PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنترل شیر برقی با میکرو و سوییچ با ترانزیستور

secure4code
03-06-2013, 05:59
سلام دوستان .
من 8 تا شیر برقی دارم که می خوام با میکرو و فقط ترانزیستور (بدون رله) کنترلشون کنم .
ولی نمی دونم چطور و چجوری ؟! ممنون میشم کمکم کنین . با pnp تست زدم شد . (bd139 و tip41 ) . اما شهر ما از این ترانزیستورها هر کدوم 8 تا نداره ( جدی میگم . نخندید ) . اگه ممکنه چند نوع دیگه ترانزیستور ارزون که فراوون باشه واسه اینکار بهم معرفی کنین (npn) . البته bd140 زیاد هست فقط pnp هست و من می خوام که با ولتاژ مثبت ترانزیستور وصل بشه نه منفی (اگه بتونین در این زمینه کمکم کنین هم ممنونتونم ) .
شیرهام 12 ولت دی سی و 800 میلی آمپری هستن .
قبلاً و قلباً از کمکهاتون ممنونم .

esi_52000
03-06-2013, 09:28
سلام دوست عزیز.من برای چنتا پروزه صنعتی نیاز به این کار داشتم.بعد کلی دردسر بالاخره متوجه شدم بهترین راه استفاده از رله و برای کنترلش uln2803هستش البته شیرایی که من استفاده کردم ۲۲۰acبودن.اگه بخوایین مدارسو بفرستم براتون

silentshot
05-06-2013, 16:03
دوست عزیز امکان دارد عکس از این شیر های برقی قرار بدید یا
نام و شرکت سازندشونو و محلی که تهیه نمودید ذکر کنید
خیلی ممنون میشم

vahidasm
05-06-2013, 16:11
سلام دوست عزیز.من برای چنتا پروزه صنعتی نیاز به این کار داشتم.بعد کلی دردسر بالاخره متوجه شدم بهترین راه استفاده از رله و برای کنترلش uln2803هستش البته شیرایی که من استفاده کردم ۲۲۰acبودن.اگه بخوایین مدارسو بفرستم براتون

مهندس ممنون میشم مدارشو بذارین