PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب gcc روی linaro

warrior
14-06-2013, 14:14
با سلام
من تازگی ها لینارو رو ریختم روی SD و ظاهرا بر خلاف لینوکس کامپیوتر gcc پیش فرض نصب نیست .اگر کسی تاحالا gcc روی linaro نصب کرده لطفا کمک کنه
با تشکر

silentshot
14-06-2013, 23:22
apt-get install gcc-4.6-arm-linux-gnueabihf

dariush_ab
15-06-2013, 23:41
با سلام
من تازگی ها لینارو رو ریختم روی SD و ظاهرا بر خلاف لینوکس کامپیوتر gcc پیش فرض نصب نیست .اگر کسی تاحالا gcc روی linaro نصب کرده لطفا کمک کنه
با تشکر

شما می توانید به جای gcc از g++ هم استفاده کنید.
You can see links before reply
موفق باشید.

warrior
16-06-2013, 13:43
apt-get install gcc-4.6-arm-linux-gnueabihf

شما می توانید به جای gcc از g++ هم استفاده کنید.
مشکل من اینه که فعلا نمی تونم مارس رو به اینترنت وصل کنم(اینترنت بی سیم و کارت وایرلس ندارم ) gcc-4.6-arm-linux-gnueabihf رو با pc دانلود کردم فقط نمی دونم به صورت دستی (نه با apt-get)چه طوری نصب می شه.
با تشکر فراوان

dariush_ab
16-06-2013, 18:52
مشکل من اینه که فعلا نمی تونم مارس رو به اینترنت وصل کنم(اینترنت بی سیم و کارت وایرلس ندارم )
مگه rj45 مارس شما مشکل داره؟
به صورت دستی برای این لینوکس ها معمولا سخته و به خوبی کار نمیکنه.حالا باز هم میتونید تست کنید.
البته یک جایی دیدم روش این کار رو نوشته بود ولی من تا حالا این کار رو نکردم یک بار سعی کردم نشد.
یک راه دیگه هم این است که یک لینوکس رو همگی به اتفاق نظر برسیم بعد یکی همه برنامه ها رو روش نصب کنه و بعد ایمیج رو در اختیار همه قرار بده اما باز هم احتمال اینکه نیاز به برنامه جدید دیگری وجود داشته باشه هست.
موفق باشید.

silentshot
17-06-2013, 01:02
مشکل من اینه که فعلا نمی تونم مارس رو به اینترنت وصل کنم(اینترنت بی سیم و کارت وایرلس ندارم ) gcc-4.6-arm-linux-gnueabihf رو با pc دانلود کردم فقط نمی دونم به صورت دستی (نه با apt-get)چه طوری نصب می شه.
با تشکر فراوان

با کابل LAN مستقیم به مودم وصل کنید

راه دستی اینه که مخازنی که ما دانلود می کنیم در ادرس زیر ریخته می شوند
/var/cache/apt/archives
با مراجعه با این ادرس کپی کردن محتوای اون در این ادرس مشابه و زدن دوباره این دستور امکانش هست نصب بشه(خودم سریه برنامه دیگه امتحان کرده بودم ولی این فایل هارو نه حالا ارزش امتحان داره)

warrior
18-06-2013, 02:59
مگه rj45 مارس شما مشکل داره؟
با کابل LAN مستقیم به مودم وصل کنیدپورت شبکه سالمه برای اتصال به اینترنتdsl با سیم توی قسمت network connection تنظیمات رو انجام می دم ولی هر کاری می کنم توی bash کانکشن رو نمی بینم
توی لینوکس کامپیوتر یک چیزی بود به اسم pppoeconfig که باهاش می شد تنظیمات رو انجام داد بعدش هم با یک دستور به اینترنت وصل شد .
ولی اینجا این نرم افزار به صورت پیش فرض نیست .

یک راه دیگه هم این است که یک لینوکس رو همگی به اتفاق نظر برسیم بعد یکی همه برنامه ها رو روش نصب کنه و بعد ایمیج رو در اختیار همه قرار بده اما باز هم احتمال اینکه نیاز به برنامه جدید دیگری وجود داشته باشه هست. فکر خوبیه .

راه دستی اینه که مخازنی که ما دانلود می کنیم در ادرس زیر ریخته می شوند
/var/cache/apt/archives
با مراجعه با این ادرس کپی کردن محتوای اون در این ادرس مشابه و زدن دوباره این دستور امکانش هست نصب بشه(خودم سریه برنامه دیگه امتحان کرده بودم ولی این فایل هارو نه حالا ارزش امتحان داره) امتحان کردم نشد !

silentshot
18-06-2013, 12:41
این بلاگم نمیدونم مشاهده کردید یا نه؟

اتصال به اینترنت از خط فرمان لینوکس | وبلاگ سعید زبردست (You can see links before reply)