PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرستادن عدد به پورت اترنت

alisohrabi
14-04-2013, 17:39
سلام دوستان
من کار با Arm رو تازه شروع کردم.
استادم یه تمرینی داده که میخوام از شما کمک بگیرم.
اطلاعاتم خیلی کمه و زبان C رو مقداری کار کردم. چندتا نمونه کد برای اترنت دیدم ولی هیچی نفهمیدم.:(
واما تمرین:بوسیله زبان C برای Arm (نوع دلخواه)برنامه ای بنویسید که اعداد 1تا 10 را به طور متناوب به پورت Ethernet بفرستد.
ضمنا از keil استفاده میکنم.

roohlla
14-04-2013, 21:53
به نظر من اصولی کار کن . فرستادن عدد به پورت اترنت ، به شکل مطلقی که شما مد نظرتون هست معنی نداره . این جوری نه که نشه بلکه اگه پروتکل ها روی پیاده سازی نکنی میشه مث ارتباط یوزارت . من خودم الان دارم میرم کلاس های شبکه های کامپیوتری تا این موارد رو یاد بگیرم . در ضمن اگه تازه شروع کردید عجه نکنید . قدم به قدم کار کنید . اترنت یکی از بخشهای پیشرفته ی میکرو هست و الان رفتن سراغ اون درست نیست . من خودم یه 3 ماهی روی lpc1768 کار میکردم و اتفاقا به جاهای خوبی هم رسیدم مثل راه اندازی rtx و راه اندازی وب سرور مطابق سمپل ها ولی یه لحظه فکر کردم به خودم دیدم که هرچی دارم یاد میگیرم بی پایست . اومدم و avr رو اساسی کار کردم و این کار رو هم با کامپایلر atmel studio انجام دادم . و تابستون هم که انشا الله برگشتم سراغ arm سعی میکنم از پایه ، یعنی از رچیستر ها و بخشهایی که محدود به میکرو هست شروع کنم . برای استفاده ی کامل از امکانات آرم و حتی avr شما نیاز دارید تا برنامه نویسی برای کامپیوتر رو شروع کنی . به نظر من کامپایلر qt خوبه چون با اون بعدا میتونی با برد های َشبیه qubie board و mars board هم کار کنی . در کل دوست خوبم ، برنامه ای بلند مدت برای کارت تهیه کن تا انژی و عشقت بیهوده پخش و پلا نشه . برای من هم دعا کن برنامه ای که برای خودم ریختم رو بتونم اجرا کنم هم درسی و هم کاری .