PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از lcd n96 در توليد انبوه

sjafarim
07-06-2013, 01:40
سلام دوستان
نظرتون راجع به استفاده از lcd n96+touch در توليد انبوه (براي يک دستگاه لاگر) چيه؟
چه مدت رو کارکردش ميشه حساب کرد به طور نورمال؟ (من شايعاتي شنيدم که اصلا به درد استفاده طولاني مدت نميخوره و ...) (خوب مگه اين بنده خدا تو موبايل بلند مدت استفاده نميشده؟!!)
لطفا اگر دوستان عزيز تجربه اي در زمينه کار با اين lcd داريد مطرح بفرماييد... :wink:

amin1139
07-06-2013, 10:40
اگه n96 چینی باشه شایعات کاملا صحت داره منم دادشم داشت و ال سی دیش خراب شد؟؟؟

sjafarim
07-06-2013, 12:31
چه مدت کار کرد؟
تو چه شرایطی بود دستگاه؟کجا استفاده میشد؟
چه چیزیش خراب شد؟(تاچ؟تک پیکسل،کل lcd؟...)
به عنوان جایگزین چی پیشنهاد می کنید که هزینه معقولی هم داشته باشه...
ممنون

sadeghbakhshi
31-07-2013, 02:12
آقای جعفری
راستش رو بخواهید منظورتون رو از لاگر نمیدونم چی هست ولی
اگر فقط احتیاج به اعداد و ارغام باشه از این ال سی دی های 3.5 دیجیت بگیرید بهتر هست
هم مفته هم راحت میشه باهاش کار کرد
این ال سی دی های n96 همین اولش هم درست کار نمیکنند
اگر هم نیاز به نمایش تصویر دارید دنبال ال سی دی گرافیکی بدون بکلایت باشید
یا از نمایشگر این موبایلهایی که قبل ار 1100 بود استفاده کنید عمرشون بیشتره
ال سی دی های گرافیکی هم هست ولی خیلی گرون تموم میشه نمونه های صنعتیش هم که من
دیدم خیلی مقاوم تر بود ولی چندین برابر قیمت معمولیش رو داشت

processor
31-07-2013, 19:59
منم روی LCD n96 حساب کردم اما تو زرد از آب در اومد
الان قیمت LCD پرافیکی خیلی بالا رفته

LCD گرافیکی 64*128 / بک لایت آبی 374400 ریال

130,000 ریال OLED 96*64 0.8 inch Full Color-New Taiwan

دومی تو فروشگاه کویر هست

به نظر من باید مناسب باشه

اگه جناب زارعی یه مقدار بیشتر درباره اش توضیح بده که میشه روش حساب باز کرد یا نه

sjafarim
01-08-2013, 02:38
سلام داش صادق
من طی 5 ماه یه دستگاهو طبق lcdرنگی طراحی کردم، الان از نظر زمان دیگه به صرفم نیست بشینم سیاه سفیدش کنم، البته باید رنگی هم باشه برای کاری که دارم انجام میدم.

این ال سی دی های n96 همین اولش هم درست کار نمیکنند

دقیق تر بگو، دقیقا چه مشکلی داشته؟ من 5 ماهه الان زیر تست دارمش و حدود 3 ماه هست 24 ساعت روشنه و مشکلی نداشته.
از محمد عزیز هم خواهش میکنم بیشتر توضیح بدن که چجور تو زرد از آب درومد؟ چی کار باهاش کردین؟ چه مشکلی پیش اومد؟ تو چه محیطی کار میکرد؟

sadeghbakhshi
02-08-2013, 01:47
سلام داش صادق
من طی 5 ماه یه دستگاهو طبق lcdرنگی طراحی کردم، الان از نظر زمان دیگه به صرفم نیست بشینم سیاه سفیدش کنم، البته باید رنگی هم باشه برای کاری که دارم انجام میدم.

دقیق تر بگو، دقیقا چه مشکلی داشته؟ من 5 ماهه الان زیر تست دارمش و حدود 3 ماه هست 24 ساعت روشنه و مشکلی نداشته.
از محمد عزیز هم خواهش میکنم بیشتر توضیح بدن که چجور تو زرد از آب درومد؟ چی کار باهاش کردین؟ چه مشکلی پیش اومد؟ تو چه محیطی کار میکرد؟

بعضی هاشون یه خط عمودی یا افقی سیاه یا سفید روشون میفته یا چندتا از پیکسلهاش این طوری میشه
شاید از بشه از ال سی دی های موبایل استفاده کرد ولی باید وقت گذاشت و تست کرد که جواب
میده یا نه
ولی در کل وارد بازار موبایل نشی بهتره چون تقلبی خیلی زیاد داره همین الان هم چیزی حدود 200 مدل از همین نمایشگرهای 96 هست که فقط 4 یا 5 مدلش رو میشه راه انداخت
ولی به نظر من اگر چیزی که طراحی کردی چیز خیلی خاصی نیست یا بزار راحت تر بگم
دستگاهی هست که قراره فقط چند ماه کار کنه همین ال سی دی رو بزن بره ولی اگر سود خوبی داره و قرار مدت زیادی کار کنه یا تولید انبوه بشه و بنابر این که اصرار بر رنگی بودن داری 64*128 رنگی بخر
که همون طور که گفتم اون هم تنوع زیادی داره نوع صنعتیش که من یکجا دیدم با بکلایت آبی
میگفت چیزی بین 300تا 400 میفروشه این هم بگم طرف آشنا بوده و حداقل به من یکی گرون نمیده این رو گفت :0013:
در کل باید ببینی که قرار هست کجا استفاده کنی شاید این ال سی دی های 4.3 اینچ کویر هم بدردت بخوره البته درایور اون هم اگر خودت طراحی کنی بهتره (ارزون تر در میاد)
اگر میتونی یکی دوتا نمونه آزمایشی تولید کن اگر خوب جواب داد برو تولید کن اگر نداشت تغییرش بده چون توی تولید انبوه یه کم وقت بزاری و نتیجه ی بهتر بگیری خیلی به صرفه تر میشه تا تولید کنی و بعد جواب مشتری رو بده که چرا این طوری هست

sjafarim
02-08-2013, 12:44
سلام صادق جان،ممنون از توجهت.
1-شما رو چند تا lcd n96 تجربه پیکسل سوختگیداری؟
2-چه مدت و در چه محیطی کار کرد این مشکلات پیش اومد؟
دستگاه مد نظر من قراره حداقل 10 سال کار بکنه برای همینه که اینقدر رو lcd حساس شدم و تولید انبوه هم هست. محیط کاریشم از -30 درجه تا 50 درجه هست، رطوبت بین 0 تا 90 درصد...
3-منظورت از 64*128 مثل همین گرافیکیا ولی رنگیشه؟ این میشه حدود 3.3 اینچ، خوبه ولی 300 خیلیییی گرونه...
4- سایز دستگاهم طوری نیست که بتونم بزگتر از 3.2 استفاده کنم توش، lcd موبایل هم vivaz فکر کنم مناسب باشه ولی هزینه ساختو به تنهایی حدود 30 هزار تومن بالا میبره، نظرت چیه؟
5-الان دقیقا مشکل من اینه که نمونه های آزمایشگاهی که تولید کردم دارن با این lcd n96 خوب جواب میدن، بچه های ای سی A ! هم گفتن خوبه و نظر مثبتی بهش دارن برای همین واقعا بلا تکلیفم، اگر نمونه اولیه رو تولید کنم دیگه نمیصرفه اونموقع پشیمون بشم و برگردم رو نمونه آزمایشگاهی و تازه lcd عوض کنم...

دوستان عزیز اگر هرگونه تجربه مثبت یا منفی در زمینه کارکرد این lcd دارن لطفا بفرمایید چون واقعا برام حیاتی هست... :wink:

sjafarim
02-08-2013, 13:47
اینم پیدا کردم چیز محکمیه به نظر قیمتشم نسبت به 300 تومن بهتره! ولی درایورش (CXD3507GG) رو emwin ساپورت نیکنه. رزولوشن هم 240*16 :

You can see links before reply/products/detail/نمایشگر 512 رنگ SONY ACX705AKM/

sadeghbakhshi
02-08-2013, 15:36
سلام صادق جان،ممنون از توجهت.
1-شما رو چند تا lcd n96 تجربه پیکسل سوختگیداری؟
2-چه مدت و در چه محیطی کار کرد این مشکلات پیش اومد؟
دستگاه مد نظر من قراره حداقل 10 سال کار بکنه برای همینه که اینقدر رو lcd حساس شدم و تولید انبوه هم هست. محیط کاریشم از -30 درجه تا 50 درجه هست، رطوبت بین 0 تا 90 درصد...
3-منظورت از 64*128 مثل همین گرافیکیا ولی رنگیشه؟ این میشه حدود 3.3 اینچ، خوبه ولی 300 خیلیییی گرونه...
4- سایز دستگاهم طوری نیست که بتونم بزگتر از 3.2 استفاده کنم توش، lcd موبایل هم vivaz فکر کنم مناسب باشه ولی هزینه ساختو به تنهایی حدود 30 هزار تومن بالا میبره، نظرت چیه؟
5-الان دقیقا مشکل من اینه که نمونه های آزمایشگاهی که تولید کردم دارن با این lcd n96 خوب جواب میدن، بچه های ای سی A ! هم گفتن خوبه و نظر مثبتی بهش دارن برای همین واقعا بلا تکلیفم، اگر نمونه اولیه رو تولید کنم دیگه نمیصرفه اونموقع پشیمون بشم و برگردم رو نمونه آزمایشگاهی و تازه lcd عوض کنم...

دوستان عزیز اگر هرگونه تجربه مثبت یا منفی در زمینه کارکرد این lcd دارن لطفا بفرمایید چون واقعا برام حیاتی هست... :wink:

سلام
این سونی چیز خوبی به نظر میرسه تازه کابلش از این سوکتیها هم هست ولی شما که میگید
3.2 اینچ بیشتر نمیتونی استفاده کنید
شرایط کاری من که خوب توی خونه هست حتی توی آزمایشگاه و این جور چیزها نبوده
الان کسانی هم مثل اقای Esi5200 یا ایدی زیگما هم به این مشکل بر خوردند
بعد اون چیزی که من گفتم 300 رو هر کسی نمیخره خودش هم میگفت دست مشتری های بخصوصی میده که کارشون و شرایط محیطی خیلی بدی داشته باشه
در حال حاظر چیز دیگه ای بجز ال سی دی موبایل به ذهنم نمیرسه که هم کوچک باشه هم مقاوم

sjafarim
03-08-2013, 12:29
1-در مورد بزرگ تر بودن نسبت به 3.2" وقتی مجبور بشم خوب مجبور شدم دیگه ! :mrgreen::baad:
2-این دو دوستی که گفتی قضیشون چیه؟ با n96 دستگاه ساختن بعد مشکل پیدا کردن؟ بیشتر توضیح میدی...
3-lcd موبایل هم خیلی سرچ کردم دربارش، lcd های موبایل خوبن ولی 2 تا مشکل دارن:
اول اینکه اصلاش گرونه
دوم اینکه خیلییییاشون هیچ اطلاعاتی دربارشون نیست حتی pinout شون چه برسه به نوع درایوری که روش سواره.
این که درایور دارن خودشون عالیه ها چون دیگه پول ic درایور جدا نمیخواد بدی ولی حتی اگر نوع درایورشو کشف هم بکنی باز بعیییده emwin ساپورتش بکنه چون معمولا این درایور ها اختصاصی برای شرکت خاصی ساخته میشن و بعضی حتی دیتاشیت هم ندارن.
مثلا درایور s6D1130X01 که روی بعضیnokia n95 8GB نصبه!
بیشترین مشکل اینه که بفهمیم اصلا درایورش چیه!
مثلا تو لینک زیر از وبلاگ آقای andy میتونی ببینی که چجوری یه n95 8GB رو مهندسی معکوس کرده تا بفهمه کنترولرش چیه و راهش بندازه :
You can see links before reply

یه lcd ردیف پیدا کردم، 3.5" صنعتی، رو خودشم ssd1963 داره،مدل WF35CTIBCDB#
سرچ کن دیتاشیتشو ببین، عالیه...
112 تومن.

sadeghbakhshi
04-08-2013, 01:08
اقای جعفری
عرض کردم خدمتتون کار خاصی انجام ندادند فقط یکسری پروژه ی ساده برای یادگیری پیاده کردند شما میتونید
به تاپیک زیر سر بزنید
فونت فإرسی إل سی دی n96 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
بعد اون ال سی دی ویواز چه مشکلی داره؟
نمیتونید اون رو راه اندازی کنید؟
فکر نکنم بیشتر از 40 تومن در بیاد این ال سی دی ها 96 هم بسته به شانستون داره که چی در بیاد شاید خوب باشه شاید بد باشه
ولی نمایشگرهای گوشی های مثل 6610 که مثل گوشت کوب هست فکر نکنم بد باشه
من یه ایده ای دارم
شما میتونید همین ال سی دی ها رو به صورت آپشن در اختیار مشتری بگذاری با قیمت های متنوع
شما میتونید به سایت Ebay یه سری بزنید چند مدل رو ببینید یا از نمونه دستگاه های ساخته شده توسط دیگران الگو برداری کنید
ایده بگیرید
به سایتهای زیر هم یک سری بزن :0013:
نمیدونم جواب کارت رو میده یا نه ولی طریقه ی راه اندازیش هست :0013:
من در مورد راه اندازی اطلاعات زیادی ندارم ولی سوالی به غیر از راه اندازی بود در خدمتم :mrgreen:

sjafarim
04-08-2013, 02:31
ممنون داش صادق از لطفت.
اصلاااا بحث راه اندازی نیست و تو این زمینه هیچ مشکلی ندارم...
بحث اینه که یه lcd تو سایز 2.8 حداقل تا 3.5 اینچ حداکثر باشه که از عملکرد صحیح طولانی مدتش مطمئن باشم که جایگزین این lcd n96 لامصب بکنم.
2 تا فاکتورم مهمه:
1- قیمت مناسب.
2- درایور پشتیبانی شده در emwin.

## vivaz مشکلش اینه که معلوم نیست اصلا درایورش چیه والا همه چیش خوبه...
## n95 8GB هم درایورشو emwin ساپورت نمیکنه...

حالا دوستان لطفی که به من بکنن اینه، هرچی lcd خوب تو این رنج سایز میشناسید معرفی کنید...
* فقط یه دونش برای تست تو ایران باشه کافیه برای انبوه وارد میکنم.
یا علی

sjafarim
04-08-2013, 18:32
سلام دوستان
امروز lcd این دو گوشی : vivaz , n95 8GB همچنین lcd صنعتی WF35CTIBCDB# خریداری شد.
فعلا رو راه اندازیشون کار میکنم(اول باید برد بزنم)، جواب بگیرم یه آموزش توپ براتون میزارم که برای همیشه از شر این n96 china راحت بشیم به لطف خدا...

kamikazi
04-08-2013, 21:03
مهندس این ال سی دی ویواز رو از علاالدین خریدین؟ قیمتش چند بود؟ اگه میشه راهنمایی کنید

sjafarim
05-08-2013, 00:18
سلام داداش گلم...
یه دونه قبلا 19 تومن خریده بودم ولی کار نکرد، یعنی مکاشفه روش جواب نداد.
حواست باشه u5 vivaz نه vivaz pro u8 بخر، الان یه آکبندشو خریدم 39 تومن، اصله، مدل پرو من حتی pinout شو نتونستم در بیارم و اطلاعات راجع به u5 بیشتر هست و فلتشم خشابی نیست و سوکت داره که نصبش راحت تره، سوکت رو بردشم خریدم 4 تومن از رو بوردهای داغون گیر آوردم.
n95 8GB هم فیک خریدم 19 تومن که فعلا راش بندازم تا بعد اصلشو بگیرم(65 تومن). سوکتش هم 2 تومن.
تهران نیستم مهدی جان، گرگانم و ازین قطعه فروشیای موبایل خریدم(حواست باشه lcdهایی که فلتشون سبز رنگه نخر که اساسی مشکل دارن)، تو تهران طبقه های بالای (2 به بالا) علاالدین حتما گیرت میاد همشون...
اینم بگم که u5 هم روخودش درایور داره و باید مکاشفه بشه که چیه پس کار سختی در پیش داری اگر میخوای باهاش کار کنی ولی اگر بشه ارزششو داره واقعا(اگر تونستی یه lcd کاملا لهش رو هم بخر ارزون که بتونی تا ته بازش کنی شاید آی سی درایورش معلوم باشه)...

kamikazi
05-08-2013, 10:33
خیلی ممنون اقای جعفری از توضیحاتتون
در مورد طبقه دوم علاالدین زیاد رفتم باهاشون حیلی کار کردم ولی متاسفانه فقط فروشنده هستن هیچ اطلاعاتی ازش ندارن میگن فقط باید نمونه بیاری تا بهت ال سی دی بدیم هر چی هم بخوای داریم پس من برم مدل u5 رو بگیرم دیگه مهندس ؟ که سوکت هم روی خودش داره البته پین اوتشو دارم ولی درایورش ؟؟؟؟؟ اصلا نمیدونم چه ای سی هستش ؟
در حالت کلی کار کردنو نتیجه گرفتن از ویواز بهتره چون ال سی دی n96 خیلی داستان داره به هر حال ممنون مهندس

sjafarim
05-08-2013, 11:52
خواهش میکنم مهندس، آره همون vivaz u5 رو بگیر، برای درایورش هم باید به جورایی مهندسی معکوس کرد همون طور که andy brown تو اون لینکی که گذاشتم درایور n95 8GB رو پیدا کرده...!!
انشاء الله با هم کار میکنیم حل میشه...
فقط بازم میگم اگر لاشه lcd یش رو هم گیر آوردی بگیر که تا تهشو بشکافی شاید آی سی درایورشو بشه پیدا کرد من اینجا اونیو که 19 تومنی بود باز کردم چیز خاصی نداشت البته شدیدا تقلبی بود اون...

morteza_rk
05-08-2013, 11:54
سلام

آقا منظور شما از LCD N96 دقیقا کدومه؟ سایز 2.8 با درایورهای ili9320 و ili9325 یا سایز 3.2 با درایور ssd1289؟

به نظر من 3.2 اینچ با درایور ssd1289 باید بهتر باشه. ضمن اینکه این نوع ال.سی.دی رو کویر با تاچ وارد می کنه که کیفیت بالائی هم داره.

sjafarim
05-08-2013, 12:15
بههه سلام همشهری...
داش مرتضی (من در حال حاضر بحثم سر 2.8 با درایور illi هست اما) جفتش کیفیتش یکیه، برای کار صنعتی مناسب نیست به نظر، البته بازم میگم من تا الان که حدود 3 ماهو خورده ای هست دائم دستگاه روشنه مشکلی باهاش نداشتم و به تجربه دوستان دارم اعتماد میکنم و با یه lcd قوی جایگزین میکنم...
اونقدری که من تحقیق کردم اینا ساخت یه کمپانی چینی به اسم innolux هست که در کل کمپانی معتبریه ولی خط تولید زیر 4 اینچش ظاهرا مختص lcd های کیفیت پایینی هست که فقط تو گوشی های چینی تولید میشه، الانم تو سایت شرکتش بری میبینی بیشترین مانورش رو lcd ههای HD و بالاتر هست...
راستی مهدی جان اینم نگاه کن:
اینو andy برام گذاشته که درباره اینه که ic درایور دقیقا کجای lcd جای گذاری میشه، اگه بتونی یه لاشه گیر بیاری میتونیم بفهمیم درایورش چیه شاید!

morteza_rk
05-08-2013, 12:19
بههه سلام همشهری...
داش مرتضی جفتش کیفیتش یکیه، برای کار صنعتی مناسب نیست به نظر، البته بازم میگم من تا الان که حدود 3 ماهو خورده ای هست دائم دستگاه روشنه مشکلی باهاش نداشتم و به تجربه دوستان دارم اعتماد میکنم و با یه lcd قوی جایگزین میکنم...
اونقدری که من تحقیق کردم اینا ساخت یه کمپانی چینی به اسم innolux هست که در کل کمپانی معتبریه ولی خط تولید زیر 4 اینچش ظاهرا مختص lcd های کیفیت پایینی هست که فقط تو گوشی های چینی تولید میشه، الانم تو سایت شرکتش بری میبینی بیشترین مانورش رو lcd ههای HD و بالاتر هست...

ببین دادا فقط سه ماه روشن بودن مهم نیست. باید برآورد کنی جائی که بعدا قصد استفادشو داری در یک ٰ 24 ساعت چندبار استفاده میشه. اونجوری هم باید تست کنی.

به نظر من باز از بین اونا 3.2 اینچ با ssd1289 بهتره. ولی به تجربه ی دیگران هم باید توجه کرد. موفق باشی دادا.

sjafarim
05-08-2013, 13:48
lcd تقریبا 24 ساعته روشنه وفقط بکلایت توسط کاربر تنظیم و خاموش میشه، شرایط محیطی رو هم که قبلا گفتم، به نظر شما رو مدل 3.2 اینچی چند سال میشه حساب کرد؟
اون اول هم توضیح دادم، دلیل حساسیتم رو این موضوع اینه که دستگاهی که تولید انبوه بشه بعد lcd ش 2-3 ساله بپوکه دست مشتری فاتحه اون شرکت هم از نظر مالی هم اعتبار خوندست...
* این 2.8 و 3.2 ساخت یک کارخونه ان درسته؟

morteza_rk
05-08-2013, 13:57
* این 2.8 و 3.2 ساخت یک کارخونه ان درسته؟

راستش من نمی دونم. ولی می دونم که هم 2.8 اینچی کویر و هم 3.2 اینچی با ال.سی.دی های توی بازار از نظر کیفیت فرق داره و آقای زارعی هم اکثرا انبوه می فروشه.

حتما به ایشون پیغام خصوصی بزنید.

sadeghbakhshi
27-08-2013, 16:46
سیلام علیکم
آقا من یدونه از این 2.8 اینچی های سوخته داشتم
شکمش رو سفره کردم ولی توش هیچی نبود 8O
نمیدونم چون سوخته بود هیچی نداشت یا چون هیچی نداشت سوخته بود :mrgreen:
فقط چندتا ورق از این طلقهای ال سی دی
4 یا 5 تا ال ای دی بکلایت جزقله که اندازه اش از نوک هویه ی من هم کوچک تر بود
چندتا دونه مقاومت و فکر کنم ترانزییستور هم داشت
ولی متاسفانه عکسش رو نگرفتم الان هم دیگه دیر شده
چون جنازه اش رو تحویل سرد خونه های شهرداری دادم :mrgreen:

sjafarim
27-08-2013, 17:08
اون white paper رو که صفحه قبل گذاشتم راجع به cog نگاه انداختی؟ پایین lcd زیر اون 4 تا شکلک تاچشو اگه میشکافتی یه ای سی 1500 پایه حدودا باید پدیدار میشد!

sadeghbakhshi
27-08-2013, 20:51
دقیق یادم نیست ولی ال ای دی های بکلایت اونجا بود
خبری از ای سی نبود
فقط همون قطعاتی که نام بردم بود
یا من تو باغ نبودم یا به احتمال خیلی زیاد چیزی نداشته