PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قویترین میکرو؟؟!

hamid_67
22-03-2013, 03:33
درود
من واسه یه کار پردازش تصویر میخوام یه مدار طراحی و برنامه نویسی کنم. میخواستم بپرسم قویترین میکروکنترلری که میتونم استفاده کنم کدومه؟ سرعت پردازش واسم خیلی مهمه
سپاس

Doloop
22-03-2013, 09:31
سرعت پردازش واسم خیلی مهمه

با این حرف یعنی پولش مهم نیست...!!!

بعدش شما میکروکنترلر میخواهید یا اگه میکرو روی بورد هم باشه مشکلی ندارید

به لینک های موجود در امضام یه سری بزنید بینید کدوم بیشتر به کارتون میاد :wink:

hamid_67
22-03-2013, 22:07
بورد نه، میکروکنترلر تنها.
این میکروهایی که روری بوردهایی که معرفی کردید هست بصورت تکی هم موجوده یا نه؟

Doloop
23-03-2013, 01:37
من LPC1788 و STM32F407 رو پیشنهاد میکنم
البته اینها در نوع خودشون قوی ترین هستن اما باز اگه پردازش خیلی سنگین باشه ممکنه کم بیارن

اگه از بورد ها که پردازنده 1 گیگاهرتز دارن استفاده کنید خیلی به صرفه تر خواهد بود و کیفیت مطلوبی هم خواهد داشت :0013:
در ضمن سیستم عامل هم کار شما رو در برنامه نویسیش راحت تر میکنه...

ببینید شما برای این میکروها بالاخره باید یک بورد طراحی کنی و 4 تا امکانات هم تنگش بزاری که علاوه بر اینکه هزینه رو ممکنه بالا ببره بلکه حجم سخت افزار هم افزایش پیدا میکنه

این بورد هایی که پیشنهاد دادم حجمشون حداقل هست 8 سانت در 5.5 سانت برای مارس بورد هست و شک دارم شما بتونی با طراحی دولایه همچین اندازه ای طراحی کنی

این میکروهایی که روری بوردهایی که معرفی کردید هست بصورت تکی هم موجوده یا نه؟ 1788 که تو فروشگاه هست اما 407 چون هزینه میکروش به صرفه نبوده در ایران من هنوز ندیدم :wink:

بازم شما مختارید ولی اگه یک برآورد هزینه هم میزدید خودتون متوجه میشدید چه خبره :0013:

hamid_67
23-03-2013, 02:21
خیلی متشکرم دوست عزیز
درسته که اولویت اول واسم قدرت پردازش هست ولی بالطبع هزینه هم یه عامل محدود کنندس. شما درست میگید، من اول باید یه براورد هزینه کنم و شاید هم به این نتیجه برسم که اگه بورد بخرم یه صرفه تر باشه. اما بیشتر دوست دارم یه میکرو بخرم و خودم واسش مدار طراحی کنم. فعلن دنبال یه میکروی 1 گیگاهرتز یا بالاتر هستم

Doloop
23-03-2013, 03:25
فعلن دنبال یه میکروی 1 گیگاهرتز یا بالاتر هستم

ii998)ii998)ii998)

شما میخواهید برای میکرو 1گیگاهرتزی بورد طراحی کنید !!!ii998)

اصلا به فکرش نباش که هزینت شاید 3 برابر این بوردهای آماده بشه

همچین میکروهایی به تنهایی شک دارم موجود باشه (البته اگه باشه همین اول کاری قیمتش جیبتو خالی میکنه)
بورد طراحی شده هم باید بیشتر از 3 یا 4 لایه باشه (حداقل)
هزینه زدن این بورد هم بالای 200 یا 300 یا 400 یا... میشه !!!

اینها جهت اطلاع رسانی بود

موفق باشید :wink:

beroz
23-03-2013, 03:50
خیلی متشکرم دوست عزیز
درسته که اولویت اول واسم قدرت پردازش هست ولی بالطبع هزینه هم یه عامل محدود کنندس. شما درست میگید، من اول باید یه براورد هزینه کنم و شاید هم به این نتیجه برسم که اگه بورد بخرم یه صرفه تر باشه. اما بیشتر دوست دارم یه میکرو بخرم و خودم واسش مدار طراحی کنم. فعلن دنبال یه میکروی 1 گیگاهرتز یا بالاتر هستم

من ۳ ماه پیش هم یک همچین چیزی تو فکرم بود واسه پردازش تصویر از میکرو avr شروع کردم بعدش با آرم اتمل at91sam7x256 و stm32 الان به این نتیجه رسیدم من به یک سیستم عامل مثل لینوکس نیاز دارم چیزی مثل همین برد مارس

البته میکروی ۱ گیگاهرتزی که شما بتونید واسش برد بزنید تو ایران وجود نداره چون طراحی این برد ها کار ساده ای نیست معمولا برد به صورت آماده خریده میشه و وارد ایران میشه حالا همین برد مارس رو شما اگر قطعاتش رو جدا جدا بخرید بخاین سر هم کنید یک حساب سر انگشتی با فرض بر اینکه هیچ قطعه ای رو نسوزونید و همه مراحل رو صحیح برید باز هم بیشتر از ۴۹.۹۹ دلار(قیمت برد مارس) میشه

و یک مزیت دیگه کار کردن روی بردی مثل مارس نسبت به بردی که خودتون بسازید داره اینه که رو این برد افراد زیادی دارن کار میکنن و نتیجه کارشون رو آموزش میدن که اینم میتونه کمک کنه راهی که دیگران رفتن رو دوباره شما نرید

hamid_67
23-03-2013, 13:03
ii998)ii998)ii998)

شما میخواهید برای میکرو 1گیگاهرتزی بورد طراحی کنید !!!ii998)

اصلا به فکرش نباش که هزینت شاید 3 برابر این بوردهای آماده بشه

من اینو نمیدونستم. فکر نمیکردم که طراحی بورد واسه میکروی 55مگ با میکروی 1 گیگ تفاوت زیادی داشته باشه.متشکرم که تجربه هاتون رو در اختیار میذارید. مثل اینکه مجبورم باید برای خرید یه بورد پول کنار بذارم. :hi:

hamid_67
23-03-2013, 13:16
من ۳ ماه پیش هم یک همچین چیزی تو فکرم بود واسه پردازش تصویر از میکرو avr شروع کردم بعدش با آرم اتمل at91sam7x256 و stm32 الان به این نتیجه رسیدم من به یک سیستم عامل مثل لینوکس نیاز دارم چیزی مثل همین برد مارس

خوشحال میشم اگه تجربه هاتون رو در اختیار من هم بذارید. راستش من توی فکر یه ربات هستم که با پردازش تصویر بتونه راه خودش رو پیدا کنه. من باید بدنه ربات رو اماده بخرم و قسمت الکترونیکیشو خودم بسازم چون تاکید من روی اکترونیکیشه. به همین خاطر دوست داشتم بورد رو خودم بسازم و زیاد آماده خوری نکنم ولی گویا بورد رو هم باید آماده بخرم. اخه یه شرایطی هست که وزن ربات برای من یه عامل خیلی مهمه م اینطور که پیداس اگه بخوام بورد رو خودم بسازم وزن و ابعاد زیادی ایجاد میشه که مطلوب من نیس.
کلیت طرح پردازش تصویر شما چی بود؟ آیا یه ربات هست یا فقط یه وسیله پردازش کننده؟ الان در چه مرحله ای هستید؟

beroz
23-03-2013, 16:23
خوشحال میشم اگه تجربه هاتون رو در اختیار من هم بذارید. راستش من توی فکر یه ربات هستم که با پردازش تصویر بتونه راه خودش رو پیدا کنه. من باید بدنه ربات رو اماده بخرم و قسمت الکترونیکیشو خودم بسازم چون تاکید من روی اکترونیکیشه. به همین خاطر دوست داشتم بورد رو خودم بسازم و زیاد آماده خوری نکنم ولی گویا بورد رو هم باید آماده بخرم. اخه یه شرایطی هست که وزن ربات برای من یه عامل خیلی مهمه م اینطور که پیداس اگه بخوام بورد رو خودم بسازم وزن و ابعاد زیادی ایجاد میشه که مطلوب من نیس.
کلیت طرح پردازش تصویر شما چی بود؟ آیا یه ربات هست یا فقط یه وسیله پردازش کننده؟ الان در چه مرحله ای هستید؟

سولاتون یکم کلی هست البته من بیشتر برای سیستم هایی که واسه مشتری طراحی میکردم یک بخشی هم که با استفاده از پردازش تصویر کار بهتر میشود سعی میکردم بش اضافه میکردم

برد مارس ۸ سانت در ۵.۵ سانت هست به نظرم مناسب ترین برد هست البته از نظر ابعاد و قیمت و سرعت پردازش

pirozy
15-04-2013, 21:48
درود
من واسه یه کار پردازش تصویر میخوام یه مدار طراحی و برنامه نویسی کنم. میخواستم بپرسم قویترین میکروکنترلری که میتونم استفاده کنم کدومه؟ سرعت پردازش واسم خیلی مهمه
سپاس
سلام
دوست من اگه واسه پردازش تصویر می خوای یا کلا واسه کار های اختصاصی
یه سر به سایت شرکت st بزن تو سایت کلا پردازنده های اختصاصیش لیست شده از پردازنده های اختصاصی مخابرات تا پردازش تصویر و ...