PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با پورت usb مارس

roohlla
30-05-2013, 12:16
سلام دوستان . من یه دونه مارس برد گرفته بودم ولی فکر کنم یه مشکی داشته باشه . مشکل هم اینه که از دو تا پورت usb که روی بورده اون usb طبقه ی دومی کار نمیکنه . ولتاژ میده اما کار نمیکنه . کسی تا حالا با همچسن مشکلی برخورده ؟ اگه آره راه حل تعمیرش چیه ؟

farzadsw
30-05-2013, 15:26
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم. احتمالا مشکل از کنترل کیفی کارخونه هست، (چین و (qc.

roohlla
30-05-2013, 19:36
آقای زارعی گفتن که من این مشکل رو اینجا مطرح کنم چون یک نفر که اسمش یادم نمیاد توی انجمن در جریان این مشکل بوده و میتونه حلش کنه . من در مورد کوبی برد ندیدم کسی همچین مشکلاتی داشته باشه ولی در مورد این مارس برد دیدم که هم مشکل شبکه داشتیم و هم usb که نمونش من و آقای farzadsw هستیم .
حالا من باید چه کار کنم ؟

hamidak
15-12-2013, 02:14
این مشکلی که شما میگید احتمال زیاد مربوط به رام کارخونه ای مارس برد (اندروید) هستش
دقیقا همینطوره
ولتاژ داره ولی هیچ دستگاهی رو شناسایی نمیکنه
مشکل اینه که طبق کند و کاو من تا حالا خود تولید کننده مارس برد براش اندروید کامپایل نکرده
و اومده رام مربوط به Hackberry رو تغییرات داده
در رام فوق اون پورت قراره ظاهرا به یک هاب USB وصل بشه
بنابر این شما نیاز دارید که img رو دستکاری کنید تا بتونید از این پورت استفاده کنید
با استفاده از imgrepacker می تونید به فایل COMMON _SYS_CONFIG100000.fex دسترسی پیدا کنید و با تغییرات پارامترهای usb اشکال ماجرا رو اصلاح کنید
کانفیگ صحیح برای مارس برد به فرم زیره:

[usbc0]
usb_used = 1
usb_port_type = 2
usb_detect_type = 1
usb_id_gpio = port:PH04<0><1><default><default>
usb_det_vbus_gpio = port:PH05<0><0><default><default>
usb_drv_vbus_gpio = port:PB09<1><0><default><0>
usb_host_init_state = 0

[usbc1]
usb_used = 1
usb_port_type = 1
usb_detect_type = 0
usb_id_gpio =
usb_det_vbus_gpio =
usb_drv_vbus_gpio = port:PH06<1><0><default><0>
usb_host_init_state = 1

[usbc2]
usb_used = 1
usb_port_type = 1
usb_detect_type = 0
usb_id_gpio =
usb_det_vbus_gpio =
usb_drv_vbus_gpio = port:PH3<1><0><default><0>
usb_host_init_state = 1

امیدوارم با این تغییر بتونید از هر سه پورت استفاده بکنید!