PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : dsp

elec86
01-10-2007, 15:09
در مورد dsp preseesorها و نرم افزارهای مرتبط با اون فایل آموزشی و نرم افزاری سراغ ندارید

kavir
01-10-2007, 15:44
سلام
اين نرم افزارها
DsPIC:
You can see links before reply

dspic source codes(1)

اينم IAR هست كه بهتره اينو ببينيد

خوب اينم آخري پروگرامرش كه نومنش توي سايت هم هست همون داخل پروگرامر هاي PIC

alitaroosheh
01-10-2007, 17:45
دستتون درد نكنه
يه كم در مورد dspic توضيح بديد
نگاه كردم سرعت شون 30mips يا بيشتر
اما تا اونجايي كه ميدونم dsp هاي تگزاس كه multi process هستن (8 دستور در يك كلاك) ميتونن با سرعت بالاي 20mhzروي صدا پردازش انجام بدن
بعد اين ميكرو كنترلر ها چه طوري fft يا fir filter ميگيرن(شايد براي فركانس هاي خيلي پايين؟ درسته؟).

alitaroosheh
03-10-2007, 22:09
dsp رو شركت هاي مختلفي توليد ميكنه
قويترين شون texas هست كه هر مطلبي دلتون بخواد از پردازش سيگنال تا پردازش تصوير و تو سايت You can see links before reply ميتونيد پيدا كنيد
قويترين dsp اين شركتtms320c6416 هستش كه سرعت كلاك اون 1Ghz هست و سرعت انجام عمليات اون 8000pims هست يعني 8 ميليارد دستور در ثانيه(وحشت ناكه نه؟)
اما مشكل اساسي ايها پكيج اوناست كه bga هست و اگه pcb طراحي كرده باشيد بهش برخورديد. پايه ها از زير اما بدون سيم كه لحيم اون با دستگاه انجام ميشه و مدار اون كمتر از 4 يا 5 لايه در نمي اد كه هزينه پروژه بالا ميره

دوم اينكه اينا پرسسور خالي هستن و مثل ميكروكنترلر نيستن كه تنهايي تو مدار همه كار انجام بدن و نياز به مدار خارجي دارن بغير از سري tms320c28xx كه dsp controller هستن

كامپايلر اونا code composer studio هست و طراحي ها وابسته به matlab هم هست

قيمت يك dsp سري 5 مثل tms320c5402 تو ايران 25000 تومانه كه ارزون ترين اوناست ولي خيلي جالبه

kavir
04-10-2007, 13:07
ممنون از توضيحات
و اينم يك راهنماي خيلي خوب توي 105 صفحه
دانلود (You can see links before reply)

alitaroosheh
04-10-2007, 21:44
خيلي جالب بود
اگه باز هم چيزي داريد بگيد ديگه
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
l

من اگه فرصت كردم يه فيلتر واستون ميذارم با dsp

hitler
27-01-2008, 18:44
لينك مثل اينكه درست نيست

kavir
28-01-2008, 02:38
سلام
قبلا کار می کرد ولی الان نمی دو.نم 8O

HamidTaheri
28-02-2013, 13:47
جدا این پست مال پنج سال پیشه؟ امیدوارم تو این مدت خیلی چیزها ازین پروسسور یاد گرفته باشید.

دوستان تازه می خوام شروع کنم، تو سایت تگزاس بین این همه منبع آدم گیج میشه. کسی میتونه راهنمایی کنه که از کجا شروع کنم؟ قدم اول و دوم چی اند؟

یه برد qxd-dm642dvs
با هسته ی TMs320DM642 هم دارم.

سپاس