PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار با مارس برد!

kazem041
05-04-2013, 14:30
سلام
من مدتها بود به این فروم سر نزده بودم تا اینکه تبلیغ این مارس برد نظرم رو جلب کرد.
راجب ویژگیهای این برد زیاد نوشتین، راجب کار باهاش هم یه توضیحاتی تو ویکی سایت هست، ولی یه چنتا سوال برام پیش اومده!!؟؟

1.چطور میتونیم بهش lcd با تاچ خازنی وصل کنیم؟
2.a10 دیتاشیت کاملی نداره و درست عملکرد پین ها مشخص نیست؟
3.اگه روی برد اندروید نصب کنیم چطوری میشه با GPIO های برد توی این سیستم عامل کار کرد؟

البته بگم که من کل سایت خود مارس برد رو زیر رو کردم، چیزی ندیدم. بنظره من خیلی مهمه که بشه از سخت افزار برد کمک گرفت و مستقیم به میکرو وصل شد، برای اینکار هم باید کتابخونه هایی در دسترس باشه!

ممنون میشم جواب بدین

dariush_ab
05-04-2013, 21:30
سلام
من مدتها بود به این فروم سر نزده بودم تا اینکه تبلیغ این مارس برد نظرم رو جلب کرد.
راجب ویژگیهای این برد زیاد نوشتین، راجب کار باهاش هم یه توضیحاتی تو ویکی سایت هست، ولی یه چنتا سوال برام پیش اومده!!؟؟

1.چطور میتونیم بهش lcd با تاچ خازنی وصل کنیم؟
2.a10 دیتاشیت کاملی نداره و درست عملکرد پین ها مشخص نیست؟
3.اگه روی برد اندروید نصب کنیم چطوری میشه با GPIO های برد توی این سیستم عامل کار کرد؟

البته بگم که من کل سایت خود مارس برد رو زیر رو کردم، چیزی ندیدم. بنظره من خیلی مهمه که بشه از سخت افزار برد کمک گرفت و مستقیم به میکرو وصل شد، برای اینکار هم باید کتابخونه هایی در دسترس باشه!

ممنون میشم جواب بدین

سلام دوست عزیز.
پایه های lcd و lvds مشخص هستند.چند نفری راه انداختن.فکر نکنم زیاد مشکل باشه.
در مورد کتابخانه هنوز به دلیل جدید بودن بردها کسی چیزی ننوشته.
برای دستیابی به gpio در لینوکس و اندروید باید ابتدا درایورش تو کرنل فعال بشه بعد در فایل اسکریپت شماره پایه ها و در نهایت یک برنامه به اون فایل در کرنل دسترسی پیدا میکنه و کار لازم رو انجام میده
موفق باشید.

kazem041
06-04-2013, 01:35
سلام دوباره

ممنون که جوابمو زود دادین
توضیح اخرین سوالم خیلی خوب بود ((برای دستیابی به gpio در لینوکس و اندروید باید ابتدا درایورش تو کرنل فعال بشه بعد در فایل اسکریپت شماره پایه ها و در نهایت یک برنامه به اون فایل در کرنل دسترسی پیدا میکنه و کار لازم رو انجام میده))
اما میشه بگید برای من که سواد این کارو ندارم باید از کجا شروع کنم. اگه میشه این مسیله رو باز کنید یا اینکه راهنماییم کنید از کجا می تونم اطلاعات پیدا کنم.

dariush_ab
06-04-2013, 18:05
اما میشه بگید برای من که سواد این کارو ندارم باید از کجا شروع کنم. اگه میشه این مسیله رو باز کنید یا اینکه راهنماییم کنید از کجا می تونم اطلاعات پیدا کنم.
یک آموزش برای این کار تو ویکی گذاشتم برای دیگر gpio ها هم همینطوره.
You can see links before reply

dariush_ab
07-04-2013, 10:58
یک آموزش جدید در ویکی گذاشتم برای شروع خوبه.

kazem041
07-04-2013, 20:33
ممنو ن جناب dariush_ab (You can see links before reply)
خواب حالا اگه من بخوام مسئله ساده تر بشه و یک درایور برای اندروید یا لینوکس بنویسم و انو تو کرنل فعال کنم چه کنم؟
مرحله بعد از اونم میمونه ارتباط بین اون درایور و اپلیکشن مورد نیاز در سیستم عامل؟
میخوام کل حرفامو با یک مثال بگم:
فرض کنید من می خوام از a/d چیپ مقدار ولتاژ باتری رو بخونم و سپس اونو روی اسکرین نمایش بدم. مراحل نرم افزاری این کار تو سیستم عامل باید چطور باشه؟

dariush_ab
07-04-2013, 22:01
ممنو ن جناب dariush_ab (You can see links before reply)
خواب حالا اگه من بخوام مسئله ساده تر بشه و یک درایور برای اندروید یا لینوکس بنویسم و انو تو کرنل فعال کنم چه کنم؟
مرحله بعد از اونم میمونه ارتباط بین اون درایور و اپلیکشن مورد نیاز در سیستم عامل؟
میخوام کل حرفامو با یک مثال بگم:
فرض کنید من می خوام از a/d چیپ مقدار ولتاژ باتری رو بخونم و سپس اونو روی اسکرین نمایش بدم. مراحل نرم افزاری این کار تو سیستم عامل باید چطور باشه؟

تا جایی که من میدونم برای اکثر موارد درایور نوشته شده و شما در زمان ساخت کرنل میتوانید درایور مورد نیازتون را کامپایل کنید.در مورد اینکه شما بخواهید درایور را خودتون بنویسید هنوز جایی به چشمم نخورده و نمیدونم روش کار چگونه است؟
مارس روی پین هدرش دو تاadc گذاشته که شما میتونید از اونها استفاده کنید.