PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقويت سيگنال ديجيتال؟؟؟

hesam.time
02-05-2013, 01:27
با عرض سلام خدمت دوستان :hi:
آيا تقويت سيگنال ديجيتال معني داره؟
مثلا اگه بوستر به TV وصل کنيم براي تقويت سيگنال آنالوگ دريافتي از آنتن
اين بوستر ميتونه سيگنال هاي ديجيتالي که توسط دستگاه گيرنده ديجيتال دريافت ميشه رو هم تقويت کنه؟
اگه ممکنه توضيح بدين:018:

esisafa
02-05-2013, 10:26
ذات سیگنال آنالوگ هست مخصوصا سیگنال الکترومغناطیسی که برای انتقال اطلاعات بیسیم استفاده میشه. حتی خود داده ی دیجیتال به صورت آنالوگ هست
به طور کلی منظور از دیجیتال یک نوعی از شکل سیگناله که بین دو مقدار آنالوگ تغییر میکنه مثلا بین صفر ولت آنالوگ و 5 ولت آنالوگ یا در مورد فرستنده ی fsk بین 70 مگاهرتز آنالوگ و 75 مگاهرتز آنالوگ
در مورد بحث شما نتیجه میگیریم که اون سیگنال تلویزیون دیجیتالی که آنتن دریافت میکنه ذاتا آنالوگ هست و میشه تقویت کرد

hesam.time
02-05-2013, 11:14
به نظرتون ساخت این مدار برای تقویت سیگنال دیجیتال (همونی که ذاتش آنالوگه) مناسبه؟:o
نظرتون چیه؟

mehrannohtani
02-04-2016, 15:11
از دوستان تاحالا كسي تا حالا گيرنده ديجتال رو به بوستر وصل كرده؟ يا اينكه براش يك تقويت كننده طراحي كرد؟

مهندس نوآور
21-04-2016, 22:03
با توجه به تجربه شخصی عرض می کنم که اگر در دریافت اصل سیگنال ضعف دارید می توانید از آنتنهای بهتر (High Gain) و بوستر با کیفیت آنتن استفاده کنید و اگر منظورتان این است که فاصله از محل میکسر آنتن تا Setup Box زیاد است، می توانید از کابلهای با کیفیت بالاتر و یا ریموتهای سیگنال تلویزیونی استفاده کنید که البته پیدا کردن آنها در بازار ایران ساده نیست.
در مورد تقویت سیگنالهای دیجیتال برای ارسال کابلی به راه دور (تا 100 متر)؛ می توان از مدارات حلقه جریان معمولی استفاده کرد که البته در این صورت، بیشینه Baud Rate معمولا محدود است و برای خطوط دیتای پر ظرفیت، عملکرد مطلوبی ندارند.

we5896
26-04-2016, 15:45
کاش توضیحات بیشتری میدادین.

Mcloren
30-06-2016, 02:19
با سلام و خسته نباشید من چند روز پیش خواستم دوربین تبلتم رو ببرم به فاصله زیاد ولی تا نیم متر تصویر میده ولی بیش ازین نمیده میخواستم مداری باشه بشه تقویت کرد این سیگنالو

- - - Updated - - -

اگه کسی میدونه بمن پیام بده ممنونش میشم ۰۹۲۱۵۹۸۰۶۸۰ هم تلگرام هستم هم واتساپ

somayeazizi
06-11-2016, 16:46
فرق سیگنال آنالوگ با دیجیتال چیه؟