PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بوت از مموری در mk802

myiranmicro
09-04-2013, 13:42
با سلام خدمت متخصصین عزیز
من یه mk802 مدل 1 گیگ رم خریدم میخوام سیستم عامل اوبونتو رو بوت کنم ولی صفحه سیاه میاد(no signal) لطفا راهنمایی کنید.
مموری من 8 گیگ کلاس 10 کینگ مکس
سیستم عامل اندروید بالا میاد و مموری رو میشناسه یعنی slot مموری سالمه
ایمیج ها رو با برنامه Win32 Image Writer رایت میکنم و پیغام موفقیت آمیز بودن هم دریافت میکنم.
نسخه اوبونتو هم همه ایمیج ها ی تو سایت miniand رو زدم حتی نسخه 512M و 720 رو هم امتحان کردم.تو فروم های خارجی نوشته بود احتمال داره اوبونتو تلوزیون بزرگ رو ساپورت نکنه ولی من با مانیتور کوچیک هم تست کردم.

Doloop
09-04-2013, 17:02
تو فروم های خارجی نوشته بود احتمال داره اوبونتو تلوزیون بزرگ رو ساپورت نکنه ولی من با مانیتور کوچیک هم تست کردم. مانیتور کوچیکه ورودی HDMI داشت یا نه با مبدل HDMI 2 VGA وصل کردید
من از این کابل های مبدل توی بازار دیدم ولی چون فروشنده گفت تضمین نمیکنم و پس هم نمیگیرم منم نخریدم
شما از اینا استفاده کردید یا نه مبدلتون یه سخت افزار جانبی هم داشت
حقیقتش من فقط تصویر میخام گور با... صدا :mrgreen: تلویژن ما صبح تا شب بیننده پاش نشسته اینه که نمیتونم زیاد طرفش برم ...:(

در مورد بوت نشدن اوبونتو روی MK802 هم گویا پردازنده روی سریهای جدید Allwiner A10S هست و اوبونتو برای این پورت نشده سری اولی که توسط فروشگاه آورده شد پردازنده Allwiner A10 روش هست مشکلی با بوت شدن اوبونتو نداره

باید صبر کنید تا سیستم عامل پورت شده برای این هم بیاد
من دبیان رو هم تست کردم حدود 5 6 ثانیه بوت میشه بعد هنگ میکنه که میتونه دلیل بر سالم بودن سخت افزارباشه ... :wink:

myiranmicro
09-04-2013, 17:36
با تشکر از پاسخ شما.
لطفا میشه لینک دانلود ایمیج لینوکس هر توزیعی که برای این سری جدید پورت شده باشه رو برام بزارید تا بوت شدن دستگاه رو تست کنم. ممنون میشم.:hi:
در ضمن من از مبدل استفاده نمیکنم.مانیتورم hdmi ساپورت میکنه 22 اینج هست.

myiranmicro
09-04-2013, 19:07
من دو سه روزه دارم روی بوت mk802 کار میکنم مخم خسته شده.
الانم یه توزیع فدورا پیدا کردم برای allwinner A10 و Allwinner A13 توی فایل readme نوشته
Supported Devices: ------------------ Fedora 18 ARM for Allwinner A10 has been tested with the following devices: * BA10 TV Box * Cubieboard development board 1024 MB RAM * Gooseberry development board * Mele a1000g/a2000g 1024 MB RAM * Mini-X 1024 MB RAM * mk802 (with female mini hdmi) 512 MB RAM * mk802ii (with male normal hdmi) 1024 MB RAM * UHost U1A hdmi tv stick * Olimex A13-OLinuXino-MICRO Fedora 18 ARM should also work on the following devices: * Whitelabel A10 tablet sold under various names * Cubieboard development board 512 MB RAM * Coby MID7042 tablet * Coby MID8042 tablet * Coby MID9742 tablet * H6 netbook * Hackberry development board * Hyundai a7hd tablet * Mele a1000/a2000 512 MB RAM * Mini-X 512 MB RAM * mk802 (with female mini hdmi) 1024 MB RAM * Point of View ProTab 2 IPS 9" tablet * Point of View ProTab 2 IPS tablet with 3g * Whitelabel A13 tablet sold under various names * Olimex A13-OLinuXino
من روش نصبشو خوندم تو فایل ریدمی مخم سوت کشید میشه لطفا نگاهی بندازین راهنمایی کنین.
اینم لینکش:
Architectures/ARM/AllwinerA10 - FedoraProject (You can see links before reply)
301 Moved Permanently (You can see links before reply)

dariush_ab
09-04-2013, 20:15
من این پست رو ندیدم یک لینک تو پست کوبی گذاشتم تست کنید.
موفق باشید.

Doloop
09-04-2013, 20:53
من همه توزیع های لینوکس رو با اجازتون قبلا تست کردم
و میتونم بگم تمام فایل هایی رو که توی سایت rikomagic و miniand و چندتا جای دیگه قرار دادن اعم از 720 و 1080 و توزیع های مختلف رو همه رو تست کردم بوت نمیشه که نمیشه

روی این سری MK802 هیچ کدوم غیر از دبیان اصلا بوت نمیشه و دبیان هم 5 6 ثانیه بوت میشه و بعد میهنگه

من بعد از کلی کلنجار آخر توی یکی از فروم ها دیدم زده روی اینایی که لینوکس بوت نمیشه Allwiner A10S هست و خودشون هم گفته بودن باید بشینیم تا لینوکس پورت شده برای این بیاد ...

در مورد لینک هایی هم که شما قرار دادین باید بگم که قید شده برای A10 و A13 هست
من تو پست قبلی گفتم بهتون پردازنده MK802 شما A10S هست :wink:
روشش هم اگر پسوند فایل فدورا رو دقت کنید برای لینوکس هست نه ویندوز
یعنی باید توی محیط لینوکس روی SDcard رایت کنید که جزئیاتش رو هم زیاد گفته

من این پست رو ندیدم یک لینک تو پست کوبی گذاشتم تست کنید.
موفق باشید. مهندس عباسیان من همه اونارو تست کردم بالا نمیاد ...:0013:

من مشکلم الان اینه که این کابل های تبدیل HDMI 2 VGA که توی بازار هست به چه درد میخوده

قیمتشون 15 , 20 تومنه ولی قبلا بحث شده بود میگفتن مبدلش 100 تا 150 در میاد ...

من الان گیر همین تفاوت قیمت هستم وگرنه یکی از اون کابل ها میخریدم منتها نمیخام پولمو دور بریزم :mrgreen:

dariush_ab
09-04-2013, 21:00
اگر تست کردید و جواب نگرفتید که هیچ.
جالبه که میگید a10s هستش!
آره مبدلها حدود 150 تومان هستن و اونا فقط کار میکنن.
حالا مشکل شما سر hdmi هستش یا بالا نیامدن و یا هر دو؟

dariush_ab
09-04-2013, 21:06
راستی مهندس berryboot رو تست نکردید؟حجمش هم کمه.
با اندروید berryboot رو دانلود کنید و اجرا-ببینید کار نمیکنه؟

myiranmicro
09-04-2013, 21:13
ظاهرا هیچ توزیعی برای a10s پورت نشده .cry::
اینم از بد شانسی ماست.:unh::(
آخه این درسته A10s رو به جای A10 قالب کنن:x8O
باید تو مشخصاتش بنویس A10s :sa::sa:
امیدم به برنامه نویس های خارجیه که لینوکس رو پورت کننii998)

myiranmicro
09-04-2013, 21:18
berryboot رو هم تست کردم.نشدهcry::

dariush_ab
09-04-2013, 21:20
berryboot رو هم تست کردم.نشدهcry::

پس فعلا ناچارید از همون اندروید استفاده کنید.اندروید هم خوبه.

Doloop
09-04-2013, 21:29
آره مبدلها حدود 150 تومان هستن و اونا فقط کار میکنن.خوب من شنیدم که این مبدل ها چندتا امکانات دیگه هم بجز خروجی hdmi دارن و به این خاطر قیمتشون بالاست (مثلا خروجی صدا و چندتا چیز دیگه هم تنگشونه)

ولی من فقط تصویر میخام روی مانیتور vga داشته باشم همین

حالا مشکل شما سر hdmi هستش یا بالا نیامدن و یا هر دو؟من خودم با mk802 و اندروید و لینوکس مشکلی ندارم گفتم برای من سری اول هست که پردازنده a10 روشه و همه توزیع های لینوکس بوت میشه

ولی mk این دوستمون جزء سری های بعدی هست و پردازندش a10s هست که من با این مشکل این دوستمون هم آشنا هستم و تمام اون کارها رو انجام دادم و در انتها توی اون فروم خوندم که باید منتظر لینوکس پورت شده برای این باشیم و فهمیدیم که این فقط مشکل ما نیست و اونور هم همچین قضیه ای هست و دیگه بیخیالش شدم

dariush_ab
09-04-2013, 21:41
ولی mk این دوستمون جزء سری های بعدی هست و پردازندش a10s هست که من با این مشکل این دوستمون هم آشنا هستم و تمام اون کارها رو انجام دادم و در انتها توی اون فروم خوندم که باید منتظر لینوکس پورت شده برای این باشیم و فهمیدیم که این فقط مشکل ما نیست و اونور هم همچین قضیه ای هست و دیگه بیخیالش شدم
آره این هم لینک فروم:
Google Groups (You can see links before reply!topic/linux-sunxi/-HfHG-yyCVs)
بایستی کرنل خاصش ساخته بشه و یک سری تغییرات دیگه و a10s مثل a13 هستش sun5i
البته بالاخره درست میشه چون اندروید هم یک جورایی لینوکس هستش.
برای برنامه نویسی هم اندروید خیلی خوبه فعلا با همون کار کنید.

myiranmicro
12-04-2013, 10:42
با سلام خدمت دوستان.
mk802 a10s من OTG اش هم کار نمیکنه:unh:
با یه کابل دیگه هم امتحان کردم تو چند تا کامپیوتر هم تست کردم.اصلا انگار نه انگار .فقط خود دستگاه چراغاش روشن میشه بالا میاد.cry::
راستی کسی هست که این سری جدید رو روت کرده باشه.میترسم بزنم خرابش کنم.

Doloop
12-04-2013, 13:30
mk802 a10s من otg اش هم کار نمیکنه:unh:

برای چه کاری میگی کار نمیکنه ؟

منظورت اینه که فقط به pc وصل نمیشه ولی فلش مموری و غیره رو میخونه !؟

myiranmicro
12-04-2013, 18:30
تو یه جا خوندم نوشته بود فایل script.bin رو از داخل حافظه nand دستگاه بردارید کپی کنید به مموری بیرونی دیبان بوت میشه.
میخوام به حافظه داخلی دسترسی داشته باشم.
مثلا اگه بخواییم فارمور شو آپدیت کنیم باید کامپیوتر بشناسه دیگه.
وقتی کابل رو وصل میکنم اصلا دینگ و دولونگ هم نمی کنه:mrgreen:

Doloop
12-04-2013, 19:37
وقتی کابل رو وصل میکنم اصلا دینگ و دولونگ هم نمی کنه:mrgreen:

درسته... یه LED داره وقتی خاموش میشه (یعنی توسط PC شناخته شده)

یه سولاخ :mrgreen: رو بردهست یه سوزن داخلش بکن میرسه به کلید ریست
در حالیکه ریست رو نگه داشتی به PC وصل کن اگه LED خاموش شد حله
اگر نشد دوباره همین کارو انجام بده (تغذیه بورد هم وصله دیگه)

حالا توی manage یه سخت افزار شناخته شده
بعد فکر کنم با برنامه LIVE suit فرمویر رو تغیر میدی

متاسفانه منم قبلا همین کارو میخاستم انجام بدم :mrgreen: مسئله اینه که چون روی این فقط اندروید بالا میاد و باید تو محیط اندروید دنبال فایل های سیستمی بگردی ... که اینم خودش یه مشکل بود ...:unh:

ببین توی خود فرمویر میتونی پیدا کنی یادم نیست با چه پسوندی بود بازش کن و داخلش رو بگرد :0013:

امیدوارم مشکلتون حل بشه :roll:

dariush_ab
12-04-2013, 20:28
سلام.
با برنامه DroidExplorer میتونین فایلهای اندروید رو ببینید و نرم افزار روش نصب کنید و ...

myiranmicro
13-04-2013, 20:37
با تشکر از راهنمایی های دوستان عزیز.
ببخشید من سعی کردم با سوزن دکمه رست شو پیدا کنم ولی احساس میکنم دکمه رست نداره اون سوراخ خالیه.ولی یه دکمه مینیاتوری این ور داره که وقتی نگه اش میدارم ال ای دی دوم چشمک میزنه.(در ضمن دستگاه من کابل پاورش همون کابل OTG)
در ضمن برای اینکه به فایل ها از داخل اندروید دسترسی داشته باشیم باید دستگاه رو روت کنیم که این هم مشکلی است.
برای روت mk802 a10 یه فایل updaate.zip دارم که باید بزنیم به مموری بعد رستارت بعدش بوت میشه و روت میشه ولی میترسم با این سری a10s سازگار نباشه بزنه خرابش کنه.

Doloop
14-04-2013, 09:33
ولی یه دکمه مینیاتوری این ور داره...ii998)
وقتی نگه اش میدارم ال ای دی دوم چشمک میزنه ...ii998)ii998)

مهندس میشه یه عکس از چیزی که خریدی قرار بدی

فکر کنم با اینیکه من دارم زمین تا زیر زمین فرق داره

تازه سوکت پاور هم نداره که ... :cry:

myiranmicro
14-04-2013, 10:48
You can see links before reply
البته من اینارو از اینترنت پیدا کردم .دستگاه منم عین همینه

کابل پاور نداره ولی روی دستگاه جاش هست

myiranmicro
14-04-2013, 23:02
یه خبر جدید.
اون سوکتی که فکر میکردم مال آداپتوره خروجی صداست.:018:
امتحانش هم کردم.البته تو اندروید تنظیمات صدا رو باید تغییر بدی صدای از روی hdmi حذف میشه و هدفون کار میکنه:018:
تو دفترچه اش هم نوشته allwinner a10
من که گیج شدم

Doloop
15-04-2013, 09:25
خوب اون مینیاتوریه به چه دردی میخوره ؟

بعد اگه ریست رو پیدا نمیکنی فکر کنم باید کیس رو باز کنی و دل و رودشو بریزی بیرون :018:
من عاشق این قسمتشم :0013:
ولی مواظب باش کیساش زپرتیه ممکنه بشکنه :wink:

اگه عزم باز کردن داشتی یک نکته ای رو بگم که یه وقت به باد ندی ...
برای باز کردن از قسمت شیشه ای زیر USB و هندزفری شروع کن وقتی یکم بالا اومد حله... دقت کن کنده نشه (قسمت شیشه ای به قسمت فوقانی کیس توسط یه خار متصل شده و به هیچ عنوان جدا نمیشه مثل درب محافظ روی SD در موبایل که جدا نمیشه فقط کنار میره ) فقط در حدی که یکم آزاد بشه کافیه ...:wink:
و بعد برو سراغ باز کردن قسمت های دیگه از دو طرف هم شروع به باز کردن کن :wink:

dariush_ab
16-04-2013, 01:25
ولی مواظب باش کیساش زپرتیه ممکنه بشکنه :wink:
من هر وقت میخوام این دستگا ههای الکترونیکی رو باز کنم حوصله ام سر میره میزم قابشونو میشکنم بعد میفهمم که چه جوری باز میشده!
طبق معمول کلی پیچ و فنر هم این خارجی ها اضافه توش میذارن که من موقع بستن زیاد میارم!:mrgreen:

myiranmicro
16-04-2013, 10:37
چون جنس چینیه و چینی ها سعی میکنن کار رو برای خودشون راحت کن نه برای تعمیرکار یعنی طوری میسازن که سریع مونتاژ بشه بدون پیچ و مهره.
منم از این میترسم:mrgreen:
تازه فکر میکنم باز کردن باکس کار بیهوده ای باشه اگه قرار باشه چیزی هم باشه باید از بیرون در دسترس باشه فقط مشکل اینجاست که چند مدل mk802 هست که مشخص هم نشده یعنی اصلا اصولی و استاندارد نیست باید یه شماره سریالی مدلی چیزی رو دستگاه مینوشت که راحت میشد تو اینترنت دیتاشیتشو بدست آورد:sa:

myiranmicro
18-04-2013, 19:05
باکس رو باز کردم.
موفقیت آمیز بود:wink:
اون سوراخ قسمت بالایی عکس ربات میکروفون هست:018:
بیچاره میکروفون سوزن بارون شده بود.:mrgreen:
دکمه مینیاتوری هم باید رست باشه حتما.
روی چیپ اش هم نوشته بود a10s متاسفانه.

myiranmicro
04-06-2013, 13:59
تمام ورژن های لینوکس روی اندروید رو امتحان کردم نشد.
Downloads : LinuxonAndroid (You can see links before reply)
البته از روی کارت SD اکسترنال .
ولی openSUSE رو از sdcard اجرا میکردم که اونم نشد.
دستگاهم هم روت هست البته من روت نکردمش.پیشفرض روت بود.
لطفا اگه کسی بلده راهنمایی کنه:0013: