PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد مبدل usb به سریال PL2303HX

mahdibavi
07-06-2013, 21:38
با عرض سلام
بنده جهت فلش کردن فریمور یک روتر بیسیم نیاز به یک مبدل USB به سریال سطح 3.3 ولت TTL دارم در سایت شرکت کویر الکترونیک یک کابل مبدل با مدار تعبیه شده آماده ارائه شده که در توضیحات آن این موارد آورده شده:
"این آیسی از لحاظ قیمت ارزان ترین مبدل usb به سریال می باشد که در ارتباط سریال و همچنین برای پروگرام کردن میکروکنترهای خانواده st میتوان از این مبدل استفاده نمود
این آیسی مجهز به رگولاتور داخلی 3.3 می باشد و نیاز ی به رگولاتور خارجی ندارد همچنین آیسی آن در فروشگاه مو جود می باشد"
عکس خروجی مدار هم به این صورت است:

You can see links before reply

حال سوال بنده از مهندسین عزیز این است که با توجه به شکل سیم های خروجی و همچنین توضیح سایت در مورد عدم نیاز به رگلاتور خارجی آیا اتصال مستقیم خروجی RX , TX , GND به پورت سریال روتر بدون مشکل خواهد بود یا نیاز به تمهیدی برای تبدیل به سطح ولتاژ 3.3 ولت TTL وجود دارد، ممنون میشوم جواب دهید

Ma3ood
07-06-2013, 23:27
دوست عزیز از انجایی که 3.3 ولت جز منطق یک در ttl هست نیازی پیدا نمیکنه البته برای این کار انتخابهای بهتری هم وجود دارد که دارای ویژگی و سرعت بالاتر هستند

morteza_rk
08-06-2013, 02:16
سلام

خروجی های این مبدل تماما دارای سطح منطقی 3.3 ولت هستن. و من خودم ازش استفاده کردم و کلا بنا به درخواست من وارد شده. و به راحتی با ولتاژهای 5 ولت هم تبادل اطلاعات می کنه. چون همونطوریکه دوست عزیزم مسعود جان گفتن 3.3 ولت جزو ولتاژ 1 منطقی در ttl هست.

من ازین مبدل در کنار میکروکنترلرهای avr که با ولتاژ 5 ولت تغذیه شدن استفاده کردم و با میکروکنترلرهایی که با ولتاژ 3.3 ولت تغذیه شدن هم تستش کردم.

mahdibavi
08-06-2013, 18:23
دوست عزیز از انجایی که 3.3 ولت جز منطق یک در ttl هست نیازی پیدا نمیکنه البته برای این کار انتخابهای بهتری هم وجود دارد که دارای ویژگی و سرعت بالاتر هستند

خیلی متشکرم

mahdibavi
08-06-2013, 18:24
سلام

خروجی های این مبدل تماما دارای سطح منطقی 3.3 ولت هستن. و من خودم ازش استفاده کردم و کلا بنا به درخواست من وارد شده. و به راحتی با ولتاژهای 5 ولت هم تبادل اطلاعات می کنه. چون همونطوریکه دوست عزیزم مسعود جان گفتن 3.3 ولت جزو ولتاژ 1 منطقی در ttl هست.

من ازین مبدل در کنار میکروکنترلرهای avr که با ولتاژ 5 ولت تغذیه شدن استفاده کردم و با میکروکنترلرهایی که با ولتاژ 3.3 ولت تغذیه شدن هم تستش کردم.
خیلی ممنون مهندس جان بسیار استفاده کردم