PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست سنسور التراسونیک

وحیدایکس
25-04-2013, 13:57
سلام دوستان. متاسفانه من به اسيلوسکوپ دسترسي ندارم سوالم اينه که چطور ميتونم دوتا سنسور فرستنده وگيرنده التراسونيک رو در روي مدار تست کنم؟؟اخه من يه مدار فاصله سنج ساختم که الان به تغيير فاصله عکس العملي نشون نميده.ميخوام مطمعن بشم که سنسورها پالسهارو درست ميفرستن ودريافت ميکنن. البته درحين روشن بودن دستگاه گاهی سنسور فرستنده يه صداي تق تق نسبتا تندي با فرکانس منظم از خودش توليد ميکنه .از اساتيد خواهش ميکنم هر چه سریعترcry::اگر راهکار مطمعني غير از اسيلوسکوپ دارن ارائه بدن. تشکر

Ma3ood
25-04-2013, 22:11
اگه از سنسور های عادی استفاده میکنید باید فرکانسی در حدود 40 کیلو تولید و بر روی فرستنده ارسال کنید
که میتونید با میکرو وگرنه ای سی هایی از قیبل 555 این کار رو انجام بدهید شما کافیه از تولید فرکانس اطمینان حاصل کنید با مولتی متر و یا با یه میکروی دیگه فرکانس متر بسازی و یا حتی نرم افزار شبیه سازی و....
و در نهایت در خروجی گیرنده ولتاژ خروجی را چک کنید مثلا مانعی مناسب مقابل سنسور ها قرار دهید و ولتاژ خروجی گیرنده را اندازه بگیرید و...