PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانگل قفل سخت افزاری

zakariya moradi
28-03-2013, 14:33
سلام
2 تا عکس گرفتم از یه دانگل که بد نیست ببینید .
بیشتر شرکت های نرم افزاری برای کنترل و امنیت دسترسی نرم افزارشون از قفل های سخت افزاری USB استفاده میکنند . در ادامه تصویری از این دانگل رو میبینید و دیتاشیت چیپ به کار رفته در این دانگل ها هم قرار داده شده .
این چیپ یک میکروکنترلر 8 بیتی هست که اگر روی برد دقت کنید میبینید که یک ایپیرام هم کنارش هست و کد رمز داخل اون ذخیره میشه :0013:

دیتا شیت CY7C63101 (You can see links before reply)

You can see links before reply

mzarkoob
28-03-2013, 14:51
سلام
خوب نحوه استفاده از این سخت افزار چطوریه؟

KHM
28-03-2013, 17:23
حدس من از شکل مدار:
4تا پایه خروجی داره..2تاش تغذیه..2تاشم باید rx , tx باشن..(البته میگما..حدسه)
خو برنامه میاد اطلاعاتی به این میفرسته،اینم اطلاعات دیگه ای رو برمیگردونه...
حالا اینکه این اطلاعات چی باشه سلیقه ای میتونه باشه...
در کل اینکه دانگل یک میکرو و یک حافظه rom میتونه باشه...
اون کریستال اینا هم واسه ارتباط سریال...
حالا اینکه اکثر دانگل ها usb هستن...یعنی از یه مبدل usb به سریال هم توشون استفاده میشه..که برای بهینه شدن میتونه به صورت برنامه تو همو میکرو باشه...

morteza_rk
28-03-2013, 22:09
سلام

قضیه خیلی ساده تر از ایناست!

همون آموزش USB که توی سایت گذاشتم می تونه مفیدتر از همه ی اینا باشه.

بدین صورت که شما یه مگاه8 یا ATTiny45 استفاده می کنید که به پورت USB وصل میشه. از اون طرف توی کامپیوتر به عنوان HID شناخته میشه. یعنی بدون هیچگونه درایوری سخت افزار شما شناسائی میشه و قابل استفاده هست.

حالا توی برنامه ای که برای کامپیوتر نوشتید کافیه که کد رمز دلخواهتونو بین برنامه ی کامپیوتر و مگاه8 رد و بدل کنید.

همین

zakariya moradi
28-03-2013, 22:14
احسنت به مهندس رحیمی
این رو فراموش کردم بگم که به جای اون پین هدرها ، کانکتور usb باید وصل بشه که بشه زدش به کیس .
دوستان یه نگاه به دیتا شیت بندازید بد نیستا ، این میکرو بیشتر برای مصارف اینترفیس کاربرد داره .
مهندس رحیمی این دانگل برای شناسایی نیاز به فایل درایور هم داره .

zakariya moradi
29-03-2013, 00:26
خبر جدید !!
دیدم استقبال شد ، رفتم یه دانگل دیگه باز کردم عکس گذاشتم که دوره همیم مطلب یاد بگیریم .
اگر استقبال به همین روال پیش بره در روز های آتی عکس از داخل و دیتا شیت تمامی وسایل خونم رو میزارم تو سایت ، مثل تلویزیون ، اجاق گاز ، آیفون دمه درب ، اسپلیت ، شوفاژ :018::o

این یکی دیگه کریستال خارجی نداره .دوستان حتما دیتاشیت رو مطالعه کنن که به درد اینده میخوره .:0013:

دانلود دیتاشیت CY7C63813 (You can see links before reply)
______

navid.hekmat
26-05-2013, 01:45
سلام به همگی .
این بحث برای منم جالبه. والا من چند وقت پیش یکی از اینا رو باز کردم اما فقط یه میکروی 8 پایه با یه کریستال و یه خازن smd و سه تا مقاومت smd توش بود . اومدم روی میکرو رو بخونم دیدم کلا روشو خط خطی کردن که شمارشو نشه خوند. میکرو رو برداشتم گذاشتم رو پروگرامر (tnm 2000) اما پروگرمر نشناختش . نرم افزار پروگرامرم هم آپدیت کردم اما بازم نشد . برام خیلی جالب شد. اصلا یه کرمی افتاد تو وجود من که بدونم اون آی سیه شمارش چنده. حالا اگه شد عکسشو براتون میذارم. حتی به سرم زد که برم فروشگاه اصلی tnm بگم اینو برام در بیاره چون اونا سوپر پرو دارن. شما اطلاعات دارین ؟

sadmonew
26-05-2013, 22:07
سلام به همگی .
این بحث برای منم جالبه. والا من چند وقت پیش یکی از اینا رو باز کردم اما فقط یه میکروی 8 پایه با یه کریستال و یه خازن smd و سه تا مقاومت smd توش بود . اومدم روی میکرو رو بخونم دیدم کلا روشو خط خطی کردن که شمارشو نشه خوند. میکرو رو برداشتم گذاشتم رو پروگرامر (tnm 2000) اما پروگرمر نشناختش . نرم افزار پروگرامرم هم آپدیت کردم اما بازم نشد . برام خیلی جالب شد. اصلا یه کرمی افتاد تو وجود من که بدونم اون آی سیه شمارش چنده. حالا اگه شد عکسشو براتون میذارم. حتی به سرم زد که برم فروشگاه اصلی tnm بگم اینو برام در بیاره چون اونا سوپر پرو دارن. شما اطلاعات دارین ؟
سلام مهندس
اگه بشه عکس رو بذاری خوبه. ماهم میتونیم ببینیم و در موردش نظرمون بگیم.
ممنون.

SAMIRR
22-04-2015, 10:33
احسنت به مهندس رحیمی
این رو فراموش کردم بگم که به جای اون پین هدرها ، کانکتور usb باید وصل بشه که بشه زدش به کیس .
دوستان یه نگاه به دیتا شیت بندازید بد نیستا ، این میکرو بیشتر برای مصارف اینترفیس کاربرد داره .
مهندس رحیمی این دانگل برای شناسایی نیاز به فایل درایور هم داره .

سلام دوست عزیز میشه لینک اموشتون رو قرار بدید؟ممنون