PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال و دریافت همزمان rc5

jik
30-05-2013, 18:43
سلام
من میخوام همزمان با یه میکرو یه عدد رو با پروتوکل rc5 بفرستم و بگیرم باید چیکار کنم

کتابخونه ای هست که بتونه همزمان ارسال و دریافت رو انجام بده ؟؟

saeed210
31-05-2013, 00:12
سلام آقای جیک فکر می کنم باید از 2تا تایمر استفاده کنی توی وقفه هایی که برای overflow یا top شدن اتفاق می افته ارسال و دریافت کنید.

jik
31-05-2013, 00:53
میشه بیشتر توضیح بدید؟

saeed210
31-05-2013, 01:34
اول بگم این هایی که می گم رو خودم استفاده نکردم به ذهنم رسید بخونید شاید یک ایده ای بهتون داد
تا جایی که من می دونم موجی که با پروتکل RC5 باشه وقتی گیرنده ir دریافتش میکنه خودش اون موج 36khz کریر رو حدف می کنه و می مونه یک موج با پریود 1778us شما می تونید خروجی گیرنده رو بدید به یک وقفه (مثلا 0) بعد اون رو fall edge تعریف کنید و توی وقفه یک تایمر رو روشن کنید(مثلا تایمر 0) و تایمر رو جوری تنظیم که( بعد از یک تاخیر 1334us فقط برای بار اول و شروع خوندن ) هر 1778us یک وقفه تایمر0 اتفاق بیفته و توی وقفه بیاید وضعیت پایه وقفه که خروجی گیرنده بهش وصل شده رو چک کنید و توی یک آرایه ذخیره کنید البته وقفه ای که خروجی گیرنده رو بهش وصل کردید باید بعد از شروع دریافت اطلاعات تا پایان در یافت خاموش بشه که پایان دریافت رو هم میتونید از تعداد بیت دریافتی بفهمید( که توی RC5 کلا 14 بیت ارسال و دریافت می شود) این رو نگاه کن احتمالا دلیل تاخیر و نحوه دریافت رو متوجه می شی اگر همنشدی بگو دوباره بگم اگرم به درد نخورد که هیچی دیگه
You can see links before replyبرای ارسال هم باید یک موج 36KHz تولید کنی که می تونی از مثلا تایمر 2 استفاده کنی و پایه OC2 رو فعال کنی یا کلا جوری تنظیمش کن که هر 28us یک وقفه اتفاق بیفته و توی وقفه یک پایه رو toggle کن و موج رو برحسب RC5 تولید کن
اینجوری که از 2تا تایمر با وقفه استفاده کنی میکرو مجبور نیست وایسه یکی رو بفرسته و بعد دوباره کارش رو تعطیل کنه و یکی رو بگیره
نمی دونم به درد خورد یا نه اگه متوجه نشدی بگو

jik
31-05-2013, 12:32
یه چیزایی گرفتم

به نظرتون مثال برای همچین چیزی تو نت هست ؟

saeed210
31-05-2013, 13:00
نمی دونم فکر نکنم شایدم باشه :mrgreen: اینترنته دیگه هیچی ازش بعید نیست
فقط یک چیزی اگه گیرنده رو نوشتی و خواستی امتحانش کنی حتما مطمئن شو که فرستده ای که باهاش کار میکنی RC5 باشه من یک هفته سر کاربودم بعد فهمیدم کنترل تلویزیونم کلا برای خودش پروتکل جدا داره

jik
31-05-2013, 13:15
نمی دونم فکر نکنم شایدم باشه :mrgreen: اینترنته دیگه هیچی ازش بعید نیست
فقط یک چیزی اگه گیرنده رو نوشتی و خواستی امتحانش کنی حتما مطمئن شو که فرستده ای که باهاش کار میکنی RC5 باشه من یک هفته سر کاربودم بعد فهمیدم کنترل تلویزیونم کلا برای خودش پروتکل جدا داره

من فرستنده rc5 درست کردم
گیرنده rc5 هم درست کردم

ولی هر کدوم با 1 میکرو کار میکنه
من میخواه فرستنده و گیرنده رو با یه میکرو درست کنم

saeed210
31-05-2013, 14:31
ارسال یا دریافت 14بیت با rc5 انقدر ها هم طول نمیکشه ولی اگه اصرار داری که همزمان باشه گیرنده رو اینجوری که گفتم بنویس بعد با اون فرستنده که ساختی امتحانش کن اگه جواب گرفتی فرستنده رو هم همونجور که گفتم بنویس