PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسکن سه بعدی از احسام

alamdar
11-04-2013, 07:47
سلام

میخواستم بپرسم ساده ترین و ارزونترین راه تهیه اسکن 3 بعدی از اجسام در اندازه یک یخچال اما با ظاهر های مختلف و پیچیده تر چه روشی هست و چقدر هزینه حدودی اش میشه؟

ممنون

ali_h
11-04-2013, 10:07
سلام ،
بستگی به دقتی که می خواین داره ولی معمولاً از لیزر برای اینکار استفاده می کنن.

alamdar
11-04-2013, 22:01
سلام

ممنون دوست عزیز منتهی من سوالم جزیی تر هست :
چه لیزری؟
چه تعداد؟
با چه روشی؟
چقدر زمان میبره؟
هزینه اش چقدر میشه؟

ali_h
12-04-2013, 13:29
در مورد روشش اطلاعات زیادی تو اینترنت هست.
از لیزر خطی متحرک استفاده می شه معمولاً.
معمولاً یک لیزر و 2 دوربین.
من یه مدل با لیزر و ccd ساختم. هزینه و زمان ساخت بستگی به مشخصاتی که از سیستم می خواین داره. سرعت ، دقت ، نوع اطلاعات خروجی و ...

alamdar
14-04-2013, 13:54
ببخشید من دیر متوجه جواب شما شدم

من میخوام یه مدل سه بعدی دقیق (میلیمتری) از بدن انسان دربیارم . البته بسیار زیاد وابسته به این هست که هزینه اش چقدر بشه . البته من فکر کنم با تکنولوژی امروز اینکار خیلی پر هزینه و زمانبر هست و به صرفه هم نباشه . این یه قسمت از یک رباته که نیاز دقیق به حجم بدن اون فرد داره .

خواستم دیگه همه کار فول اتوماتیک باشه و اندازه هارم روبات دربیاره اما فکر میکنم خیلی گرون بشه!

beroz
01-11-2013, 19:03
سلام

میخواستم بپرسم ساده ترین و ارزونترین راه تهیه اسکن 3 بعدی از اجسام در اندازه یک یخچال اما با ظاهر های مختلف و پیچیده تر چه روشی هست و چقدر هزینه حدودی اش میشه؟

ممنون

موقع دانشجوییم دیده بودم یکی از اساتید با امواج التراسونیک همچین اسکنری طراحی کرده بود