PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از ریموت کنترل

morteza_rk
03-06-2013, 00:32
سلام

اگه من یه نمونه از ریموت های زیرو بخرم. برای طرف گیرندش چیکار باید بکنم؟

ریموت کنترل 4 کانال / Fix Code, فروشگاه قطعات الکترونیک و روباتيک (You can see links before reply)

ریموت کنترل 4 کانال Learn Code / فركانس 433 مگا هرتز, فروشگاه قطعات الکترونیک و روباتيک (You can see links before reply)

خود اون سایت گفته که می تون از ماژول های ASK استفاده کنم. ولی من تا به حال تجربه ای در این زمینه نداشتم.

ماژول گیرنده ASK / RFRM1-433, فروشگاه قطعات الکترونیک و روباتيک (You can see links before reply)

ماژول گيرنده ASK / فركانس 433 مگاهرتز / DRA886RX, فروشگاه قطعات الکترونیک و روباتيک (You can see links before reply)

به نظر شما جواب میده؟ کسی کار کرده؟

behnam6500
03-06-2013, 11:28
مخلص داش مرتضا... رفیق گلم

از بین این ریموت هایی که توی بازار هست، توی دو فرکانس بیشتر از همه گیر میاد: 433 مگ و 315 مگ

ریموت ها به دو دسته تقسیم میشن: کد فیکس و لرن کد

میگن که لرن کد ها امنیتشون از کد فیکس ها بالاتره!

هر دو گیرنده و فرستنده باید فرکانس کاریشون یکی باشه. یعنی اگه ریموت 315 مگ هست، گیرنده هم باید 315 مگ باشه...

خروجی گیرنده سریال هست. ولی نه این سریالی که ما توی ارتباطات میکرو به کار میبریم Rs232

بلکه به صورت تصویر زیر هست. این گیرنده و فرستنده به درد انتقال داده نمیخوره! مثل hmtr ها نیست! بلکه فقط برای کنترل درب و دزدگیر و این جور چیز هاست...

خروجی ریموت یه کد داره که کد ریموت هست و بعد از اون چهار بیت داده که مربوط به کلیدهای روی زیموته!

در کل، میتونی هم فرکانسش رو بگیری و استفاده کنی...

میتونی این دوتا رو بگیری:
ماژول گیرنده ASK / RFRM1-315, فروشگاه قطعات الکترونیک و روباتيک (You can see links before reply)
ریموت کنترل 4 کانال Learn Code / فركانس 315 مگا هرتز, فروشگاه قطعات الکترونیک و روباتيک (You can see links before reply)

morteza_rk
03-06-2013, 13:05
ممنون داداش.

می خرم ، اگه مشکلی بود می پرسم.

rfbook
03-06-2013, 15:28
سلام

مرتضی جان اگر ریموت کد فیکس بخری که راحت میتونی با کد بندی پایه های آی سی کارت را انجام بدی
در صورتی که کد لرن بخری باید برنامه ای برای میکرو بنویسی و ریموت های لرن 24 بیتی را روی میکرو ذخیره کنی و اینطوری امنیت دستگاه شما بالاتر میره
20 بیت کد و 4 بیت دیتا

در صورتی که از ریموت های هاپینگ استفاده کنی امنیتت فوق العاده بالاتر میره
ریموت های اون قیمت بالایی داره
دستگاهت هم باید با میکرو کدنویسی بشه

در کل اگر امنیت مهم نیست کد فیکس
اگر مهم هست کد لرن یا هاپینگ

برای درب برقی و کرکرده و دزدگیر معمولا از لرن و هاپینگ استفاده میشه چون قابلیت ذخیره سازی کد روی گیرنده وجود داره و در ضمن کد امنیتی ریموت روی حافظه خود آی سی ریموت ریخته شده و کسی دسترسی به اون نداره البته با ریموت های کپی کننده میشه کد اونا را برداشت و روی ریموت دیگه ای ریخت

ریموت های کدفیکس در صورتی که طرف درب ریموت را باز کنه میتونه کد ریموت را بفهمه و بره برای خودش یکی درست کنه

توی مقاله های سایت حامد قسمت پروژه های الکترونیک و مخابرات یکی 2 تا مقاله سال 88 هست برای اون میتونیی کد فیکس ها را کامل مطالعه کنی

من با کدفیکس ، لرن و هاپینگ کار کردم در کل ریموت های کد فیکس برد بالاتری دارن و ارزان تر هستند .

morteza_rk
03-06-2013, 15:49
من با کدفیکس ، لرن و هاپینگ کار کردم در کل ریموت های کد فیکس برد بالاتری دارن و ارزان تر هستند .

سلام دادا ف کم میای این طرفا! در تخصص شما در این موارد که اصلا شکی ندارم. :wink:

فعلا امنیت مهم نیست. پروژه ساده ای است. پس من همون کد فیک های 4 کانال رو می خرم.

ممنون

sobhan537
14-06-2013, 13:41
سلام...
1- نگفته که ریموت کنترل 4 کانال Fix Code چند مگاهرتزه. برای قسمت گیرندش از ASK 315MHZ استفاده کنیم یا ASK 433MHZ ؟
2- برد این ریموت کنترل با گیرنده ASK چقدره؟
3- در چه کارهایی باید از فرکانس 315MHZ و در چه کارهایی باید از فرکانس 433MHZ استفاده کنیم؟ بردشون فرق میکنه؟

rfbook
14-06-2013, 15:58
سلام
این توان فرستنده و حساسیت دریافت گیرنده هست که تعیین میکنه برد دستگاه شما چقدر هست

فرقی نمیکنه از 315 یا 433 استفاده کنین . دزدگیر ها الان روی 315 و 433 کار می کنند .

موقع خرید ریموت بگین نوع 315 را میخوام .اگر باز کنید روی کریستالش هم نوشته 315 یا 433 هست

ریموت های شیری رنگ سفید که 4 تا شاسی دارن بردشون از بقیه ریموت ها بیشتر هست .
برای گیرنده هم از ماژول های
kst-rx706
pcr1a
rfrm
میشه استفاده کرد

این ریموت کد فیکس هست .

اگر میخواین روی ماشین بذارین یا اگر قراره تولید بشه به هیچ وجه از کد فیکس استفاده نکنین .

حداقل از کد لرنینگ

چون سیستم های جدید اومده و اگر جا بیفته لرنینگ هم مثل کد فیکس ها تقریباً از رده خارج میشه

برد ریموت ها در فضای کامل باز بسته به نوع ریموت شما
از 60 متر تا 300 متر هست .

البته گیرنده های دیگر هم با حساسیت بالاتر هست قیمتشون بالاتر هست ولی به طور معمول از
kst-rx706 استفاده کنید سه تا ماژول بالا که معرفی کردم تفاوت خیلی زیادی با هم ندارن
حالا به خاطر فراوانی بیشتر فرکانس 315 را استفاده کنید .

باز هم بستگی به کار شما داره اگر پروژه آزمایشی یا آموزشی هست کد فیکس در غیر اینصورت حداقل کد لرنینگ

sobhan537
14-06-2013, 16:13
از اطلاعات بسیار مفید و کاملت تشکر میکنم مهندس...
قصد تولید نیست، میخوام یه دونه همینطوری روی ماشین بذارم. چون نمیخوام درگیر نوشتم برنامه برای کدلرنینگ بشم قصد دارم از کدفیکس استفاده کنم. مهندس کدفیکس تا زمانی که قاب رو باز نکنن و پایه های آی‏سی PT2276 رو نبینن که نمیتونن از روش بسازن. درسته؟

1- سوالم این بود که تو این سایت فروشگاه قطعات الکترونیک و رباتیک، نگفته که ریموت کنترل 4 کانال Fix Code چند مگاهرتزه. من برای قسمت گیرندش از ASK 315MHZ استفاده کنم یا از ASK 433MHZ ؟

rfbook
14-06-2013, 19:45
سلام
نه تا باز نکنن نمیتونن ببینن ولی تقریبا از هر 500 ریموت 1 دونه شبیه به هم هست

پراید های قدیمی همشون همین هستند .

بعضی ها هم pt2607 , pt2604 هستند که قدیمی تر از Pt2260 , 62 , 64 هست .

ریموت را باید زنگ بزنی بپرسی از خود فروشگاه

خوب شما اگر تهران هستی خیابان جمهوری پاساژ فرشته اینا رو کامل دارن .

مغازه های جلوی جهان کیت هم انواع کد فیکس ها را دارن .

اگر هم میخوای از فروشگاه بگیری و نمیدونه فرکانسش چی هست .

2 تا گیرنده بگیر

یکی 315 و یکی 433

درب ریموت را باز کن اگر 315 بود گیرنده 315 را بزار اگر 433 بود 433 بزار

گیرنده قیمتی نداره -
3000 تومان هست .

shivarin
16-07-2013, 15:25
سلام اگر خودمون بخواییم لرن کد درست کنیم باید چه نوعی از فرستنده گیرنده رو بخریم؟

behnam6500
03-08-2013, 15:54
گیرنده ای که استفاده کردم pcr1a هست وریموت هم همین ریموتهای دزدگیر ماشین. فرکانس هم 315 هست

بورد گیرنده خیلی کمه و در حد نیم متر هست! که با اضافه کردن یه سیم به عنوان انتن (حدود 20-30 سانت سیم) بوردش تا حدود 1.5تا 2 متر افزایش پیدا میکنه...

دوستان چیکار کنم تا بوردش حداقل 30 متری بشه؟

فرستنده های رموت بوردشون خوبه و روی یه دزدگیر ماشین فاصله زیاد رو داده میتونن بفرستن. پس همه چیز برمیگرده به گیرنده من...

ممنونم

processor
03-08-2013, 17:44
گیرنده ای که استفاده کردم pcr1a هست وریموت هم همین ریموتهای دزدگیر ماشین. فرکانس هم 315 هست

بورد گیرنده خیلی کمه و در حد نیم متر هست! که با اضافه کردن یه سیم به عنوان انتن (حدود 20-30 سانت سیم) بوردش تا حدود 1.5تا 2 متر افزایش پیدا میکنه...

دوستان چیکار کنم تا بوردش حداقل 30 متری بشه؟

فرستنده های رموت بوردشون خوبه و روی یه دزدگیر ماشین فاصله زیاد رو داده میتونن بفرستن. پس همه چیز برمیگرده به گیرنده من...

ممنونم

سلام
ببین پد قسمت آنتنش مشکل نداره
شاید موقعی که سیم وصل کردی سلف پشتش کمی قطع شده

من سه روز پیش همین مدارو بدون وصل کردن سیم به گیرنده 4 متر جواب گرفتم
چیز خاصی نداره شاید ماژول گیرنده ات خیلی چینیه :0013:

behnam6500
03-08-2013, 23:36
پد قسمت انتن و سلف و... مشکلی نداره!

با دو تا گیرنده از همین مدل تست کردم هر دو همین بوده!

شما هم همین pcr1a رو خردید؟ از کجا خریدید؟

بی زحمت یه تست با سیم هم بزن ببین چقدر بورد میده!

نمیدونم ایرادش از چی میتونه باشه!!!

rfbook
04-08-2013, 00:43
سلام
چند مورد را باید رعایت کنید
ولتاژ تغذیه گیرنده را از شارژر موبایل استفاده نکنین .

ریموت را باز کنید و مقاومت بین پایه های 15و 16 در صورتی که آی سی ریموت pt2262 یا pt2264 هست اندازه گیری کنید
در صورتی که 1.2 مگا اهم بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 220 کیلو اهم بزارین
در صورتی که 3.3 مگا اهم بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 680 کیلو اهم بزارین
در صورتی که 4.7 مگا اهم بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 820 کیلو اهم بزارین

در صورتی که آی سی ریموت pt2260 بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 220 کیلو قرار دهید .

عکس ریموت را بزارین لطفاً

behnam6500
04-08-2013, 00:56
سلام
چند مورد را باید رعایت کنید
ولتاژ تغذیه گیرنده را از شارژر موبایل استفاده نکنین .

ریموت را باز کنید و مقاومت بین پایه های 15و 16 در صورتی که آی سی ریموت pt2262 یا pt2264 هست اندازه گیری کنید
در صورتی که 1.2 مگا اهم بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 220 کیلو اهم بزارین
در صورتی که 3.3 مگا اهم بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 680 کیلو اهم بزارین
در صورتی که 4.7 مگا اهم بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 820 کیلو اهم بزارین

در صورتی که آی سی ریموت pt2260 بود مقاومت اسیلاتور گیرنده را 220 کیلو قرار دهید .

عکس ریموت را بزارین لطفاً

سلام. ممنونم از پاسختون...

ولتاژ گیرنده از رگولاتور ams1117-5v هست که از منبع تغذیه ای هست که امپر کافی هم میده...

ایسی ریموت هایی که دارم pt2240 یا 2260 بود که دقیق یادم نیست. باید فردا ببینمشون و فردا عکسشون رو قرار میدم حتمن... فکر کنم 2240 هست.

یه مورد دیگه اینکه فقط از یه خانواده ریموت استفاده نمیکنیم! از هر ریموتی که فرکانسش 315 باشه ما استفاده میکنیم.. پس رنج وسیعی از ریموتها رو داریم! (دزدگیر ماشینه)

فقط یه سوال این مقاومت اسیلاتور گیرنده کدومه؟!

rfbook
04-08-2013, 02:26
سلام
گیرنده شما لرنینگ هست یا کد فیکس ؟
توی گیرنده از میکرو برای دریافت اطلاعات ریموت استفاده میکنین؟

behnam6500
04-08-2013, 09:33
سلام
گیرنده شما لرنینگ هست یا کد فیکس ؟
توی گیرنده از میکرو برای دریافت اطلاعات ریموت استفاده میکنین؟

سلام
کد لرن هست و با میکرو اطلاعات ریموت رو میخونم...

این مدل رو از این سایت خریدم:
ماژول گیرنده ASK / RFRM1-315, فروشگاه قطعات الکترونیک ، روباتيک و ابزار آلات (You can see links before reply)

PCR1A

مهندس جان با شرایطی که توی پست قبل عرض کردم، چطور میتونم بورد دستگاه رو بالا ببرم؟

ممنونم

rfbook
04-08-2013, 15:09
سلام

با شرایطی که گفتین من حدس میزنم از نوع برنامه نویسی شما باشه

اگر تغذیه شما درست باشه و قطعی در قسمت آنتن نداشته باشین
و فرکانس ریموت و گیرنده شما هم یکی باشه که میگین 315 هست

برنامه ای که برای این کار استفاده کردین خودتون نوشتین و به چه صورت هست ؟

این گیرنده با این سیستم تو دستگاههای ما تا 60 متر با ریموت بدون آنتن و تا 110 متر با ریموت های آنتن دار لرنینگ جواب میده .

pcr1a
kst-706
rfrm

تفاوت چندانی هم نداره .

behnam6500
04-08-2013, 15:45
برنامه از این لینک برداشتم که تغییراتی رو توش اعمال کردم!

You can see links before reply

مهندس برنامه نویسیش مگه چه تاثیری روی مسافت داره؟! توی برنامه نویسی فقط داره پالس ها رو میشماره و میخونه...

rfbook
04-08-2013, 16:46
سلام

آقا بهنام نقشه ای که روی برد پیاده سازی کردین را برای من بفرستین تا من از روی اون یک فایل براتون بزارم روی بردتون تست کنین ببینین درست میشه یا نه !

فقط شماتیک مداری که بستین را بزارین

behnam6500
04-08-2013, 19:51
بفرمایید دوست عزیز شماتیک ضمیمه ارساله.

فقط در مدار، مقاومت r56 رو وصل نکردم و مقاومت r55 رو هم صفر اهم گذاشتم...

ممنونم....

rfbook
05-08-2013, 01:54
سلام

فایل هگز زیر را روی میکرو پروگرام کنید و کریستال را روی 4 مگاهرتز داخلی قرار دهید .

در صورتی که شاسی لرن را به مدت 1 ثانیه فشار دهید و رها کنید اگر یک led به portc.0 متصل کنید 3 بار چشمک زده و روشن می ماند .
در این صورت هر کدام از شاسی های ریموت را فشار دهید led خاموش شده و ریموت روی حافظه میکرو ذخیره می شود .

در این صورت هر کدام از شاسی های ریموت را فشار بدین portd.4 به مدت 3 ثانیه 1 شده و سپس 0 می شود .

در صورتی که شاسی لرن را بیش از 15 ثانیه نگه دارین همه ریموت ها پاک میشن

این برنامه را تست کنین اگر مشکلتون حل شد از برنامه هست و در غیر این صورت از مدارتون هست .
اون مقاومت ها را هیچ کدام را نزارین توی مدار

موفق باشین

behnam6500
05-08-2013, 09:40
ممنونم مهندس

تست میکنم و نتیجه رو عرض میکنم خدمتتون...

behnam6500
05-08-2013, 11:23
مهندس برنامه رو تست کردم.

از بین 4 تا ریموتی که دارم سه تاش رو نتونست لرن کنه

یکی رو لرن کرد که ایسی داخل ریموت ev527 هست. که این هم یه بار یکی از دیکمه های ریموت رو بعد از لرن میخوند و بعدش دیگه نخوند! (یعنی بعد از پروگرام کردن مجدد میکرو)

کدی که من از این ریموت با برنامه قبلی بدیت اوردم، به هگز هست: d0-65-33
در حالیکه در برنامه شما مقدار زیر در eeprom نوشته شد: 015d360300

سه ریموت دیگه که با برنامه شما جواب نداد، pt2240 هستن

یه موضوع دیگه، دو تا از ریموتها که بدون انتن هستن، وقتی که یه باتری 3 ولت با یدونه از باتری های خودش رو توش انداختم، بوردشون یه کم بیشتر شد! و با باتری های خودشون بورد خیلی کمی دارن!

حالا نمیدونم ایراد از مداره یا برنامه؟
مدارش همینه... چیزی نداره... مقاومتی که به گراند هست رو وصل نکردمم و اون یکی هم 0 اهم گذاشتم که هیچ مقاومتی نداره!

یه سوال دیگه مهندس، فاصله بین خروجی ماژول تا میکرو تا چقدر میتونه باشه؟

روی pcb این فاصله چیزی حدود 5 سانت هست....

مضوع بعدی اینکه، این ماژول رو روی bred board بستم که فاصله بین ماژول و میکرو کم بوده (در حد 2-3 سانت) ولی تمام شرایط بالا توش صدق میکنه!!!

ممنونم...

rfbook
05-08-2013, 14:55
سلام

درسته آی سی pt2240 را این ورژن نمیخونه

ریموت های شما از باتری 12 ولت ریموتی استفاده می کنه یا از باتری های سکه ای ؟

اگر سکه ای هستند ریموت های با باتری 12 ولتی را هم امتحان کنید .

اون کد هم هرکسی توی برنامه نویسی یک روش را برای کارش انتخاب کرده

توی این برنامه تعداد ریموت هایی که روی دستگاه ذخیره میشه 106 عدد هست .

فاصله کمتر باشه بهتره ولی روی دستگاههای خودمون هم این فاصله 6 سانتی متر هست و مشکلی ایجاد نمیکنه

یک ریموت که آی سی اون ev1527 یا 527 هست و باتری اون 12 ولت سایز 25a یا 27a ( ریموتی ) هست را روی مدارتون تست کنین .

مارک ریموت ها beta , simaran , maxon , classic یا دیگر ریموت های مشابه

behnam6500
06-08-2013, 00:06
دوست عزیز با راهنمایی شما که فرمودید ممکنه ایراد از برنامه باشه، تونستم بورد ریموت رو به 10 متر افزایش بدم!

نمیدونستم که برنامه هم در طول بورد موثر هست!

ممنونم از لطف و راهنماییتون...

skiboys
06-08-2013, 03:19
سلام خدمت دوستان گرامی من با مشکل جالبی روبه رو شده ام امیدوارم دوستانی که با این ریموت ها کار کرده اند کمک کنند مشکل را حل کنیم
جریان از این قرار است
یکی از آشنایان به من گفته که دربرقی حیاطشان خود به خود باز می شود که به نظر ایشان به خاطر دزدگیرهای ماشین هایی است که در طول روز در خیابان جلوی در پارک می کنند و بعد از زدن ریموت ماشین این در باز می شود:mrgreen:
به نظر شما احتمال اتفاق افتادن این عمل چقدره؟ آیا ممکنه به خاطر چیز دیگری باشد؟
من با ریموت ها کار نکرده ام ممکن است از نوع کدفیکس باشد و امنیتش پایین باشد به خاطر همین این اتفاق می افتد؟
چه راه حلی به نظر شما می رسد
ممنون می شم کمک کنیم این مشکل را حل کنیم:018:

skiboys
07-08-2013, 01:14
دوستان نظری ندارید؟:(

alireza_be
22-10-2013, 01:02
ba salam va tashakor az tozihate khoobetoon
mishe ba micro ye barname fesestande ba protocol ic haye ev nevesh??
va bejaye 20 bit code 30 taro ferestad?
(vase amniate bishtar)

mapmap
01-01-2014, 05:01
سلام

خواهشا" منو راهنمایی کنید!!!
میخوام با ریموت رادیویی و ماژول گیرنده ی اون، بدون انکدر pt2272 و با میکرو یه پروژه ی معمولی رو انجام بدم!!
چطور میتونم کار pt2272 رو به میکرو محول کنم ؟؟
زبان برنامه نویسی بسکام!!

با تشکر

sobhan537
04-02-2014, 16:10
سلام
من این دوتا فرستنده و گیرنده رو تهیه کردم:
و با آی سی PT2262 و PT2272-M4 راهش انداختم.

اما داخل ساختمان (دید غیر مستقیم)، بردش کمه. حدود 10 متره. برای ماؤول گیرنده هم از آنتن 10cm استفاده کردم. برای ریموت هم از باتری 12V کوچک مخصوص ریموت استفاده کردم.

میخواستم بپرسم اگه به ماژول گیرنده ولتاژ بیشتر از 5v (مثلا 9v) بدم، آیا گیرنده میسوزه؟ میگم شاید با افزایش ولتاژ بردش زیاد بشه؟

rfbook
06-02-2014, 09:21
سلام
به گیرنده نمیشه ولتاژ بیش از 5 ولت داد

گیرنده ای که انتخاب کردین پایداری و حساسیت خوبی نداره برای همین برد فرستنده و گیرنده شما کمه

مقاومت اسیلاتور pt2272 را چه مقداری گذاشتین ؟

برای افزایش برد میتونین از گیرنده های کریستالی rxb22 , rxb6 , rxb1 , rxb8 استفاده کنین .

این گیرنده ها حساسیت دریافت و پایداری فوق العاده ای دارن

sobhan537
06-02-2014, 11:38
سلام
به گیرنده نمیشه ولتاژ بیش از 5 ولت داد

گیرنده ای که انتخاب کردین پایداری و حساسیت خوبی نداره برای همین برد فرستنده و گیرنده شما کمه

مقاومت اسیلاتور pt2272 را چه مقداری گذاشتین ؟

برای افزایش برد میتونین از گیرنده های کریستالی rxb22 , rxb6 , rxb1 , rxb8 استفاده کنین .

این گیرنده ها حساسیت دریافت و پایداری فوق العاده ای دارن

مقاومت اسیلاتور PT2262 رو 4.7M و PT2272 رو 820K گذاشتم.

پس برد کم به خاطر گیرندست؟ درسته؟

مهندس میشه بگی از کجا (کدوم فروشگاه اینترنتی) میتونم گیرنده های کریستالی rxb22 , rxb6 , rxb1 , rxb8 رو تهیه کنم؟ و قیمتشون چقدره؟

rfbook
06-02-2014, 23:44
سلام
درسته فرستنده تاثیر خیلی زیادی داره تو برد فرستنده و گیرنده وای اینجا شما فرستندتون ریموت هست

گیرنده های معرفی شده حساسیت و پایداری خیلی خوبی دارن البته بهترین گیرنده ای که من استفاده کردم r11b بوده که فوق العادس اصلا حرفی توش نیست ولی قیمت بالایی داره

برای کار توی ساختمان
فرستنده گیرنده بین طبقات
و...
من کلا از rxb6 استفاده میکنم و برای بعضی محصولات خودمون از rxb22 به دلیل اینکه rxb22 قیمت خوبی داره و کیفیتشم بالاست

ولی rxb6 گرون تره ولی حساسیتش بهتره

rxb22 قیمت 5 الی 6 هزار تومان
rxb6 قیمت 11 الی 12 هزار تومان

اینا قیمت تکیش هست

من خودم از ماژول y-fsk4 و rxb6 مسافت 2200 متر را جواب گرفتم حتی در حالت مومنتاری

ali_rostami_7
06-10-2014, 12:09
چون سیستم های جدید اومده و اگر جا بیفته لرنینگ هم مثل کد فیکس ها تقریباً از رده خارج میشه

سلام سیستم های جدید منظورتون چه نوع سیستم هایی است؟سیستم های کد هاپینگ رو میگید یا جدیدتر از اون؟
بنظر شما با ماژول های nrf میشه همچین سیستمی رو راه اندازی کرد که امنیت و برد تا حدود 5 کیلومتر داشته باشه ؟

Z.F.K
07-01-2015, 13:08
سلام دوستان.من یه فرستنده و گیرنده دارم که از طریق اینها اومدم دوتابرد مجزا زدم.طوری که وقتی در فرستنده روی کیپد یه عددی رو میزنم اونور در ال سی دی نشون میده.بعد خواستم این رو توی هایپر ترمینال هم ببینم.اومدم ار آی سی مکس232 استفاده کردم در گیرنده.اما درست نشون نمیده.مشکلم چی میتونه باشه؟من tx میکروی برد گیرنده رو دادم به مکس و از مکس خروجی گرفتم دادم به کام یواس بی کامپیوترم.میشه راهنماییم کنین؟