PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت پروژه برای ضبط صدا روی میکرو sd

CINAPA
24-05-2013, 01:08
دوستان من نياز به پروژه اي دارم که بتونم صدا را روي sd ضبط کنم . مثلا بتونه صدا هاي درون يک اتاق 24 متر مکعب را به مدت 90 ساعت ضبط کنه
اگه از دوستان واساتيد محترم کسي واردهست لطفا پيام خصوصي بده و قيمت را هم بفرماييد . عجله هم دارم

CINAPA
31-05-2013, 10:50
خوب دوستان پروژه درست شد . لطفا دیگه پیام ندین
پیشا پیش از همه دوستان تشکر میکنم .

morteza_rk
01-06-2013, 18:16
سلام مهندس

زیاد دلخور نشو دادا. اینجور موارد خیلی خیلی کم پیش میاد توی سایت ما. حالا اگه دوس داری یکم از پروژه رو اینجا بذار. مثلا شماتیک. سورس کد هم نذاشتی عیبی نداره.

در حدی باشه که به سایرین سرنخ بده کفایت می کنه.

CINAPA
01-06-2013, 18:45
سلام مهندس

زیاد دلخور نشو دادا. اینجور موارد خیلی خیلی کم پیش میاد توی سایت ما. حالا اگه دوس داری یکم از پروژه رو اینجا بذار. مثلا شماتیک. سورس کد هم نذاشتی عیبی نداره.

در حدی باشه که به سایرین سرنخ بده کفایت می کنه.

سلام
نه برای چی دلخور باشم . واقعیت را گفتم . به دو روش اون ساختم .
1- ماژول ضبط و پخش را از بازار تو اصفهان گیر اوردم که روی sd کارت انجام میشد و من فقط براش یه برنامه نوشتم و یه مدار حساس با قطعات smd و کوچک ساختم و تمام
2- یه دونه امپیتری پلیر که قابلیت ضبط داشت خریدم و همون مدار حساس میکروفن خازنی را به قسمت ورودی اون اتصال دادم
چیز خواصی نداشت . تقریبا هر دوتاش به یه قیمت تا 60 هزار تومان شد . و دو روز طول کشید تا ساختم

morteza_rk
01-06-2013, 21:53
1- ماژول ضبط و پخش را از بازار تو اصفهان گیر اوردم که روی sd کارت انجام میشد و من فقط براش یه برنامه نوشتم و یه مدار حساس با قطعات smd و کوچک ساختم و تمام
2- یه دونه امپیتری پلیر که قابلیت ضبط داشت خریدم و همون مدار حساس میکروفن خازنی را به قسمت ورودی اون اتصال دادم
چیز خواصی نداشت . تقریبا هر دوتاش به یه قیمت تا 60 هزار تومان شد . و دو روز طول کشید تا ساختم

خیلی جالب بود!

CINAPA
02-06-2013, 01:50
وجالب تر از اون این که مصرف باطریش و جریان اون خیلی کم بودحداکثر 19 میلی امپر . که یه دونه باطری 1800 میلی امپر گذاشتم که این طوری که من حساب کردم تا 90 ساعت را راحت ضبط میکنه اونم با چه صدای صاف و قوی که تا 9 متر را کاملا صاف و تمیز ضبط میکرد .

morteza_rk
02-06-2013, 02:07
احسنت! به این نکته فکر نکرده بودم که اگه آدم ازین وسایل آماده مثل mp3 پلیر استفاده کنه مصرف جریانش چقدر میاد پائین!!؟؟ این دیگه واقعا جالب بود.

البته اون 90 ساعت تئوری هست و در عمل اتفاق نمی افته. به خیلی چیزا ربط داره ولی بازم توی این وسایل روی مصرف جریان خیلی کار شده.

CINAPA
02-06-2013, 02:25
خوب البته درسته که تو عمل مصرفش بیشتره . ولی من برای اولی که با ماژول راه اندازی کردم . برنامش را طوری نوشتم که هنگام سکوت و بدون صدا چیزی را ضبط نکنه . که تو ریکوردر ها به این قطع ضبط صدا در هنگام سکوت (v.o.r) میگن . که این طوری هم مصرف جریان پایین میاد و هم این که ظرفیت sd کارت را بیخودی پر نمیکنه .