PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل موقعیت gps به صدا !

sobhan537
27-03-2013, 13:40
سلام
من میخوام یه دزدگیر با sim908 بسازم که این کار رو انجام بده: وقتی دزدگیر فعال شد؛ ماژول به 110 زنگ بزنه و بگه که در <آدرس> دزدی شده! (<آدرس> هون موقعیتیه که ماژول sim908 به میکرو داده)
مشکل اینجاست که جای ماژول sim908 ثابت نیست و نمیشه آدرس رو از قبل به صورت صوت ذخیره کرد و در موقع لزوم پخش کرد.
من در راه اندازی ماژول مشکلی ندارم. فقط مشکلم اینجاست که نمیدونم چطوری موقعیتی که ماژول sim908 به میکرو میده رو بصورت صدای انسان تبدیل کنم و یه صدایی که از قبل ذخیره شده رو بهش اضافه کنم؟ و در کل بشه مثل اینکه یه آدم زنگ بزنه به 110 و بگه: در آدرس فلان دزدی شده.
به نظر شما اصلا اینکار شدنی هست یا نه؟
منتظر راهنمایی هاتون هستم...

یا علی...

shahrivar88
27-03-2013, 20:17
اگه قراره هر سیم 900 فقط 1 آدرس بگه که کاری نداره ولی اگه قرار باشه با عوض شدن جاش بازم بتونه آدرس جدیدشو بگه:

همچین چیزی فک نکنم عملی بشه به دلایل زیاد
1- شما باید هزاران آدرس ذخیره کنید.
2- جزییات آدرس پنهان خواهد ماند

تنها کاری که میتونید انجام بدید ارسال مختصات وتبدیل آن به آدرس روی نقشه است.

البته به نظر من!!!:mrgreen:

sobhan537
27-03-2013, 22:19
ممنون مهندس...
باید بتونه با عوض شدن جاش، آدرس جدیدشو بگه. باید مختصاتی که ماژول میده رو به آدرس تبدیل کنیم و اون آدرس رو به صورت صدا در بیاوریم. وگرنه اگه بخوایم که همه آدرس ها رو از قبل به صورت صوت ذخیره کنیم که امکان نداره.
یعنی هیچ راهی وجود نداره؟
از بقیه دوستان هم خواهش دارم راهنمایی کنن...

ali_h
29-03-2013, 18:16
سلام ،
هوش مصنوعی پروردگار جستجو در گراف ها و بدست آوردن بهترین جوابه که اگر دقت کنید خیابان ها و کوچه ها و ... دقیقاً تشکیل یک گراف رو میدن.
با استفاده از هوش مصنوعی می تونی محل GPS رو به آدرس تبدیل کنید. البته مشخصاً نیاز به یک نقشه کالیبره شده قابل خواندن توسط نرم افزار (متنی) دارید که پردازنده بتونه از اون به عنوان دیتابیس استفاده کنه.
بعد می تونید با استفاده از کتابخانه های Text to Speech متن استخراج شده رو به صورت صدا در بیارید. البته چون اکثر این کتابخانه ها برای تلفظ زبان انگلیسی ساخته شدن تلفظ فارسی خیلی خوبی ندارن ولی قابل فهم هستن.

sobhan537
29-03-2013, 18:49
فکر کنم بتونم موقعیت جعرافیایی sim908 رو از طریق gprs و source codeهای سایت google map به آدرس تبدیل کنم. (البته تنهایی که نمیتونم، با کمک شما اساتید احتمالا بشه!) فکر کنم مشکل اصلی همون تبدیل متن به صدا باشه. من یه نرم افزار رایگان به نام parskhan روی سیستمم دارم که متنهای فارسی رو تبدیل به صوت میکنه؛ خیلی هم واضح. نمیدونم که نسخه آنلاینش هست یا نه.، شاید بشه از طریق همچین برنامه هایی کارهایی کرد...
مهندس میشه درمورد این کتابخانه هایی که فرمایش کردی یه کم بیشتر توضیح بدی؟

ali_h
30-03-2013, 02:12
لینک زیر یکی از این کتابخانه هاست که متن-باز هم هست ولی به زبان c++:

You can see links before reply (You can see links before reply)

این یکی به زبان C :

You can see links before reply (You can see links before reply)

حتی اگر نسخه آنلاین هم داشته باشه، انتقال صدا به صورت آنلاین اون هم از طریق GPRS و با حساسیت کار پروژه تعریف شده شما شاید زیاد جالب جواب نده.

sobhan537
30-03-2013, 19:27
ممنون مهندس جان...
بررسی میکنم، ببینم چی به چیه... بعدا دوباره مزاحم میشم...

یا علی...