PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه راهنمایی

pahpad.elect
04-05-2013, 00:55
سلام اساتيد من ميخوام از قطعه يا تراشه اي استفاده کنم که به محش اينکه بهش ولتاژدادم دونقطه که قبلا به جاش شستي بوده رو بهم وصل کنه.از رله نميتونم استفاده کنم ميخوام کوچيک و کم مصرف و الکترونيکي باشه.از ترانزيستور هم بدليل اينکه ولتاژالقا ميکنه يا زمين ميکنه نميخوام ايتفاده کنم.فقط ميخوام مثل شستي ولتاژ که دادم بهش دو نقطه رو قطع يا وصل کنه.مرسي از همه:018:

vahidasm
04-05-2013, 02:16
سلام
اون دو محلی که میخوای به هم وصل بشن چه جریان و ولتاژی و از چه نوعی(ac یا dc ) قراره عبور کنه؟؟؟؟

farzadsw
04-05-2013, 12:33
احتمالا چون میخواید کوچیک بشه ، جریان و ولتاژ زیادی هم نمی خواید رد کنید. میتونید از opto-coupler استفاده کنید.
البته رله های نیمه هادی با ابعاد کوچیک هم هستند که نمیدونم ایران گیر میاد یا نه.

pahpad.elect
04-05-2013, 15:47
باسپاس از شما.من ازولتاژdc استفاده میکنم اونم 5ولت.منتهی چون دیتا انتقال داده میشه چون ترانزیستور فقط تغذیه رو سوئیچ میکنه بکارم نمیاد.فقط میخوام دو نقطه رو در صورت یک شدن فرمان بهم وصل کنه.بهم گفتن مالتی پلکس هم میتونی استفاده کنی.هنوز بررسیش نکردم:baad: