PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین روش برای تغذیه مدارهای شامل میکرو با باتری

sajadgreat
13-04-2013, 23:29
با سلام خدمت اساتید محترم از اونجاییکه در خدمت سربازی به سر میبرم نمیتونم زود به زود به فروم ر بزنم باید ببخشید من یه مدار در باز کن گاو صندوق رو دیدم که از 4 باتری استفاده کرده بود و حدود 5 تا خازن و 3 تا ترانزیستور و چندین مقاومت داشت و وقتی سیم های باتری "منظورم سرهای مثبت ومنفی"رو از مدار جدا میکردی و ولتاژ میگرفتی با زمانی که باتری ها به مدار وصل بودن هیچ تفاوتی نمیکرد یعنی اثر بارگذاری نداشت ولی من خودم تصمیم گرفتم که همین سیتم گاو صندوق رو روی در خونمون پیاده کنم و یه مدار با یک میکرو اتمگ 8 و یک بیزر و دو عدد ال ای دی ساختم ولی وقتی باتری هارو به مدار وصل میکنم افتولتاژ دارن و اثر بار گذاری مدار باعث میشه که افت ولتاژایجاد بشه و ولتاژ از 6.3 به 5.7 برسه نمیدونم باید چیکار کنم که این اتفاق نیفته در ضمن مدار گاو صندوق یک بوبین درباز کن هم داشت که قفل رو آزاد میکرد من هم برای در بازکن تصمیم گرفتم مدارم رو به بوبین در باز کن وصل کنم

ولی سوال اینجاست که طراحان گاو صندوق چطور محاسبه کردند که 4 باتری برای مدت طولانی برای یک گاو صتدوق کایه آیا کار خاصی انجام دادند که مصرف پاییین بیاد اصلا سوالم رو اینطوی میپرسم آیا برای تغذیه مدارهای که میکرو در اونها به کار میره به وصیله ی باتری مدار پیشنهادی خاصی هست که باتری زود تموم نشه و افت ولتاژ هم نداشته باشه

skiboys
13-04-2013, 23:52
احتمالا برنامه را طوری نوشتند که میکرو به حالتstandby برود و با وقفه ای از خواب بلند شه در گاوصندقو باز کنه بعد بخوابه:mrgreen:

Ma3ood
13-04-2013, 23:54
احتمالا از حالت sleep میکرو استفاده میکردن و تمامی قطعاتو استند بای میکردن تا باتری زود خالی نشه البته باتری ها هم از نوع خوب و قابل شارژ و با جریان دهی خوب باید انتخاب بشه