PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی، تشخیص بیت از روی سیگنال ورودی

nr.bozorgi
16-05-2013, 18:34
با سلام خدمت عزیزان،
تو یکی از فرومای همسایه پروژه ای رو تا حد مطلوبی پیش بردم ولی الان یه جاش گیر کردم که از هرکسی اطلاعاتش جواب میده درخواست کمک میکنم.

پروژه در مورد مدولاسیون و دمدولاسیون توسط AVR هست و الان قسمت فرستنده آماده شده ولی برای گیرنده ایده خاصی ندارم.
در فرستنده این اتفاقات میوفته که بیتهای پایه B دونه دونه خونده میشن و اگر صفر باشن یک سیگنال سینوسی با فرکانس f1 و اگه یک باشن یک سیگنال سینوسی با فرکانس f2 فرستاده میشه.
مدت زمان هر سیگنال هم حدود 20 میلی ثانیه هست.
حالا برای گیرنده موندم که چطوری این بیتهارو بخونم.
یه بار از طریق تشخیص فرکانس این کارو کردم ولی دیدم دقیق در نمیومد.
ممنون میشم هرکی ایده خودشو بده.

esisafa
16-05-2013, 19:43
از فرکانسهای dtmf استفاده کنید (با تایمر میشه تولید کرد) و بعد با آیسی گیرنده ی dtmf سیگنالها رو اشکار کنید. با این کار حتی میتونید هر 4 بیت رو با یک فرکانس بفرستین و سرعت 4 برابر میشه
البته برای انتقال با سیم خوبه نه امواج رادیو. البته میشه برای انتقال این سیگنالها از گیرنده فرستنده آنالوگ استفاده کنید.
یادتون باشه که اینا ایده هستن و تست نکردم

nr.bozorgi
17-05-2013, 02:12
والا اینطوری دوتا مشکل پیش میاد. یکی اینکه کلا صورت مسئله عوض میشه که هر سیگنال باید بیانگر یک بیت باشه نه 4 بیت.
یکی دیگه هم اینکه فرستنده خوب داره کار میکنه و من مشکلم برای گیرندست که اگه دست ببرم تو فرستنده ممکنه زمان بیشتری نیاز داشته باشه، چون تازه باید برم مبحث dtmf که شما گفتی رو یاد بگیرم...

esisafa
17-05-2013, 11:16
dtmf رو یاد بگیرید تلفن هم یاد میگیرید و میشه یک تیر و دو نشان. برنامه ی آماده در سایت اتمل هست و کافیه تغییرات بدین تا برای میکروی مورد نظرتون تنظیم کنید
در ضمن شما از دو سیگنال dtmf استفاده کنید نه هر 16 تا. اونوقت بیتی میتونید ارسال کنید. هدف من 4 برابر شدن سرعت بود
همچنین این نظر من بود. میتونید استفاده نکنید

nr.bozorgi
31-07-2013, 18:01
دوستان بعد از مدتها دوباره ادامه پروژه رو میخوام پیش برم.
اول به آقای esisafa عرض کنم که بخاطر محدودیت از طرف کارفرما نمیتونم از dtmf استفاده کنم.
و اما درمورد مدار باید بگم که الان خیلی بهتر شده ولی مشکلاتی داره که نیازمند دانش شما هستم.
لینک فایل پروژه (You can see links before reply)
بوسیله فرکانس متر کتاب آقای سپاس یار تونستم یه گیرنده طراحی کنم که چون زیاد حرفه ای نیست یه سری مشکلات هم داره.
یکیش اینکه تو پروتئوس بعضی مواقع اشتباه بیتهارو تشخیص میده (در حد 5 درصد مواقع).
یکی دیگه اینکه الان که ساختمش میبینم اصلا درست کار نمیکنه و حتی جوابایی که تو پروتئوس قانعم کرده بود در عمل نمیگیرم حالا نمیدونم مشکلم از برنامست، از فیوزبیتهاست یا ... .
ممنون میشم راهنماییم کنید.