PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در انتخاب fpga باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ehsaun_kkt
06-04-2013, 02:56
سلام دوستان
من تقریبا از fpga هیچی نمیدونم میشه یه نفر یه توضیح کامل و خودمونی بده ؟ لــــــــطفا!

و اینکه بگید در انتخاب fpga باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
مثلا به فرکانسش؟ به ولتاژش؟ به پایه هاش؟
اصن چه امکاناتی داره؟

arm بهتره یا fpga؟

کلا منو روشن کنید.
:mrgreen:

r0b0
06-04-2013, 03:39
arm بهتره یا fpga؟

مقایسه این دوتا کار درستی نیست
چون هرکدوم مزیت ها و نقاط قوتی نسبت به دیگری داره
شما اول باید هدفتون از استفاده هرکدوم از اینا مشخص باشه و بسته به نیازتون باهاشون کار کردید
مثلا اگه میخواهید کارهای پردازشی با سرعت بالا انجام بدید fpga کار کنید یا اگه میخواهید به راحتی با شبکه و پروتکل های اتباطی استفاده کنید arm پیشنهاد میشه.
من با arm کار کردم وبا fpga نه
arm زبان c رو پشتیبانی میکنه و معاری آسونی داره درحالی که کار کردن با fpga به نسبت سخت و وقت گیره

ehsaun_kkt
10-04-2013, 03:00
من نياز به يه برد دارم كه ميكروي اون قابلبت پردازش تصوير دو دوربين (يا بيشتر حتي 4 تا دروبين) رو داشته باشه! و هم زمان بتونه چندتا سنسور رو برام چك كنه و چند تا عملگر رو كنترل كنه!!
بايد از چه برد يا ميكروي استفاده كنم كه 100 ردصد جواب بده!

میشه بیشتر راهنماییم کنید؟
توضیح بیشتر میخام
زبون برنامه نویسی fpga چیه؟ مثلا چطور میتونم باهاش برنامه پردازش تصویر رو بنویسم؟ برنامه نویسیش سخته؟
میشه بگید باید از کجا شروع کنم؟ از چه مرجع فارسی؟

میشه یه نفر حرفه ای راهنماییم کنه و تک تک سوالاتم رو جواب بده؟

skiboys
10-04-2013, 12:09
من نياز به يه برد دارم كه ميكروي اون قابلبت پردازش تصوير دو دوربين (يا بيشتر حتي 4 تا دروبين) رو داشته باشه! و هم زمان بتونه چندتا سنسور رو برام چك كنه و چند تا عملگر رو كنترل كنه!!
بايد از چه برد يا ميكروي استفاده كنم كه 100 ردصد جواب بده!

میشه بیشتر راهنماییم کنید؟
توضیح بیشتر میخام
زبون برنامه نویسی fpga چیه؟ مثلا چطور میتونم باهاش برنامه پردازش تصویر رو بنویسم؟ برنامه نویسیش سخته؟
میشه بگید باید از کجا شروع کنم؟ از چه مرجع فارسی؟

میشه یه نفر حرفه ای راهنماییم کنه و تک تک سوالاتم رو جواب بده؟
1_بله
2_ به زبان های VHDL,VERILOG,System C
3- شما در FPGA با زبان های سخت افزاری روبه رو هستید و بلوک های مورد نظرتان را با استفاده از گیت های منطقی می سازید، در واقع خود سخت افزار را می سازید
4_ برای شروع هم می تونید مطالب این انجمن و انجمن های دیگر را مطالعه کنید داخل اینترنت هم مطالب زیادی هست بعد با یک تراشه شروع به کار کنید ولی باید خیلی تلاش کنید تا به اون چیزی که می خواهید برسید:0013:

ehsaun_kkt
11-04-2013, 17:20
1.میشه بگید در انتخاب fpga باید به چه نکاتی توجه کنم؟
2.قیمتش حدودا چقدر است؟
3.یک نمونه متدوالش که بشه باش کارایی که من میخام رو (پردازش تصویر، چک کردن سنسور و کنترل عملگر - همزمان) رو انجام بده رو نام می برید؟ مدل fpga رو میگم؟

ـــــــــــــــــــــــــ ــ

من تو ذهنم نمیره چطور با چندتا گیت میشه پردازش تصویر کرد؟
نمونه ای اگه سراغ دارید لینک بدید؟