PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرکانس برق شهر ما امروز کم شد ؟؟؟

jonbakhsh
06-04-2013, 00:53
درود به همه
امروز دیدم همه لامپ های خونمون دارند چشمک میزنند
پریدم اهمتر گزاشتم ولتاژ شده بود 200 ولی فرکانس برق بود 15HZ cry:: باورم نمیشد ؟؟؟
از همسایه ها هم همین جور بود:unh: . تا 1 ساعت محافظ یخچال هم عمل نکرد چون ولتاژ پائین تر 200
ولت قطع میکنه .کسی محافظ مدار محافظ برق سراغ نداره که فرکانس چک کنه . با میکرو نمیخام باشه چون با میکرو بعضی مواقع قاطی میکنه :x

r0b0
06-04-2013, 01:40
سلام
اگه فقط نیاز به فرکاس متر دارید می تونید از مدار زیر استفاده کنید

You can see links before reply

esisafa
06-04-2013, 02:06
شنیده بودیم که ولتاژ افت پیدا میکنه ولی دیگه فرکانس نشنیده بودم.
داریم؟؟؟؟؟؟ اصلا همچین چیزی داریم؟؟

jonbakhsh
06-04-2013, 10:48
ولتاژ یه چند با تو ی 2 سال گذشته 80 ولتم شد اینجا .
توی این سرزمین همه چیز امکان داره .

amin1139
06-04-2013, 11:54
اداره ی برق در مقابل این قضیه صددرصد مسول هست اگه مدرک معتبری ببرید که ثابت کنه فرکانس پایین امده چون به شبکه ی توزیع صد در صد آسیب میزنه با نیروگاه عامل برخورد شدیدی خواهد شد
تو نیروگاه هزینه ی زیادی صرف ثابت نگه داشتن فرکانس میشه چون اهمیت بالایی داره و این قضیه به ترانس ها موتورها و هر وسیله ی برقی که فکرشو بکنین آسیب میزنه مطمئن باشید بتونین ثابت کنین حتما باهاشون برخورد میشه چون علاوه بر خانه ها به تجهیزات توزیع به تجهیزات صنایع و به هرجایی که فکرشو بکنین آسیب جدی میزنه

jonbakhsh
06-04-2013, 13:33
قبل از عید دزد زد خونه مادر زنم . طلا های خانم منم اونجا بود با طلاهای مادر زنم .
همه بردند که مجموعا 60 تومنی میشد. پلیس محترم اومد نه عصر انگشتی نه چیزی
4 روز بعدم زنگ زد گفت یکی از خودتونه . یکی معرفی کنید بفرستیم دادگاه یا بیاید رضایت بدید.
این از پلیسش .:mrgreen:
یا چرا راه دور بریم توی شهر ما نصف شب شهرداری اومد درخت های یه خیابان قطع کرد. ما فیلم گرفتیم
فرستادیم 8.30 پخشم کردند ولی آب از آب تکان نخورد . حالا شما فکر میکنید تمام محله بریم شکایت اداره برق کاری میکنه ؟؟؟ :018:

آی سی lm567 به محافظ برق اضافه کردم انشا الله ﺑﻪ ﺣﻮل و ﻗﻮه اﻟﻬﯽ کار بده

ali_h
06-04-2013, 17:54
سلام ،
مسئولیت پذیری و ... رو فراموش کنید که بحث تکراری و معلوم الحالیه!

ولی تغییر فرکانس به شدت به دستگاه ها به خصوص دستگاه های صنعتی صدمه می زنه. به صورتی که در مناطق صنعتی محدوده تغییرات فرکانس باید زیر 0.2 هرتز باشه! یعنی بین 49.8 تا 50.2 هرتز!
تغییر فرکانس حتی باعث تغییر در برق مصرفی اندازه گیری شده توسط کنتورهای صنعتی (کنتورهای راکتیو) هم می شه!

amin1139
07-04-2013, 02:18
راستی شما مطمئنی که یک سیکنال دیگه ای به صورت کاهش و افزایش برق شهرو اینجوری نکرده آخه با کاهش فرکانس من حساب کردم Vrms افزایش پیدا میکنه نه کاهش
دقیقا یک بار قوی متقیر مثل اتصال متناوب دو سیم میتونه همین شرایطو پیش بیاره