PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده‏ ‏در‏ ‏مورد‏ ‏ربات‏ ‏مسیر‏یاب‏ ‏پیشرفته

wantedboy
29-04-2013, 11:17
سلام‏ ‏دوستان‏ ‏
من‏ ‏در‏ ‏چند‏ ‏سال‏ی ‏که‏ ‏رباتیک‏ ‏کار‏ ‏کردم‏ ‏و‏ ‏ربات‏‏ ‏های‏ ‏مسیر‏ ‏یاب‏ ‏زیادی‏ ‏ساختم ‏که‏ ‏هر‏ ‏کدوم‏ ‏یک‏ ‏مشکلی‏ ‏داشت‏ ‏می‏ ‏خواستم‏ ‏به‏ ‏کمک‏ ‏بچه‏ ‏های‏ ‏انجمن‏‏ ‏یک‏ ‏ربات‏ ‏مسیریاب‏ ‏پیشرفته‏ ‏بسازیم‏ ‏و‏ ‏بعد‏ ‏اونه‏ ‏داخل‏ ‏انجمن‏ ‏قرار‏ ‏دهیم.
بیشتر‏ ‏مد‏ ‏نظرمون‏ ‏بخش‏ ‏الکترونیک‏ ‏و‏ ‏مکانیک‏ ‏این‏ ‏ربات‏ ‏هست.
هرکس‏ ‏ایده‏ ‏و‏ ‏نظری‏ ‏راجع‏ ‏به‏ ‏ساخت‏ ‏این‏ ‏ربات‏ ‏داره‏ ‏قرار‏ ‏بده‏.
امیدوارم‏ ‏بتوانیم‏ ‏یک‏ ‏ربات‏ ‏مسیر‏ ‏یاب‏ ‏کاملی‏ ‏درست‏ ‏کنیم

nima_zeus
29-04-2013, 14:35
سلام

من توی مسابقات رهکاپ شریف توی تهران که تقریبا 2 سال پیش بود شرکت کردم و یکم تجربه دارم.

تمامی نفراتی که برنده شدن توی لیگ مسیر یاب ساده و ویژه رباتشون یک سره چیز های مشترک

داشت مثلا بالای 25 سنسور ،موتور های گیربکس دار 600 یا 1000 دور (مثل عکس زیر) و روی لاستیک ها

چسب دو طرفه میزنند و موتور رو با نهایت قدرت درایو میکردند.

قسمت سنسور ها خیلی مهمه.معمولا شکل سنسور ها به صورت نیم دایره و از سنسور 3mm استفاده

بشه

شما توی کدوم قسمت مشکل داشتید؟

wantedboy
29-04-2013, 15:05
سلام
من توی مسابقات رهکاپ شریف توی تهران که تقریبا 2 سال پیش بود شرکت کردم و یکم تجربه دارم.
تمامی نفراتی که برنده شدن توی لیگ مسیر یاب ساده و ویژه رباتشون یک سره چیز های مشترک داشت مثلا بالای 25 سنسور ،موتور های گیربکس دار 600 یا 1000 دور (مثل عکس زیر) و روی لاستیک ها چسب دو طرفه میزنند و موتور رو با نهایت قدرت درایو میکردند.
قسمت سنسور ها خیلی مهمه.معمولا شکل سنسور ها به صورت نیم دایره و از سنسور 3mm استفاده‏ ‏بشه

سلام‏ ‏دوست‏ ‏عزیز‏ ‏
بیشتر‏ ‏ربات‏ ‏اولا‏ ‏مشکل‏ ‏نویز‏ ‏پذیری‏ ‏بالا‏ ‏یی‏ ‏دارند‏ ‏که‏ ‏راحل‏ ‏های‏ ‏زیادی‏ ‏داره.
شبیه‏‏ ‏‏نبودن‏ ‏‏ ‏ولتاژ‏ ‏‏ ‏خروجی‏ ‏سنسور‏ ‏ها‏.
سوختن‏ ‏به‏ ‏راحتی‏ ‏اپمپ‏ ‏ها.
جریان‏ ‏کشی‏ ‏بالا‏ ‏به‏ ‏دلیل‏ ‏پتانسیومتر.
کنترل‏ ‏‏ ‏نداشتن‏ ‏روی‏ ‏سرعت‏ ‏موتور‏ ‏ها‏ ‏و‏ ‏همچین‏ ‏‏ ‏عدم‏ ‏استحکاک.
و.......‏ ‏مشکلاتی‏ ‏دیگه