PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ذخيره فايل صوتي در كارت حافظه با S

faridf
13-04-2009, 18:32
سلام -خسته نباشين
چطور مي تونم يك فايل صوتي كم حجم رو از طريق پروتكل SPI ميكروكنترلر در يك كارت حافظه يا فلش بريزم - اگه ميشه چطور با زبان سي برنامشو بنويسم ؟

codev
13-04-2009, 18:57
شما اي فايل صوتی رو از کجا می خوايد دريافت کنيد . از adc می گيريد ؟

faridf
13-04-2009, 22:19
چطوري مي شه از adc گرفت ؟ اصلا نحوه دريافتشو نمي دونم !!!!

codev
13-04-2009, 23:35
بستگی به کيفيت دریافت داره . برای مثال با کیفیت تقریبا خوب باید شما نزذیک به 48000 سمپل یا همون نمونه برداری در ثانیه داشته باشی . در ضمن باید در مورد نحوه ی ایجاد فایل هم اطلا عات داشته باشی که بهتره از bascom استفاده کنی چون کتابخونه ای در رابطه با کار با فایل ها داره و کارتو اسونتر می کنه aa)

faridf
13-04-2009, 23:51
اگه بخوام با زبان سي در كد ويژن كار كنم چطوري ميشه ؟ به چه سخت افزار هايي نياز دارم ؟
اصلا چطوري ميشه با مبدل آنلوگ به ديجيتال يك فايل صوتي دريافت كرد ؟؟؟؟؟

codev
14-04-2009, 00:02
اگه بخواین که با c کار کنید یه سرس به eca بزن اونجا یادمه یه کتابخونه برای کار با فایل ها درست کرده بودند وگرنه خودت باید دست به کار بشی و من هم در این رابطه طلاعات مفیدی ندارم . pdf در این رابطه توی سایت هست که اقای تروشه نوشتنش و خوب گفته ( در مورد کتابخونه ی bascom هم گفته ) .
در مورد سخت افزار هم فکر نمی کنم avr بتونه این کار رو با این سرعت انجام بده و پس باید سراغ adc های خارجی بری که avr خیلی درگیر کارهای تبدیل نشه . روش کار هم به این صورت باشه که adc کار تبدیل رو انجام بده و در مدت زمان های مساوی که بستگی به کیفیت صدای ضبط شده داره ، avr مقدار تبدیل شده رو از adc بگیره و در mmc ذخیره کنه .