PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با وقفه ی پورت کام

mehdiit
29-03-2013, 13:44
سلام
دوستان من وقفه ی دریافت پورت کام رو از داخل کدویزاد فعال کردم (16 بیتی) و کداشو ساختم
اطلاعاتمم گرفتم و مشکلی ندارم
ولی الان که تیک گزینه ی ارسال داده (TR) رو زدم (بدون وقفه ی ارسال) ، دریافت اطلاعاتم غیر فعال شده و فقط میتونم روی پروتم ارسال داده داشته باشم
در کل یا فقط قسمت دریافت اطلاعاتم کار میکنه یا ارسال
هدفم اینه که دریافت اطلاعاتم از طریق وقفه پورت کام صورت بگیره ولی ارسالش بصورت عادی باشه،اصلا این وقفه موقع ارسال اطلاعات به چه دردی میخوره؟
از کریستال 11.0592 استفاده میکنم،بادریتمم 9600 و اینکه فیوزبیتامم روی کریستال خارجی تنظیم کردم
کدای رجیستری برا موقعی که دریافت رو به همراه وقفه و ارسال رو بدون وقفه فعال میکنم به طریق زیره:

UCSRA=0x00;
UCSRB=0x98;
UCSRC=0x86;
UBRRH=0x00;
UBRRL=0x47;
تو این حالت فقط ارسال داده هام کار میکنه

یدفعم وقفه ی هر دو یعنی ارسال و دریافت رو فعال کردم ولی بازم فقط ارسال داده هام جواب میداد و دریافتش کار نمیکرد

دوستان لطفا کمک کنید،حسابی لازمم شده

roohlla
29-03-2013, 13:50
منظورتون اینه که حین ارسال دریافت نمیتونید بکنید یا کلا ارسال ندارید ؟

mehdiit
29-03-2013, 14:10
منظورتون اینه که حین ارسال دریافت نمیتونید بکنید یا کلا ارسال ندارید ؟
وقتی که دریافت روی پروت کامم رو به همراه وقفش فعال میکنم مشکلی ندارم و دریافت انجام میشه
وقتی هم که ارسال رو بتنهایی بدون وقفش فعال میکنم،بازم بدون مشکل ارسالم انجام میشه
ولی وقتی هر دو رو بصورت همزمان فعال میکنم یعنی هم دریافت با وقفه و ارسال بدون وقفه (مطابق عکسی که گذاشتم) رو فعال میکنم،فقط ارسالم کار میکنه و دیگه نمیتونم دریافتی داشته باشم

You can see links before reply

shahrivar88
29-03-2013, 21:21
برنامه شما تو پروتیوسم همین ایرادو داره؟

برنامه تون رو تو فرکانس 8 مگ هم بررسی کنید.

UCSRA=0x00;
UCSRB=0x98;
UCSRC=0x06;
UBRRH=0x00;
UBRRL=0x47;

مقدار ریجستر UCSRC را اصلاح کنید.

Ma3ood
29-03-2013, 21:53
برنامه + فایل شبیه سازی را اینجا قرار بدهید.