PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شروع کار برنامه نویسی با کامپیوتر

sadeghbakhshi
18-05-2013, 16:11
سلام به همه ی دوستان :hi:
من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر من و بقیه دوستان رو تا حدودی راهنمایی کنید
اگر بخواهیم کار کردن با پورت های "سریال" و "اترنت" و "یو اس بی" کامپیوتر رو شروع کنیم
و از طریق این پورتها با میکروهای مختلف چه AVR چه ARM تبادل اطلاعات کنیم
چه زبان یا زبانهایی رو باید یاد بگیرم و چه پیشنیازهایی داره؟؟؟
و از بین زبانهایی مثل C# & C++ & VB و همین زبانها با پسوند "net." چه فرقی هست و کدومشون برای شروع کار بهتر و کاربردی تر هست؟؟؟
و فرق کار کردن توی لینوکس با ویندوز تو چی هست و کدومشون برای این جور کارها بهتر هست ؟؟؟
و یه سوال دیگه کلاینت چی هست ؟؟؟؟

shahrivar88
21-05-2013, 10:10
شما برای اینکار باید در دو سو برنامه بنویسید 1میکرو 2 پی سی سمت میکرو که تقرایبا برا هر سه موردش از یوزارت استفاده میکنه ولی سمت پی سی شما باید با vb یا c# برنامه تون رو بنویسید . برا شروع کار پبشنهاد میکنم دنبال این بگردید که چطوری با پورت سریال پی سی تبادل داده کنید. یو اس بی هم برای اکثر موارد 1 پورت سریال مجازی مبسازه پس برنامه نویسی یو اس بی هم مثل سریاله البته نه همیشه!!!!.
در مورد اترنت هم کار به همین صورته شما باید چگونگی برنامه نویسی برای تبادل داده را یاد بگیرید. که در مورد اترنت کار کمی بیشتر و سخت تره پس قدم اول رو بردارید تا در مورد برنامه نویسی برای میکرو کمک کنیم

r0b0
21-05-2013, 20:48
و فرق کار کردن توی لینوکس با ویندوز تو چی هست و کدومشون برای این جور کارها بهتر هست ؟؟؟

ویندوز
برای شروع کار شما خوبه و به راحتی میتونید باهاش ارتباط برقرار کنید
ولی در مورد لینوکس
یک سیستم عامل متن باز است و این به این معناست که هیچ محدودیتی براش درقبال اجرای یک فایل یا دستور وجود نداره و کاملا انعطاف پذیره
لینوکس هرلحظه میتونه خودش و با نیاز روز تطبیق بده و هرلحظه نسخه های جدیدتری عرضه کنه
از نظر امنیت و آسیب پذیری هم لینوکس امنیت بالایی داره و به راحتی آسیب پذیر نیست

کلا اگه بخواهید حرفه ای و بدون محدودیت کار کنید لینوکس پیشنهاد خوبیه
ولی برای شروع کار و ارتباط آسان ویندوز مناسبه و به راحتی می تونید باهاش کار کنید

و یه سوال دیگه کلاینت چی هست ؟؟؟؟

کلاینت به زبان ساده مثل کیس کامپیوتر شماست که بدلیل هزینه پایین و کارکرد ساده و امنیت بالا ازش بعنوان همون کیس کامپیوتر برای شبکه کردن چند تا سیستم استفاده میشه
یعنی درواقع این کلاینت از یک سرور اصلی دستور میگیره و بعد به هر مانیتور یک کلاینت تعلق میگیره و باهم شبکه میشن

خوش باشید.

sadeghbakhshi
22-05-2013, 02:09
سلام
آقای shahrivar88 ممنون از پاسختون
ولی مشکل من هنوز پابرجاست چون نمیدونم باید چه سر فصل هایی رو بخونم و چه کتابی خوب هست؟؟؟
بچه های نرم افزار دانشگاه هم که قربونشون برم یا چیزی بلد نیستن یا اگر هم بلد هستن باید به زور کتک
ازشون اطلاعات گرفت

shahrivar88
22-05-2013, 02:16
دوست گرامی کار شما در 2 سمت باید انجام بشه.
1-میکرو
2-پی سی
شما تا به حال با c# یا visual studio برنامه نوشتید>
؟؟؟؟؟

اصلا تا چه حدی با میکرو آشنایی دارید؟

shahrivar88
22-05-2013, 02:21
کتاب AVR آقای سپاس یار 1 مثال از ارتباط توی VB داره ***You can see links before reply***که کتاب مرجع کامل AVR نوشته آقایان مظاهری و پرتوی فر هم عین همون رو داره میتونید به اونها هم نگاهی بندازید.

sadeghbakhshi
22-05-2013, 13:55
من توی قسمت کار با میکرو مشکل چندانی ندارم
کتاب آقای پرتوی فر هم خوندم و به جرات میتونم بگم کاملترین مرجع AVR هست
مشکل من کار با کامپیوتر هست که نمیدونم :(
چه سر فصل هایی رو بخونم تا هم یه دید کلی از ساختار اون پورتکل های مورد نظر توی کامپیوتر بدست بیارم و هم بتونم کد نویسی کنم :brk:
مثل اون روندی که آقای پرتویی فر اجرا کرده اول اومده نوع ارتباط رو گفته بعد رجیسترها و آخرش هم دستورات برنامه نویسی
درحال حاظر هم میتونم توست برنامه ی ترمینال خود کدویژن با میکرو ارتباط برقرار کنم ولی این کار می خوام به صورت هوشمند انجام بدم که مثلا کامپیوتر چندتا کار رو انجام بده و نسبت به نیازی که داره به میکر دستور بده که مثلا موتور 1 ساعت گرد بچرخه یا دستورات شبیه به این
در اصل من اینترفیس نویسی میخوام یاد بگیرم

farzadsw
22-05-2013, 17:14
اگر توی ویندوز قرار هست استفاده کنید، C# استفاده کنید کار رو راحتتر می کنه. برنامه c# داخل محیط لینوکس هم قابل اجراست (mono).
با زبانهای دیگه هم میشه ولی مزایا و معایب خودشون رو دارند:
vb: مثل c# ساده هست ولی قدیمی شده (مگر اینکه vb.net استفاده کنید)
Python: به راحتی روی هر سیستم عاملی قابل اجراست ولی ایجاد محیط گرافیکی براش سخته و یک مقدار هم کندتر از c هست
C/C++: کار باهاشون سخت تره ولی سرعت و امکانات سطح پایین رو دارند (اغلب نیازی نیست)
java: روی هر سیستم عاملی اجرا میشه ولی برنامه نویسیش سخت تره و نسبت به c کندتر هست.

shahrivar88
11-08-2013, 21:44
آقای صادق بخشی یک کتاب توی وب هست برای c# کتاب عالیه شما جستجو بزنید پیداش میکنید نویسنده اش هاشمیان هستش یا اون جلو برید اما بعدا برای سریال باید از جای دیگه ای مطلب پیدا کنید که من سایت خود مایکرو سافت رو پیشنهاد میدم.

sadeghbakhshi
13-08-2013, 01:00
آقای صادق بخشی یک کتاب توی وب هست برای c# کتاب عالیه شما جستجو بزنید پیداش میکنید نویسنده اش هاشمیان هستش یا اون جلو برید اما بعدا برای سریال باید از جای دیگه ای مطلب پیدا کنید که من سایت خود مایکرو سافت رو پیشنهاد میدم.

ممنون از لطفتون
ولی من یک هفته پیش کتاب آقای جعفری رو خریدم
روان هم هست و از روی اون دارم میخونم

shahrivar88
13-08-2013, 01:21
متاسفانه تو کتاب هایی که ما داریم فقط برنامه نویسی بحث شده و اصلا کار با سخت افزار نگفتن حتی یک ارتباط سریال ساده تو سی شارپ! تا بخای 1 مورد ساده رو یاد بگیری پدر آدم در میاد.
ولی همین که شما راهو شروع کنی کم کم دستت میاد نیازمندی هاتو چطوری پیدا کنی ولی سایت مایکروسافت واقعا منبع کاملیه
کاش ما هم یه همچین جایی رو داشتیم.

sadeghbakhshi
15-08-2013, 23:46
حق با شماست
من هم خیلی دنبال یه منبع خوب میگشتم
از بچه های نرم افزار هم خیلی سخت میشه اطلاعات گرفت
چون یا در اختیار دیگران نمیزارند یا اصلا متوجه منظور ما نمیشن و نمیفهمنند که چی میخواهیم
من هم یه کتاب نسبتا خوب گرفتم و گفتم حداقل 4 چیز نرم افزاری یاد بگیرم
بعد توی سایت های مختلف اطلاعاتم رو کامل میکنم
این کتابی هم که خریدم بد نیست ولی خیلی حجیمه از طرفی هم خیلی سرم شلوغ شده
والا باید تا الان حداقل نصف کتاب رو تموم میکردم ولی تازه 100 صفحه اش رو خوندم
اما الان که میخونم میبینم حداقل از برنامه نویسی میکرو خیلی راحتتر هست
مثلا همین که دستورات رو برام تایپ میکنه خودش یه امتیاز بزرگیه :mrgreen:

shahrivar88
30-08-2013, 17:15
من دارم آموزش کامل برنامه نویسی پورت سریال در سی شارپ رو مینویسم 50 صفحه اش هم تمام شده به محض پایان رو وب میزارم .کاملا تصوبری حتی کسانی که 1 برنامه هم با سی شارپ نساختن میتونن ازش استفاده کنند.

sadeghbakhshi
30-08-2013, 21:28
اقا شرمنده میکنید:)
در مورد usb چیزی داری در معرفی کنی؟

shahrivar88
08-09-2013, 02:02
در مورد یو اس بی قضیه خیلی گسترده است یو اس بی رو میخواید توی سی شارپ پیاده کنید؟
برای یوس بی فارسی آقای صفا منش توضیحات دادن
آموزش پورت usb - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
برای پیاده سازی یو اس بی روی ARM شما با سایت کایل برید و getting Sterted سیستم عامل RTX رو دانلود کنید کتابخانه های خوبی داره
اگر هم کلا راجب به یو اس بی میخاید برید USB.org - Home (You can see links before reply)
من آموزش پورت سریالو تمام کردن از این لحظه خودمم در پی یو اس بی هستم