PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مد sw در پروگرامر jlnk8

mahmoudARM
22-03-2013, 13:32
سلام عیدتون مبارک
من از jlink8 برای پروگرام کردن میکرو STM32F407 استفاده می کنم ولی مد SW پروگرامر کار نمی کنه اگر از مد jlink استفاده کنم میکرو پروگرام میشه ولی دیباگ نمی تونه بشه ظاهرا دیباگ کیل فقط با مد sw کار می کنه کسی از دوستان به این مشکل برخورد کرده تا حالا؟

kavir
22-03-2013, 15:51
سلام عیدتون مبارک
من از jlink8 برای پروگرام کردن میکرو STM32F407 استفاده می کنم ولی مد SW پروگرامر کار نمی کنه اگر از مد jlink استفاده کنم میکرو پروگرام میشه ولی دیباگ نمی تونه بشه ظاهرا دیباگ کیل فقط با مد sw کار می کنه کسی از دوستان به این مشکل برخورد کرده تا حالا؟
سلام
ورژن چند کیل استفاده میکنید؟
توی خودنرم افزار segger میتونید پروگرام کنید؟

mahmoudARM
24-03-2013, 23:47
من از جیلینک ورژن 8 استفاده می کنم برای اینکه از امکانات trace کامپایلر keil استفاده کنیم باید جیلینک قابلیت استفاده در مد sw رو داشته باشه - من جیلینک رو از فروشگاه همین سایت خریدم و با فریم ویر جدیدی که شما برام فرستادید فریم ویرشو آپدیت کردم- الآن مد sw کار نمی کنه و من نمی تونم trace کنم لطفا راهنمایی کنید

kavir
25-03-2013, 00:00
من از جیلینک ورژن 8 استفاده می کنم برای اینکه از امکانات trace کامپایلر keil استفاده کنیم باید جیلینک قابلیت استفاده در مد sw رو داشته باشه - من جیلینک رو از فروشگاه همین سایت خریدم و با فریم ویر جدیدی که شما برام فرستادید فریم ویرشو آپدیت کردم- الآن مد sw کار نمی کنه و من نمی تونم trace کنم لطفا راهنمایی کنید
خوب ممکنه از چیز دیگه ای مشکل باشه
از بستن مدار تا ... از اتصالات مطمئن هستین؟

mahmoudARM
26-03-2013, 10:17
من از بردهای آماده استفاده می کنم مدارش مطمئنن مشکل نداره دوتا تصویر از تنظیماتی jlink توی keil پیوست کردم که نشون میده درحالت sw هیچ دیواسی برای انتخاب کردن وجود نداره ولی در حالت jlink دیواس وجود داره - من همین برد رو به ulink که باز اونم از فروشگاه همین سایت خردیدای کردم وصل کردم که مد sw فعال هست - برای استفاده از امکانات trace کیل نیاز هست که sw فعال بشه لطفا کمک کنید که بتونم از sw استفاده کنم.

kavir
26-03-2013, 10:29
من از بردهای آماده استفاده می کنم مدارش مطمئنن مشکل نداره دوتا تصویر از تنظیماتی jlink توی keil پیوست کردم که نشون میده درحالت sw هیچ دیواسی برای انتخاب کردن وجود نداره ولی در حالت jlink دیواس وجود داره - من همین برد رو به ulink که باز اونم از فروشگاه همین سایت خردیدای کردم وصل کردم که مد sw فعال هست - برای استفاده از امکانات trace کیل نیاز هست که sw فعال بشه لطفا کمک کنید که بتونم از sw استفاده کنم.
ببین مهندس اینجوری نمیشه !
1. تنطیمات کامل کیل رو انجام دادی بذار
2. بردت چی هست؟ برد 407 من توی ایران ندیدم به جز دیسکاوری. می خوام ببینم مستقیم پورت جیتگ 20 پین داره که جیلینک وصل میکنید یا خودتون با سیم وصل کردین
3. ورژن کیلت چنده

من قبلا یک برد نمونه برای 407 اوردم به قیمت الان حدودی 350-400 درمیاد برای تست اوردم و باهاش تست کردم دیباگ وارد می شد و مشکلی نداشت
حالا تنطیماتت بگو اگر باز جواب نداد من دوباره روی اون برد تست کنم و بهت بگم دقیقا چیکار باید بکنی

n340
26-03-2013, 20:16
من جدیدا jlink رو از همین جا گرفتم
پین هارو روی برد سیم کشی کردم در مد sw
swdo
swdi
swck
rst
gnd
و کانکت میشه و مشکلی نیست ولی موقع پروگرم با این خطا برمیخورم
You can see links before reply
مشکل از کجاست
در ضمن میکرو stm32f103rbt6 هست ولی دقیقا این شماره در فلشر نیست

kavir
26-03-2013, 20:54
من جدیدا jlink رو از همین جا گرفتم
پین هارو روی برد سیم کشی کردم در مد sw
swdo
swdi
swck
rst
gnd
و کانکت میشه و مشکلی نیست ولی موقع پروگرم با این خطا برمیخورم
You can see links before reply
مشکل از کجاست
در ضمن میکرو stm32f103rbt6 هست ولی دقیقا این شماره در فلشر نیست
ببینید تا یک میکرو نتونید پروگرام کنید و اینجا بنویسید و ما تست کنیم نشد کار که !
من شخصا میکروهای stm32f103vet6,stm32f103rbt6,stm32f407vgt6 و lpcو... پروگرام کردم
هزار و یک دلیل میتونه داشته باشه و ما وقت دونه دونه چک کردن این مشکلات نداریم
این فرمودین این میکرو نداره من این ورِژن روی سیستم نصب ندارم ولی ورژن 4.62 که دارم میکروهای st اسمش کامل نمی نویسه مثلا stm32f103rb شما باید از روی حافظه خود میکرو توی نرم افزار سگر انتخاب کنید
این خطا برمیگرده به اتصالات یا خود میکرو و... و ربطی به جیلینک نداره

n340
27-03-2013, 12:50
با تشکر
منظور از ایجاد سوال
راهنمایی به جهت رفع مشکل بود نه ...
امکانش هست ورژن بالاتر رو لینکش رو قرار بدید
و در مورد swd اگه نکته چیزی هست
ممنون میشم بگید

kavir
27-03-2013, 15:07
با تشکر
منظور از ایجاد سوال
راهنمایی به جهت رفع مشکل بود نه ...
امکانش هست ورژن بالاتر رو لینکش رو قرار بدید
و در مورد swd اگه نکته چیزی هست
ممنون میشم بگید
خوب این مورد برمیگرده به سخت افزار و یا نحوه اتصالات اول از همه نمونه شماتیک از اینترنت بگیرید و مطمئن بشید بعد توی تنطیمات کیل هم باید روی مد sw بذارید
بهترین کار اینه اول با خود جیلینک تست کنید بعد با کیل

n340
28-03-2013, 12:43
فقط با j-flash تست میکنم
با یک atsam7 هم تست کردم در مود sw نتونست وصل بشه
ورژن j-flash بالاتری لینک دارید؟

kavir
28-03-2013, 16:34
فقط با j-flash تست میکنم
با یک atsam7 هم تست کردم در مود sw نتونست وصل بشه
ورژن j-flash بالاتری لینک دارید؟
مهندس at91 فقط با جیتگ میتونه کانکت بشه swd برای cortex-m3 هست