستند که اینجا بخوای بفهمی که من از کجا خریدم . ال سی دی لپ تاپ ها و تبلت ها از این نوع هستند و خودت بگو ال سی دی لپ تاپ و تبلت از کجا گیر میاد دیگه . تعمیر گاهاشون .

kavir
27-06-2013, 13:23
السیدی توی بازار تهران هست
ما هم به امید خدا هفته بعد خرید میزنیم
برای کابلهاش هم پیدا کردم انور هست یه 10-12 تومنی هست که به امید خدا میاریم

roohlla
27-06-2013, 13:42
اقای زارعی شما تونستید در مورد ال سی دی تبلت ها یه پرس و جویی کنید؟ ال سی دی به بزرگی 15.6 فکر نکنم برای کار های صنعتی مناسب باشه .اگه روی ال سی دی های کوچیکتر متمرکز باشیم بهتر نیست ؟

kavir
27-06-2013, 13:45
اقای زارعی شما تونستید در مورد ال سی دی تبلت ها یه پرس و جویی کنید؟ ال سی دی به بزرگی 15.6 فکر نکنم برای کار های صنعتی مناسب باشه .اگه روی ال سی دی های کوچیکتر متمرکز باشیم بهتر نیست ؟
سایز کوچیک که همون 7 اینچ های خودمون هست
برای سایز های 15.6 هم یک برتری هست به سایر بردها که lvds ندارن
البته شما که دستت بیشتر توی کاره از همکارا آمار سایز های کوچیک بگیر به ما هم بده
فقط led باشه

ramin.st
28-06-2013, 18:42
السیدی توی بازار تهران هست
ما هم به امید خدا هفته بعد خرید میزنیم
برای کابلهاش هم پیدا کردم انور هست یه 10-12 تومنی هست که به امید خدا میاریم

با تشکر بسار زیاد
من که منتظرم هر چه سریع تر داخل فروشگاه بیاد بخرم اینجا که خیلی گرونه ! امروز رفتم تقریبا از تمام تعمیرگاه های لپتاپ سوال کردم بیشترشون سطح قیمتشون 210 تومن بود البته بدون فلت !

roohlla
02-08-2013, 13:36
این هم از ال سی دی 768*1024 اینورتر دار . تنظیمات fex دقیقا مشابه لینک زیر :

alim1369
05-09-2013, 20:52
آقا شرمنده
این پین ها را باید به کجا وصل کنیم؟

CLK_ٍEDID
DATA_EEDID

و این دوتا پایینی باید به این پین ها وصل بشن؟
odd_clkin- a ===> LVDS0_VNC
odd_clkin+ a ===>LVDS0_VPC

شاد باشید

roohlla
06-09-2013, 02:22
دو پین اول مربوط به eeprom روی lcd هست که لازم نیست به جایی وصلش کنید . در مورد دو پین دوم فکر کنم درست باشه . شما اون رو از کجا خوندید ؟ حواستون باشه یه وقت مستقیم به پد های ال سی دی وصل نکنید . اتصال فقط باید از ناحیه ی کانکتور صورت بگیره .

amirfayaz13
05-10-2013, 14:13
سلام
من با مارس بورد و با استفاده از یک ال سی دی 4.3 تونستم خروجی تصویر رو روی ال سی دی ببینم و خیلی هم خوب کار می کنه. که البته برای این کار از از اطلاعات ویکی ایران میکرو و کمی اطلاعات دیگه استفاده کردم.
حالا می خوام تاچ اسکرینش رو هم راه اندازی کنم اما نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه کنم . کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟؟
؟؟؟؟؟

Saeid.a
15-10-2013, 13:17
سلام.
من یک ال سی دی 3.2 اینچ که روی برد راه انداز نصبه دارم. آیا میتونم اونو به کابی وصل کنم؟

dariush_ab
15-10-2013, 20:05
سلام.
من یک ال سی دی 3.2 اینچ که روی برد راه انداز نصبه دارم. آیا میتونم اونو به کابی وصل کنم؟

سلام.
شما فکر کنم این سوال رو تو ویکی هم پرسیده بودید.
بله میشود ولی چون پروتکل ارتباطی این السیدی ها با السیدی های 4.3-5-7 فرق داره برنامه ای برای راه اندازی در کرنل وجود ندارد و شما باید خودتون در سیستم عامل برنامه ای مثلا به زبان سی مثل برنامه ای که برای lpc یا stm می نویسید رو تهیه کنید.
موفق باشید.

electera
07-04-2014, 16:36
با تشکر از دوستانی که زحمت راه اندازی این بخش رو کشیدن.
برای اندروید نیاز به تنظیمات خاصی است یا اینکه مستقیم میشه به ال سی دی وصل کرد؟

dariush_ab
07-04-2014, 17:15
با تشکر از دوستانی که زحمت راه اندازی این بخش رو کشیدن.
برای اندروید نیاز به تنظیمات خاصی است یا اینکه مستقیم میشه به ال سی دی وصل کرد؟

شما قصد اتصال چه السیدی رو دارید؟
منظورتون از مستقیم چیست؟ منظور بدون رابط سخت افزاری است یا نرم افزاری؟
چه بردی مد نظر شما است؟

electera
07-04-2014, 20:56
السیدی 15.6 اینچ داخل فروشگاه به مارس برد تحت اندروید بدون رابط 70 تومنی.

باید در سورس اندروید تغییر ایجاد کنیم یا بصورت پیش فرض السیدی رو میشناسه؟

dariush_ab
07-04-2014, 21:16
السیدی 15.6 اینچ داخل فروشگاه به مارس برد تحت اندروید بدون رابط 70 تومنی.

باید در سورس اندروید تغییر ایجاد کنیم یا بصورت پیش فرض السیدی رو میشناسه؟

فکر کنم فایل اسکریپت اندروید رو ویرایش کنید کافی باشه.

sarab1
16-08-2014, 22:29
دوستان عزیز من برای راه اندازی 10.1" LCD با اینترفیس LVDS هر کاری کردم نتیجه خوبی نگرفتم حتی اون اسکریپتی که آقای زارعی برای A10 گزاشتن برای A20 من طبق همون Script.fex برد خودم رو ویرایش کردم ولی تصویر خیلی برفک داره و ... نمیدونم آقای زارعی چطوری از A10 جواب گرفتن دراصل که باید فرقی نداشته باشه ! شاید موردی رو من اشتباه تنظیم میکنم ... در ضمن دیتاشیتی که برای این مورد توی فروشگاه هست که اشتباه آپلود شده ( البته جسارتا مدل ال سی دی AUO --B101AW06 V1 H/W:0A هستش نه سامسونگ!! ولی ال سی دی واقعا با کیفیتی هست دست آقای زارعی درد نکنه!
و اما : من در حال حاظر از Ubuntu Wvshare استفاده میکنم که با ال سی دی 7 اینچ خروجی تصویر دارم ولی با ارتباط LVDS تصویر شدیدا برفکی!!!
[disp_init]
disp_init_enable = 1
disp_mode = 0
screen0_output_type = 1
screen0_output_mode = 4
screen1_output_type = 0
screen1_output_mode = 4
fb0_width = 1024
fb0_height = 600
fb0_framebuffer_num = 2
fb0_format = 10
fb0_pixel_sequence = 0
fb0_scaler_mode_enable = 0
fb1_width = 1024
fb1_height = 768
fb1_framebuffer_num = 2
fb1_format = 10
fb1_pixel_sequence = 0
fb1_scaler_mode_enable = 0
lcd0_backlight = 197
lcd1_backlight = 197
lcd0_bright = 50
lcd0_contrast = 50
lcd0_saturation = 57
lcd0_hue = 50
lcd1_bright = 50
lcd1_contrast = 50
lcd1_saturation = 57
lcd1_hue = 50

[lcd0_para]
lcd_used = 1
lcd_x = 1024
lcd_y = 600
lcd_dclk_freq = 60
lcd_pwm_not_used = 0
lcd_pwm_ch = 0
lcd_pwm_freq = 10000
lcd_pwm_pol = 0
lcd_max_bright = 240
lcd_min_bright = 64
lcd_if = 3
lcd_hbp = 170
lcd_ht = 1324
lcd_vbp = 25
lcd_vt = 1020
lcd_vspw = 1
lcd_hspw = 30
lcd_hv_if = 0
lcd_hv_smode = 0
lcd_hv_s888_if = 0
lcd_hv_syuv_if = 0
lcd_lvds_ch = 0
lcd_lvds_mode = 0
lcd_lvds_bitwidth = 1
lcd_lvds_io_cross = 0
lcd_cpu_if = 0
lcd_frm = 1
lcd_io_cfg0 = 268435456
lcd_gamma_correction_en = 0
lcd_gamma_tbl_0 = 0x0
lcd_gamma_tbl_1 = 0x10101
lcd_gamma_tbl_255 = 0xffffff
lcd_bl_en_used = 0
lcd_bl_en = port:PH07<1><0><default><1>
lcd_power_used = 1
lcd_power = port:PH08<1><0><default><1>
lcd_pwm_used = 1
lcd_pwm = port:PB02<2><0><default><default>
lcdd0 = port:PD00<2><0><default><default>
lcdd1 = port:PD01<2><0><default><default>
lcdd2 = port:PD02<2><0><default><default>
lcdd3 = port:PD03<2><0><default><default>
lcdd4 = port:PD04<2><0><default><default>
lcdd5 = port:PD05<2><0><default><default>
lcdd6 = port:PD06<2><0><default><default>
lcdd7 = port:PD07<2><0><default><default>
lcdd8 = port:PD08<2><0><default><default>
lcdd9 = port:PD09<2><0><default><default>
lcdd10 = port:PD10<2><0><default><default>
lcdd11 = port:PD11<2><0><default><default>
lcdd12 = port:PD12<2><0><default><default>
lcdd13 = port:PD13<2><0><default><default>
lcdd14 = port:PD14<2><0><default><default>
lcdd15 = port:PD15<2><0><default><default>
lcdd16 = port:PD16<2><0><default><default>
lcdd17 = port:PD17<2><0><default><default>
lcdd18 = port:PD18<2><0><default><default>
lcdd19 = port:PD19<2><0><default><default>
lcdd20 = port:PD20<2><0><default><default>
lcdd21 = port:PD21<2><0><default><default>
lcdd22 = port:PD22<2><0><default><default>
lcdd23 = port:PD23<2><0><default><default>
lcdclk = port:PD24<2><0><default><default>
lcdde = port:PD25<2><0><default><default>
lcdhsync = port:PD26<2><0><default><default>
lcdvsync = port:PD27<2><0><default><default>

dariush_ab
16-08-2014, 23:24
سلام.
من 10 ندارم بتونم تست کنم ولی با 14.1 ورزولوشن 1366x768 که تست کردم تصویر با لپ تاپم از نظر کیفیت تفاوتی نداشت.
در ضمن من با برد توسعه تست کردم.

sarab1
16-08-2014, 23:48
سلام.
من 10 ندارم بتونم تست کنم ولی با 14.1 ورزولوشن 1366x768 که تست کردم تصویر با لپ تاپم از نظر کیفیت تفاوتی نداشت.
در ضمن من با برد توسعه تست کردم.

یعنی شما با a20 و 14.1 اینچ تست کردید؟
منم با همون A20 دارم کار میکنم A10 ندارم!
مهندس عباسی اسکریپتتون همون اسکریپت آقای زارعی هست که توی فروشگاه آپلود شده؟

dariush_ab
17-08-2014, 00:13
یعنی شما با a20 و 14.1 اینچ تست کردید؟
منم با همون A20 دارم کار میکنم A10 ندارم!
مهندس عباسی اسکریپتتون همون اسکریپت آقای زارعی هست که توی فروشگاه آپلود شده؟

بله با a20.
a20 و a10 برای السیدی تا جایی که من تست کردم فرقی ندارند.
نه من از اسکریپت خودم استفاده کردم.براتون آپلود کردم.
برای 10.1 هم فکر نکنم اسکریپت آقای زارعی مشکل داشته باشه.

sarab1
17-08-2014, 00:59
بازم آقای عباسی شما به داد ما رسیدید از تون تشکر میکنم
حدود 2 ساعتی میشه که دارم ترتیب پین های تاچ 10.1 اینچ فروشگاه رو جستجو میکنم اما هنوز به نتیجه ای نرسیدم نمی دونم چرا شک کردم که با پین های gt811 یکی باشن!!!
نمی دونم چرا این تاچ اصلا دیتاشیت نداره آخه !!! کسی تونسته دیتا شیتی از این تاچ پیدا کنه؟

dariush_ab
17-08-2014, 01:28
بازم آقای عباسی شما به داد ما رسیدید از تون تشکر میکنم
حدود 2 ساعتی میشه که دارم ترتیب پین های تاچ 10.1 اینچ فروشگاه رو جستجو میکنم اما هنوز به نتیجه ای نرسیدم نمی دونم چرا شک کردم که با پین های gt811 یکی باشن!!!
نمی دونم چرا این تاچ اصلا دیتاشیت نداره آخه !!! کسی تونسته دیتا شیتی از این تاچ پیدا کنه؟

خواهش میکنم.
تاچ 10.1 که ft5406 هستش و تو عکسش دقیقا پایه ها و ترتیب اونها هستش.

این هم دیتاشیت :
You can see links before reply es%2FFT5x06.pdf&ei=TLjvU6fpKJPjoAS07IGICQ&usg=AFQjCNHrNPmGLHkk-t6agZsoMJRChmCjNg&sig2=7Q3luljDOyJP8jqbBxT3Hw&bvm=bv.73231344,d.cGU
برای اندروید میخواین تاچ رو راه بندازین؟

sarab1
17-08-2014, 01:59
خواهش میکنم.
تاچ 10.1 که ft5406 هستش و تو عکسش دقیقا پایه ها و ترتیب اونها هستش.

این هم دیتاشیت :
You can see links before reply es%2FFT5x06.pdf&ei=TLjvU6fpKJPjoAS07IGICQ&usg=AFQjCNHrNPmGLHkk-t6agZsoMJRChmCjNg&sig2=7Q3luljDOyJP8jqbBxT3Hw&bvm=bv.73231344,d.cGU
برای اندروید میخواین تاچ رو راه بندازین؟

ممنون آقای عباسی ولی منظورم دیتا شیت خود تاچ بود نه دیتا شیت چیپ کنترلر تاچ که تا به حال به جایی نرسیدم!
آخه من الان نمیدونم پایه wake کدوم هست؟ gt811 این پایه رو نداره این بالایی رو عکس رو هم فکر کنم چینی ها درست نکردن!!:0013:

حالا یه چیز دیگه که الان متوجه شدم این که ال سی دی 10.1 اینچ توی مراحل بوت اولیه اون عبارت های انگلیسی رو درست نشون میده اما بعد اجرای سیستم عامل اوبونتو دیگه همه چی به هم میخوره برفک شدید!!!! ظاهرا مثل اندروید شده! فکر میکنید مشکل از کجاست؟
تاچ رو اول قراره توی اوبونتو راه اندازی کنم بعد یه تستی هم توی اندروید بزنم خود اوبونتو wvshare نوشته که این تاچ رو پیشفرض پشتیبانی میکنه ولی من وصل کردم کار نکرد؟؟؟

dariush_ab
17-08-2014, 02:28
ممنون آقای عباسی ولی منظورم دیتا شیت خود تاچ بود نه دیتا شیت چیپ کنترلر تاچ که تا به حال به جایی نرسیدم!
آخه من الان نمیدونم پایه wake کدوم هست؟ gt811 این پایه رو نداره این بالایی رو عکس رو هم فکر کنم چینی ها درست نکردن!!:0013:

حالا یه چیز دیگه که الان متوجه شدم این که ال سی دی 10.1 اینچ توی مراحل بوت اولیه اون عبارت های انگلیسی رو درست نشون میده اما بعد اجرای سیستم عامل اوبونتو دیگه همه چی به هم میخوره برفک شدید!!!! ظاهرا مثل اندروید شده! فکر میکنید مشکل از کجاست؟
تاچ رو اول قراره توی اوبونتو راه اندازی کنم بعد یه تستی هم توی اندروید بزنم خود اوبونتو wvshare نوشته که این تاچ رو پیشفرض پشتیبانی میکنه ولی من وصل کردم کار نکرد؟؟؟

به نظرم این السیدی رو با یک ابونتو دیگه هم تست کنید.
الان مشکل این السیدی با اندروید چیه؟ تصویر خرابه؟
gt811 رو مگه تو اندروید راه انداختین؟

sarab1
17-08-2014, 02:48
به نظرم این السیدی رو با یک ابونتو دیگه هم تست کنید.
الان مشکل این السیدی با اندروید چیه؟ تصویر خرابه؟
gt811 رو مگه تو اندروید راه انداختین؟

شما کدوم ایمیج رو پیشنهاد میکنید؟
با اندروید 4.3 و 7 اینچ رو جواب گرفتم 10 رو شاید بعد دو سه هفته تست بزنم
gt811 رو توی اندروید راه اندازی شده البته xyمشکل داره که سعی میکنم درستش کنم در نظر دارم یه دونه 5 اینچ با تاچ ft 5x راه اندازی کنم برای اندروید.
الان فقط درگیر این LVDS با FT5x توی اوبونتو هستم که بیچاره کرده !!! فکر نمی کردم این قدرطول بکشه:wink: :0013:

sarab1
17-08-2014, 03:58
شما کدوم ایمیج رو پیشنهاد میکنید؟
الان فقط درگیر این LVDS با FT5x توی اوبونتو هستم که بیچاره کرده !!! فکر نمی کردم این قدرطول بکشه:wink: :0013:

Cubian رو تست کردم دقیقا با همون تنظیمات اسکریپت شما ولی دقیقا همون مشکل تکرار شد....

dariush_ab
17-08-2014, 09:30
Cubian رو تست کردم دقیقا با همون تنظیمات اسکریپت شما ولی دقیقا همون مشکل تکرار شد....

مهندس به نظرم همین الان با اندروید هم السیدی رو تست کنید اگر باز هم مشکل داشته باشه معلوم میشه که از سیستم عامل نیست و یا مشکل از تنظیمات اسکریپت هست یا خود السیدی شما مشکل داره.

sarab1
17-08-2014, 12:09
مهندس به نظرم همین الان با اندروید هم السیدی رو تست کنید اگر باز هم مشکل داشته باشه معلوم میشه که از سیستم عامل نیست و یا مشکل از تنظیمات اسکریپت هست یا خود السیدی شما مشکل داره.

مهندس عباسی من فکر میکنم از اون قسمت تایمینگ ها در اسکریپت باشه! شما به دیتا شیت این ال سی دی یه نگاهی بکنید auo b101aw06 v1 h/w:0a من فکر میکنم با 14 اینچ متفاوت باشه نظر شما چیه؟

dariush_ab
17-08-2014, 12:43
مهندس عباسی من فکر میکنم از اون قسمت تایمینگ ها در اسکریپت باشه! شما به دیتا شیت این ال سی دی یه نگاهی بکنید auo b101aw06 v1 h/w:0a من فکر میکنم با 14 اینچ متفاوت باشه نظر شما چیه؟

قاعدتا هم باید با 14.1 یک سری تفاوتهای جزیی وجود داشته باشه.
اما من موندم چرا با اسکریپت 10.1 مهندس زارعی جواب نمی گیرید؟
ایشون حتما از این اسکریپت به خوبی جواب گرفتن.

sarab1
17-08-2014, 14:03
قاعدتا هم باید با 14.1 یک سری تفاوتهای جزیی وجود داشته باشه.
اما من موندم چرا با اسکریپت 10.1 مهندس زارعی جواب نمی گیرید؟
ایشون حتما از این اسکریپت به خوبی جواب گرفتن.

:gop::gop::gop::gop::gop::gop::D2:D2:D2:D2:D2:D2:D 2:D2:D2

آقا بلاخره راه افتاد عجب کیفیتی !!!!! آقای زارعی واقعا دستت درد نکنه با این کارایی که میکنید....

دوستان میدونید قضیه چی بود؟ این بود که همزمان ال سی دی 50 پین هم متصل بود همین!!!!! که باعث تداخل در سیگنال ها میشد. من فکر میکردم که پایه های ورودی ال سی دی ها باید به قدر کافی High Impedence باشن تا همچین اتفاقی نیفته !!! ولی بااین حال اسکریپت آقای زارعی هم کاملا درست و صحیح هستش از آقای عباسی هم تشکر ویژه دارم که همیشه پشتیبان و حامی اینجانب چه در بحث های اندروید و چه در بحث های لینوکس و ... بودند.

essi67
01-10-2014, 20:20
من هم قصد دارم با اتصال ال ای دی 10.1 از طریق lvds به برد اونو راه اندازی کنم
از فایل اسکریپت اقای زارعی که در فروشگاه قرار دادن استفاده کردم
ولی بعد از بالا اومدن نور بک لایت ال ای دی روشن میشه ولی تصوریری نداره
برد کوبی برد هم چراغ سبزش روشنه و چراغ دیگش کامل خاموش
انگار اصلا برد بالا نمیاد
با خروجی hdmi و vga تست کردم و تصویر دارم .

dariush_ab
01-10-2014, 20:33
من هم قصد دارم با اتصال ال ای دی 10.1 از طریق lvds به برد اونو راه اندازی کنم

از فایل اسکریپت اقای زارعی که در فروشگاه قرار دادن استفاده کردم

ولی بعد از بالا اومدن نور بک لایت ال ای دی روشن میشه ولی تصوریری نداره

برد کوبی برد هم چراغ سبزش روشنه و چراغ دیگش کامل خاموش

انگار اصلا برد بالا نمیاد
با خروجی hdmi و vga تست کردم و تصویر دارم .

سلام.
سیستم عامل روی برد چیست؟

essi67
01-10-2014, 20:39
سلام.
سیستم عامل روی برد چیست؟

cubie board lubuntu desktop card v105
اون فایل ها برای چه سیستم عاملیه؟

essi67
01-10-2014, 21:56
سلام.
سیستم عامل روی برد چیست؟

ممنون از نکته ای که اشاره کردین .
از فایل اسکریپت قسمت فروشگاه فقط تنظیمات مربوط به تصویر رو با اسکریپت سیستم عامل کوبی بردم عوض کردم و درست شد
تصویر بدون هیچ مشکلی اومد