PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کابل شبکه

javad naderi
06-04-2013, 12:54
سلام
یه سوال داشتم اینکه آیا در کابل شبگه 5 رشته 2 تاش رو برای انتقال 24ولت 5 آمپر هم استفاده کنم روی بقیه سیم های داخل کابل که دیتا ازش رد میشه مشکل ساز میشه(نویز) یا بهتره سیم برق 24 رو ازش جدا کنم و سیم جدا بکشم؟
و اگه جدا بکشم سیم 24 ولت 5 آمپر کنار کابل شبکه نویز روش نمیندازه؟

mahdi74
06-04-2013, 14:39
سلام
کابل شبکه معمولا قطرش کمه حتی اگر کابل CAT6 استفاده کنی جریان 5 آمپر فکر کنم باعث داغ شدن سیمها میشه و ممکنه مشکل ایجاد کنه .
معمولا جریان زیر 1A رو از کابل عبور میدند تازه دو رشته رو موازی میکنند حالا 5A رو چی بگم !!!:mrgreen:
استانداردش در حالت عبور جریان فکر کنم 802.3At هست که میتونی سرچ کنی .
فکر کنم اگر سیم جداگانه بکشی مطمعن تره تازه اگر میخوای خیلی احتیلط کنی میتونی از کابلهای فویل دار SFTP استفاده کنی .
البته نویز گرفتن به نوع سویچهات و نوع کابلت بیشتر مربوطه .
اگر نوع سویچت و دیتا ریتت و نوع کابلت رو بگی بهتر میشه قضاوت کرد .
ولی اگر میخوای در این حالت مثلا تست فلوک جواب بده که عمرا !:mrgreen:

KHM
06-04-2013, 14:41
خوب مطمئنآ کابل شبکه نمیتونه 5آمپر رو انتقال بده و حتمآ در خروجی افت ولتاژ خواهید داشت...و سیم داغ میکنه..
پس حتمآ باید جدا باشه..و همچنین از سیم ضخیم تری استفاده بشه...
اگه تغذیه ثابت باشه و جریانش خیلی کم و زیاد نشه هیچ مشکلی نداره..میتونه از کنار سیم دیتا رد بشه...ولی اگه تغییرات جریان زیاده میتونین از کنار کابل دیتا بکشین به شرطی که کابل دیتا شیلد دار باشه...اینجوری مشکلی پیش نمیاد..

javad naderi
06-04-2013, 15:14
کابل دیتا که شیلد داره.پس گنارش یه کابل 24 ولت 5 امپر بکشم حله؟
سوییچ نداریم دیتا با max485 جابهجا میشه.

medadnoki
06-04-2013, 18:08
به نظر من هم کابل برق رو جدا بکش و کابل شبکه رو جدا.....چون کابل شبکه توانایی رد کردن آمپر بالا رو نداره.....حتی اگر SFTP هم استفاده کنی مشکل هست ، چون سیم data و برق کنار هم هستند.
SFTP برای نویزهای خارجی خیلی بالا استفاده میشه.....فکر نمیکنم برای شما کاربردی داشته باشه.
""به هر حال به نظر من جدا بکش""

medadnoki

mahdi74
06-04-2013, 21:47
حتی اگر SFTP هم استفاده کنی مشکل هست ، چون سیم data و برق کنار هم هستند.
SFTP برای نویزهای خارجی خیلی بالا استفاده میشه.....فکر نمیکنم برای شما کاربردی داشته باشه.

medadnoki

منظور من این نبود که کابل SFTP توانایی عبور این جریان رو داره منظورم این بود که میتونید برای محکم کاری هم کابل برق رو جدا کنید و هم در کنار کابل برق , برای data از کابل SFTP استفاده کنید , و شیلد کابل SFTP رو هم حتما به زمین وصل کنید .
اگر جمله ام رو درست ننوشتم عذر خواهی میکنم.
موفق باشید.

javad naderi
06-04-2013, 23:16
12 ولت 300 میلی امپر هم مشکل داره با سیم دیتا کنار هم باشن؟

medadnoki
07-04-2013, 01:07
میشه
مشکلی نداره........ولی 300 میلی آمپر تقریباً لب مرز هست......باید مواظب باشی......حداکثرش هست :

Maximum current per conductor : 577
Maximum operating voltage : 125 V DC
در ضمن SFTP خیلی گرون شده اگه خواستی میتونی UTP , Cat5e استفاده کنی

medadnoki