PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 2.8" Toch Screen

m.elexal
26-03-2013, 01:54
با سلام
آقا من یک سوال فنی از دوستان با تجربه دارم
در یک کتاب خوندم نمیشه مقدار x,y تاچ اسکرین رو همزمان خوند و باید با 4 ترانزیستور عمل سویچ و خواندن بین اونها رو انجام بدیم
در صورتیکه زمانی که با Avr کار میکردم خودم 4 پین تاچ رو با مقاومت های 100 اهمی میزدم تک تک به 4 تا Adc و بدون هیچ مشکلی میخوندمشون
خیلی هم خوب با تلرانس قابل قبول بهم عدد میدادند x,y همزمان
حالا میخوام بدونم اساتید اینجا چه راهی رو پیشنهاد میکنند ؟
راه اول سویچینگ یا راه دوم ؟
با تشکر از همه

zakariya moradi
26-03-2013, 09:07
سلام
بهترین و کارامد ترین روش استفاده از درایور مخصوص تاچ اسکرین مقاومتیه به شماره ADS7843 .
از اینجا دیتاشیت رو دانلود کنید (You can see links before reply)
از اینجا هم کد نمونه برای lpc1768 (You can see links before reply)
این هم شماتیک (You can see links before reply)

(مهندس 4 تا 35 تومن ؟ ) :0013:

Aghaeifar
26-03-2013, 12:00
با سلام
آقا من یک سوال فنی از دوستان با تجربه دارم
در یک کتاب خوندم نمیشه مقدار x,y تاچ اسکرین رو همزمان خوند و باید با 4 ترانزیستور عمل سویچ و خواندن بین اونها رو انجام بدیم
در صورتیکه زمانی که با avr کار میکردم خودم 4 پین تاچ رو با مقاومت های 100 اهمی میزدم تک تک به 4 تا adc و بدون هیچ مشکلی میخوندمشون
خیلی هم خوب با تلرانس قابل قبول بهم عدد میدادند x,y همزمان
حالا میخوام بدونم اساتید اینجا چه راهی رو پیشنهاد میکنند ؟
راه اول سویچینگ یا راه دوم ؟
با تشکر از همه
راه حل دومتون دلیل بر همزمان خوندن تاچ نیست (اگه از همین تاچ های مقاومتی موجود در بازار رو دارید). همون سویچینگی که گفتید روشش هست.
در یک لحظه واحد هر دو تا خروجی تاچ نمی تونن خونده شن.

m.elexal
26-03-2013, 14:39
سلام
بهترین و کارامد ترین روش استفاده از درایور مخصوص تاچ اسکرین مقاومتیه به شماره ADS7843 .
از اینجا دیتاشیت رو دانلود کنید (You can see links before reply)
از اینجا هم کد نمونه برای lpc1768 (You can see links before reply)
این هم شماتیک (You can see links before reply)

(مهندس 4 تا 35 تومن ؟ ) :0013:

به به ببین کی اینجاست :o
چشم آقا شماره حساب بده :alc:

مهندس جان من آی سی دیپ میخوام که راحت بتونم تستش کنم

کسی راه حلی برای تست ساده آی سی های SMD نداره ؟ مثلا برد بورد مخصوصی یه جوری که بشه راحت تستشون کرد ؟ :(

zakariya moradi
27-03-2013, 02:41
مهندس جان من آی سی دیپ میخوام که راحت بتونم تستش کنم

کسی راه حلی برای تست ساده آی سی های SMD نداره ؟ مثلا برد بورد مخصوصی یه جوری که بشه راحت تستشون کرد ؟ :(

طبقه همکف پاساژ امجد فروشگاه جام جم یه سری تبدیل smd به dip داره اما من پیشنهاد میکنم که از ماژول های lcd استفاده کنید که روی خودش درایور هم داره .حداقل باعث میشه در زمان و هزینه صرفه جویی بشه .:125: