PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در پروگرام کردن با jlink

mohammadttl
24-03-2013, 02:18
سلام خدمت مهندسای عزیز.
من میخوام با یه پروگرامر jlink میکرو LPC1768 رو پروگرام کنم ولی نمیدونم از کدوم پایه های میکرو باید استفاده کنم.لطفا اگه شماتیکی یا راهنمایی دارید ممنون میشم کمکم کنید:hi::hi:

shahrivar88
24-03-2013, 02:53
پایه های زیر.
Tck کلاک
tms سلکت
tdo داتا اوت
tdi داتا این

برای هر میکرویی این پایه ها است استانداره خب!!!!

mohammadttl
24-03-2013, 20:09
درسته.منم دقیقا همینا رو متصل میکنم به علاوه پایه های ریست و .... ولی پروگرام نمیشه و میگه مشکل از پایه tdo هستش:(

shahrivar88
24-03-2013, 20:30
با چه برنامه ای میخای پروگرام کنی؟
تاحالا پروگرام کردی ؟ یا جدیدا به مشکل خوردی؟

mohammadttl
24-03-2013, 20:37
با نرم افزار keill میخوام پروگرام کنم.جیلینک شرکت eca هستش و آماده گرفتم.دفعه اولمه که میخوام پروگرام کنم:(:(

Aghaeifar
24-03-2013, 20:59
بردتون رو خودتون مونتاژ کردید یا آماده خریدید و روش کانکتوری برای جیلینک داره؟

shahrivar88
24-03-2013, 21:46
1 برنامه توی سی دی همراهشه برای پروگرام کردن اونم آزمایش کن. زمین مشترک هم یادت نره. احتمالا مشکلی نخاهی داشت.

mohammadttl
25-03-2013, 00:59
روی برد برد بستمش و بردی نداره.فقط یه برد تبدیل smd به dip دارم
وقتی پروگرام میکنم این ایرادو میگیره که عکسشو گذاشتم بعد از زدن ok هم عکس دومو نشون میشه
توی پنجره ای که باید J-LINK/JTRACE رو انتخاب کنم این گزینه رو نداره و من گزینه ی cortex-M/R J-LINK/J-TRACE رو گذاشتم.ایراد میتونه از این باشه؟چکارش کنم که گزینه J-LINK/JTRACE رو داشته باشه؟

You can see links before reply

Aghaeifar
25-03-2013, 01:08
یه سری از پایه ها باید pull-up و یک سری باید pull-down بشوند. این ها ضروری هستن. توی بردهای اماده این مقاومت های pull up و pull down وجود دارند اما در بردهایی معمولی و مبدل های dip نیستن. از این بابت پرسیدم که برد اماده رو خریدید یا نه. اگه ممکنه شماتیک یه برد 1768 رو پیدا کنید و به اون قسمت اتصال پایه های جیلینک توجه کنید (چون دقیقا یادم نیست کدوم باید up و کدوم باید down شه).

اون چیزی که در میل انتخاب کردید برای جیلینک درسته، حساس نشید بهش.

shahrivar88
25-03-2013, 03:06
مطمئنید که جیلینک رو کامپیوترتون درست نصب شده؟؟؟؟

کیل رو دوباره نصب کن باید خودش jlink رو به منو اضافه کنه

C:\Keil\ARM\Segger

درایور jlink توی این مسیره ببین دستی نصبش کنی میاد یا نه؟

ورژن کیلت چنده؟

پی دی اف داخل سی دی را کامل بخونید برای نصب جیلینک !!!!!

mohammadttl
25-03-2013, 03:22
آقا دست همگی درد نکنه.مشکلم چند تا بود:0013:
یکی اینکه ترتیب پایه های آی سیو اشتباه تشخیص داده بودم که اصلی ترین مشکل بود
دوم اینکه مقاومت ها رو نگذاشته بودم.
حالا پروگرام شد
دست همه دوستان گلم درد نکنه که کمکم کردند.:o:roll::roll::roll::chat:

توی یوزر منوال پروگرامر چیزی در رابطه با مقاومتها نگفته بود.خیلی عجیب بود واسم.یعنی یا خوده شخص باید حس کنه مقاومت میخواد یا یکی کمکش کنه.:):)

mzarkoob
25-03-2013, 11:10
سلام خدمت مهندسای عزیز.
من میخوام با یه پروگرامر jlink میکرو LPC1768 رو پروگرام کنم ولی نمیدونم از کدوم پایه های میکرو باید استفاده کنم.لطفا اگه شماتیکی یا راهنمایی دارید ممنون میشم کمکم کنید:hi::hi:
سلام
اینم شماتیک:
You can see links before reply
:hi:
البته الان نگاه کردم دیدم انگار نوشدارو بعد مرگ سهراب شد !

mohammadttl
25-03-2013, 11:49
نههههههه.خیلی هم این عکس عالیه و کار آمد.
دستتون درد نکنه.امیدوارم بتونم جبران کنم:o

mohammadttl
25-03-2013, 11:56
یه سوال
واسه پروگرام کردن نیازی به تغذیه جداگونه هم هست که 3.3 ولت به مدار بده یا نه؟
آخه من پایه ای که از پروگرامر به 3.3 وصل بودو یعنی پایه 2 رو جدا کردم بازهم پروگرام شد!!

پروگرامر من توی یوزر منوالش نوشته بود پایه 19 تغذیه vcc هستش ولی وصل هم نباشه پروگرام میشه