PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در خواندن cny70

saate777
16-05-2013, 23:56
سلام من می خوام cny70 رو به صورت صفر و یک بخونم.مثلا در یک ربات تعقیب خط اگر این سنسور رفت روی مشکی 1 بشه و اگر رفت روی سفید 0 بشه!
چطور باید به میکرو وصلش کنم.اگر مستقیما به یکی از پایه ها ببندمش و بعد اون پایه رو بخونم کار می کنه یا باید چیز های دیگه ای هم بهش ببندم؟؟؟
مرسی

wantedboy
17-05-2013, 00:28
سلام من می خوام cny70 رو به صورت صفر و یک بخونم.مثلا در یک ربات تعقیب خط اگر این سنسور رفت روی مشکی 1 بشه و اگر رفت روی سفید 0 بشه!
چطور باید به میکرو وصلش کنم.اگر مستقیما به یکی از پایه ها ببندمش و بعد اون پایه رو بخونم کار می کنه یا باید چیز های دیگه ای هم بهش ببندم؟؟؟
مرسی

سلام دوست عزیز
شما چند راه دارید:
۱- میتوانی از آپمپ در حالت مقایسه کننده استفاده کنی و خروجی را بین صفر و یک تغییر بدهید.
۲- میتوانید از بافر استفاده کنید که خروجی سنسور ها را به صفر و یک منطقی تبدیل کنه.
۳-میتوانید از adc میکرو استفاده کنید و مقدار ولتاژ ها را بخوانید و یک سطحی را به عنوان سطح اصلی انتخاب کنی و زیر و بالای آن را صفر و یک در نظر بگیرید.
۴-مستقیم هم می توانید وصل کنید خروجی این سنسور فتو ترانزیستوره .
اگر تعداد سنسور هایتا بالا باشه از روش دوم استفاده کنید و اگر تعداد سنسور ها پایین باشه از روش اول استفاده کنید.
موفق باشید.:o

saate777
18-05-2013, 20:23
ممنونم
حالا یه سوال دیگه!
از بین روش های آپ امپ و بافر کدوم در عمل خطای کم تری داره و ربات بهتر کار می کنه؟
میشه نحوه ی اتصال هر روشی که نام بردید رو هم بگید؟(یه ای سی پیشنهادی و مقاومت های مورد نیاز و ...)

wantedboy
18-05-2013, 20:45
ممنونم
حالا یه سوال دیگه!
از بین روش های آپ امپ و بافر کدوم در عمل خطای کم تری داره و ربات بهتر کار می کنه؟
میشه نحوه ی اتصال هر روشی که نام بردید رو هم بگید؟(یه ای سی پیشنهادی و مقاومت های مورد نیاز و ...)

سلام دوست عزیز
به این تاپیک برو پروژه مسیر یاب که داخلش درایور سنسور ها بافره

wantedboy
18-05-2013, 20:51
ممنونم
حالا یه سوال دیگه!

سلام دوست عزیز
استفاده از آپمپپ دقیق تره.
به این تاپیک برو پروژه مسیر یاب که داخلش درایور سنسور ها بافره
You can see links before reply
برای مدار آپمپ هم از شماتیک تاپیک بالا استفاده کن فقط بجای بافر ها از اپمپ lm324 استفاده کن که در حالت مقایسه باشه یعنی روی یکی از پایه ها ترجیحا پایه ی منفی اپمپ باشه پتانسیومتر را وصل کن و به پایه ی دیگر خروجی گیرنده و نقش پتانسیومتر تنظیم حساسیت و فاصله تا زمین هست.

zhizhi
01-06-2013, 16:16
سلام
من میتونم برنامه این پروژه رو داشته باشم