PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درایور l298

saate777
30-05-2013, 22:48
سلام
من اطلاعات الکترونیکم خیلی کمه پس لطفا ساده ترین جواب رو بدین!مرسی
2 تا موتور دی سی کوچیک اسباب بازی دارم و حداکثر می خوام 6 ولت بهشون برق بدم(یه مسیر یاب ساده)یک درایور l298n هم دارم
حالا دقیقا پایه ها 5ولت و 6 ولت و زمین و موتور و میکرو و... رو باید هر کردوم رو به چی وصل کنم؟؟؟
گشتم ولی سوال اینجاست یکی یه مدار کشیده توش دیود داره(حالا این لازمه؟لازم نیست؟نذاریم میکرو میسوزه؟اگه میسوزه به احتمال چند درصد؟نمیسوزه؟بهتره باشه یا نباشه؟اگره قراره باشه اسم دقیقش چیه؟من اطلاعات چندانی ندارم برم مغازه دقیقا بگم چی بده؟)
یکی خازن گذاشته؟این چیه؟(همون سوال های قسمت دیود)
لطفا لیست قطعات احتمالی مورد نیاز به جز خود درایور و موتور ها رو بگید و دقیقا مشخص کنید هر پایه به چی وصل بشه؟
مرسی!

saeed210
31-05-2013, 00:03
مهندس اگه 6 ولته و موتور هات بیشتر از 0.6 آمپر نمی کشه (که فکر نمی کنم بکشه) از درایور L293D استفاده کن اونم مثل 298 هست ولی راحت تر کار می کنه دیتاشیتش رو هم یک سرچ بکنی زیاده (توی alldatasheet.com یا چیزای دیگه سرچ کن) اگر هم دوست داری از 298 استفاده کنی این تایپیک رو یک نگاه بنداز نقشه ها شماتیک رو نگاه کن به دردت می خوره
You can see links before reply

saate777
31-05-2013, 11:57
مرسی
1- من 298 رو خریدم و دیگه باید با همین کار کنم!حالا چی؟
2- روی پایه ی موتورها دیدم یه خازن عدسی هم میزنن!اون داستانش چیه؟وجودش چقدر واجبه؟و مقدارش باید چقدر باشه؟

Ma3ood
31-05-2013, 12:03
اون خازن را میزارند برای خنثی کردن اثر سلفی موتور که روی تغذیه زیاد اثر نگذاره بله شما بگذار