PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درایور سون سگمت بزرگ

gate_crasher
29-03-2013, 13:58
سلام دوستان برای درایو کردن سون سگمن های بزرگ مثلا 4 در 6 سانتی متری از چه ای سی باید استفاده کنم؟

Doloop
29-03-2013, 15:56
آیسی نمیدونم ولی من از BD139 استفاده کردم خوبم جواب داده ؟

ولتاژش هم 12 هست ...

اینم کتابخانه آلتیوم (You can see links before reply) برای آند مشترک اندازه رو هم روی نام فایل قید کردم ...:wink:

esisafa
29-03-2013, 16:54
حسین عزیز قبلا برای آپلود عکس پرسیدم حالا هم میپرسم که برای آپلود فایل هم مثل عکس باید لینکشو کپی کرد یا روش دیگه ای داره
ببخشید پارازیت وسط پست فرستادم

Doloop
29-03-2013, 17:26
حسین عزیز قبلا برای آپلود عکس پرسیدم حالا هم میپرسم که برای آپلود فایل هم مثل عکس باید لینکشو کپی کرد یا روش دیگه ای داره
ببخشید پارازیت وسط پست فرستادم

خواهش میکنم

کلا با گزینه copy link location همه این کارارو میشه کرد :wink:
عکس رو ببین :

You can see links before reply

بعدشم که توی اکثر ویرایشگر های متن سایت ها با دوتا گزینه insert link و insert image به ترتیب لینک و عکس رو قرار میدی :0013:

زمان نگه داریشم خوبه :wink: من الان توی پرشین گیگ فایل دارم برای 20 ماه پیشه (یعنی تا الان فایلی حذف نکرده)

morteza_rk
29-03-2013, 18:26
زمان نگه داریشم خوبه من الان توی پرشین گیگ فایل دارم برای 20 ماه پیشه (یعنی تا الان فایلی حذف نکرده)

منم فایل هایی دارم که مال 4 سال پیشه! اصلا این پرشین گیگ اینطوری نیست که فایل هاتو حذف کنه! اینم از پارازیت من!

gate_crasher
11-04-2013, 18:28
يه سوال ديگه دوستان اگه ما مثلا بخواييم 20 تا سون سگمنت را توسط ميكرو و به صورت پويا مقدار دهي كنيم چه روشي پيشنهاد مي كنيد با توجه به اينكه تعداد پايه ها براي مقدار دهي خيلي زياده فكر كنم در اين مثال حداقل 80 تا است.

Ma3ood
11-04-2013, 18:47
يه سوال ديگه دوستان اگه ما مثلا بخواييم 20 تا سون سگمنت را توسط ميكرو و به صورت پويا مقدار دهي كنيم چه روشي پيشنهاد مي كنيد با توجه به اينكه تعداد پايه ها براي مقدار دهي خيلي زياده فكر كنم در اين مثال حداقل 80 تا است.

ای سی هایی مثل max7221 و یا max7219 شاید به کارتون بیاد

r0b0
11-04-2013, 22:59
با آی سی دیکودر هم می تونید این کار رو انجام بدید

KHM
11-04-2013, 23:37
به نظر من بهترین چیز استفاده از شیفت رجیستر هست...مثل 74595...با این آیسی میتونی با استفاده از 1پایه فقط کل سون سگمنت هات رو کنترل کنی...static هم هست و نورش زیاده...البته باید تو خروجیش بافر بذاری..مثل uln..

Doloop
12-04-2013, 02:24
دوستان این آیسی هایی که معرفی کردید منطقی هستند دیگه درسته ...!!!
595 که هست :wink:

ولی این سگمنت های بزرگ برای روشن شدن فکر کنم حداقل 9 ولت نیاز داره و با اینها نمیشه

من میگم یه دیکدر تو خروجی میکرو قرار بدید بعد پین های سگمنت رو با ترانزیستور درایو کنید
ترانزیستور ها هم که تو خروجی دیکدر قرار میگیرن

مدار خیلی شلوغی میشه ...

KHM
12-04-2013, 02:38
دوستان این آیسی هایی که معرفی کردید منطقی هستند دیگه درسته ...!!!
595 که هست :wink:

ولی این سگمنت های بزرگ برای روشن شدن فکر کنم حداقل 9 ولت نیاز داره و با اینها نمیشه

من میگم یه دیکدر تو خروجی میکرو قرار بدید بعد پین های سگمنت رو با ترانزیستور درایو کنید
ترانزیستور ها هم که تو خروجی دیکدر قرار میگیرن

مدار خیلی شلوغی میشه ...
خو دادا وقتی تو خروجی uln میذاری دیگه ولتاژ مهم نیست که...(یا میشه ترانزیستور هم گذاشت)
دادا تو که کارت تابلو روانه.پشت ماژولارو نگاه کن همشون با 595 کار میکنن دیگه...

Doloop
12-04-2013, 03:04
خو دادا وقتی تو خروجی uln میذاری دیگه ولتاژ مهم نیست که

:0013: ببخشید درسته من به ULN دقت نکردم

دادا تو که کارت تابلو روانه.پشت ماژولارو نگاه کن همشون با 595 کار میکنن دیگه...

درسته ولی تغذیه تابلو 5 ولت هست ...
من منظورم از دیکدر همون افزایش تعداد خروجی بود حالا با هر روشی ...

با این حساب نیازی هم به 595 نیست مگر اینکه بخای دیتا رو با سریال بفرستی
و با یک ULN برای هر سگمنت و یک پورت 8 بیتی مشکل حل میشه :wink:

KHM
12-04-2013, 04:02
دادا 595 واسه این که 20 تا سون سگمنت داره...20تا هم 595 میخواد...

Doloop
12-04-2013, 13:13
گرفتم منظورت چیه ... :wink:

همون 595 استفاده کنه با ULN بهتره ...

و البته یه پروتکل سریال سرعت بالا مثل SPI :0013:

KHM
12-04-2013, 14:33
دادا پروتکل سریال هم نمیخواد که..خیلی راحته...از یه پایه خروجی میکرو استفاده میشه..اطلاعاتو میفرسته یه ورودی 595 اول...خروجی 595 اول هم وصل میشه به ورودی 595 دوم و به همین ترتیب...
پایه های کنترلی 595 ها هم همگی مشترک میشن...و با میکرو کنترل میشن...
هروقت که لازمه اطلاعات عوض بشه،به تعداد مورد نظر شیفت داده میشه..این مدلی دقیقآ میشه سیستم کار تابلو روان..یعنی قابلیت ارتقا هم داره...حالا تو ماژول های تابلو روان بحث اسکن یک چهارم اینا هم میاد وسط که بیخی..بحث به حاشیه کشیده میشه..

Doloop
12-04-2013, 15:50
آخه توی تابلو وقتی از پین output شده استفاده میکنی بد نویزی توی تابلو میندازه
ولی با SPI اینطور نیست ...
تفکر تابلویی شده دیگه چیکار کنیم ... :0013:
حق با شماست ممکنه شیوه شما برای کار ایشون بهتر جواب بده :wink:

gate_crasher
04-05-2013, 02:13
سلام دوستان ممنون از لطف تون گرفتم باید چیکار کنم ولی با اجارتون می خوام دقیق تر بگم می خوام چیکار کنم.
من می خوان به تابلو منو غذا درست کنم که قیمتای اون سون سگمنت باشه و بشه با کنترل از راه دور قیمت هر کدوم از غذاها رو عوض کرد. ولی با روش بالا نمیشه هر غذا رو به طور جدا گانه تغییر داد. حتی اگه برای هر غدا ما مجبور باشیم فقط 3 تا سون سگمت رو با یه پین میکرو کنترل کنیم باز هم وقتی تعداد غذا ها زیاد می شه پین های میکرومون کم میاد.

KHM
04-05-2013, 03:06
سلام دوستان ممنون از لطف تون گرفتم باید چیکار کنم ولی با اجارتون می خوام دقیق تر بگم می خوام چیکار کنم.
من می خوان به تابلو منو غذا درست کنم که قیمتای اون سون سگمنت باشه و بشه با کنترل از راه دور قیمت هر کدوم از غذاها رو عوض کرد. ولی با روش بالا نمیشه هر غذا رو به طور جدا گانه تغییر داد. حتی اگه برای هر غدا ما مجبور باشیم فقط 3 تا سون سگمت رو با یه پین میکرو کنترل کنیم باز هم وقتی تعداد غذا ها زیاد می شه پین های میکرومون کم میاد.
سلام.
شما با همون 1پایه میتونین کل سونسگمنت ها رو کنترل کنین...
از همون روشی که در سطر ها استفاده شد،از همون در ستون ها هم استفاده کنین...یعنی سون سگمنت آخر سطر اول به سون سگمنت اول سطر دوم وصل بشه..و به همین ترتیب ادامه بدین...پس پایه کم نمیاد..خیلی هم اضافی میاد..