PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کوبی برد به عنوان کنترلر Drone ؟

prp-e
13-06-2013, 05:52
با سلام.

میخواستم ببینم آیا کوبی برد ، میتونه از پس نگه داری یک پهباد (Drone) بر بیاد؟

مثلا از نظر ولتاژ و ... کم نمیاره؟

(حداقل باید دو تا موتور رو بگردونه ، قابلیت Auto-Pilot و همچنین امکان پردازش تصویر هم توسط یک دوربین کوچک )

یا از طرف دیگر زیادی برای درون پیچیده نیست؟

به نظرتون بهتره که از همین مدل بوردها استفاده بشه یا نه یک پردازنده AVR یا ARM به همراه یک سیستم عامل کوچک و سایر قطعات براش فراهم بشه؟

پیشاپیش ممنون You can see links before reply

prp-e
13-06-2013, 18:03
کسی نمیتونه کمک کنه ؟ :)

beroz
13-06-2013, 21:21
با سلام.

میخواستم ببینم آیا کوبی برد ، میتونه از پس نگه داری یک پهباد (drone) بر بیاد؟

مثلا از نظر ولتاژ و ... کم نمیاره؟

(حداقل باید دو تا موتور رو بگردونه ، قابلیت auto-pilot و همچنین امکان پردازش تصویر هم توسط یک دوربین کوچک )

یا از طرف دیگر زیادی برای درون پیچیده نیست؟

به نظرتون بهتره که از همین مدل بوردها استفاده بشه یا نه یک پردازنده avr یا arm به همراه یک سیستم عامل کوچک و سایر قطعات براش فراهم بشه؟

پیشاپیش ممنون You can see links before reply

شما نیاز به چندین پردازش گر دارین کوبی تک هسته ای هست
مگه کوبی میخاد به موتور ولتاژ و جریان بده که کم بیاره یا نه؟ تا انجا که میدونم با درایور باید موتور رو راه انداخت

به نظر من از چند تا آرم با هم استفاده کنید هر کدوم برای کنترل یک بخش اینطوری همه کارا با هم پیش میره و واسه پردازش تصویر با کوبی نمیتونید اون پردازش تصویری که مد نظر دارین و انجام بدین سرعتش پایینه بهتره ی دوربین وایرلس رو پهپادتون بزارید تصویر گرفته شده رو در یک لپتاپ پردازش کنید و بعد ارسال کنید البته برای انتقال این اطلاعات هم باید خیلی تلاش کنید تا بتونید هم زمانی داشته باشید

prp-e
13-06-2013, 23:28
شما نیاز به چندین پردازش گر دارین کوبی تک هسته ای هست
مگه کوبی میخاد به موتور ولتاژ و جریان بده که کم بیاره یا نه؟ تا انجا که میدونم با درایور باید موتور رو راه انداخت

به نظر من از چند تا آرم با هم استفاده کنید هر کدوم برای کنترل یک بخش اینطوری همه کارا با هم پیش میره و واسه پردازش تصویر با کوبی نمیتونید اون پردازش تصویری که مد نظر دارین و انجام بدین سرعتش پایینه بهتره ی دوربین وایرلس رو پهپادتون بزارید تصویر گرفته شده رو در یک لپتاپ پردازش کنید و بعد ارسال کنید البته برای انتقال این اطلاعات هم باید خیلی تلاش کنید تا بتونید هم زمانی داشته باشید
کوبی تک هسته ای هست، ولی بخوبی از پس اجرای Ubuntu و FreeBSD بر میاد که سیستم عاملهای بسیاری قوی ای هستند. فکر نکنم مشکلی باشه در این زمینه.
احتمالا دوربین وایرلس خواهد بود، ولی ویژگی ای که برای پهپاد در نظر داریم این هست که بصورت بلادرنگ تصویر رو پردازش کنه و چیزی که میخوایم رو از تصویر بهمون بده.

beroz
15-06-2013, 14:53
کوبی تک هسته ای هست، ولی بخوبی از پس اجرای ubuntu و freebsd بر میاد که سیستم عاملهای بسیاری قوی ای هستند. فکر نکنم مشکلی باشه در این زمینه.
احتمالا دوربین وایرلس خواهد بود، ولی ویژگی ای که برای پهپاد در نظر داریم این هست که بصورت بلادرنگ تصویر رو پردازش کنه و چیزی که میخوایم رو از تصویر بهمون بده.

چیزی که شما الان میخاین روش وقت بزارید بیشتر از ۲ ماه هست داریم روش کار میکنیم و به دلیل محدودیت پردازش امکان پردازش تصویر با کوبی نیست

prp-e
15-06-2013, 17:42
چیزی که شما الان میخاین روش وقت بزارید بیشتر از ۲ ماه هست داریم روش کار میکنیم و به دلیل محدودیت پردازش امکان پردازش تصویر با کوبی نیست
حدس میزنم طبق معمول شما دارید کدها و ... رو با دات نت تهیه میکنید (یا متلب) که شدیدا برای کوبی سنگین هستند. شخصا ترجیح میدم Scilab استفاده کنم که سبک تر و بهینه تر هست :).

beroz
15-06-2013, 19:40
حدس میزنم طبق معمول شما دارید کدها و ... رو با دات نت تهیه میکنید (یا متلب) که شدیدا برای کوبی سنگین هستند. شخصا ترجیح میدم Scilab استفاده کنم که سبک تر و بهینه تر هست :).
استفاده از دات نت و متلب تو ابونتو ؟ :mrgreen:

prp-e
15-06-2013, 21:59
استفاده از دات نت و متلب تو ابونتو ؟ :mrgreen:
هم متلب نسخه لینوکس داره و هم دات نت توسط ‌Mono اجرا میشه :).

beroz
16-06-2013, 00:49
هم متلب نسخه لینوکس داره و هم دات نت توسط ‌Mono اجرا میشه :).

هم متلب هم دات نت انقدر سنگین هستن که کوبی ۳ سوت روش هنگ میکنه
من از کتابخانه سمپل سی وی SimpleCV (You can see links before reply) و پایتون استفاده میکنم از این سبک تر چیزی ندیدیم opencv هم هست که از سمپل سی وی سریع تره ولی پیچیدست البته هنوز هیچ دوربینی با استفاده از csi راه نیوفتاده آخرین پست هایی که تو بخش زیر دادم رو ببینید
CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد! - صفحه 93 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)