PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Cubieboard یا Marsboard یا raspberrypi ؟؟؟

beroz
20-03-2013, 16:05
سلام

من میخام کار با یکی از این ۳ بورد رو شروع کنم :018:
به نظر شما کدوم بهتره ؟ و چرا؟ :0013:
برد بهتر از این ۳ تا هم سراغ دارین؟
میخام دیگه آخرش باشه دیگه :hi:
همینطور مهم تر از همه تو ایران روش کار بشه یعنی مثلا این Cubieboard رو خیلی دیدم کار میشه روش ولی مثلا raspberrypi رو کسی سمتش نرفته :mrgreen:

kavir
20-03-2013, 17:30
سلام

من میخام کار با یکی از این ۳ بورد رو شروع کنم :018:
به نظر شما کدوم بهتره ؟ و چرا؟ :0013:
برد بهتر از این ۳ تا هم سراغ دارین؟
میخام دیگه آخرش باشه دیگه :hi:
همینطور مهم تر از همه تو ایران روش کار بشه یعنی مثلا این cubieboard رو خیلی دیدم کار میشه روش ولی مثلا raspberrypi رو کسی سمتش نرفته :mrgreen:
بین کوبی و مارس هر دو مشابه هم هستن ولی مارس از نظر پایه های خروجی بیشتر اورده بیرون و کاربردی تر میشه
ولی از لحاظ نرم افزاری یکی هستن و همه برنامه هاشون مثل هم هست پس هر چی روی کوبی کار کردیم روی مارس هم عین از همون آموزش ها استفاده میکنید
می مونه مسئله قیمت که فعلا مارس قیمتش خیلی کمتر از کوبی در میاد و مارس ترجیح داده میشه

رسپری هم کلی بگم قیمتش در حد مارس در میاد البته نسخه چینیش و از لحاظ سخت افزاری انگشت کوچیک مارس هست
و مشکل دیگه رسپری خروجی نمایش هست که نه vga داره نه السیدی یعنی اگر بخواین مبدل واقعی hdmi2vga فقط بگیرین 100 تومنی باید هزنیه کنید
فقط خوبیش اینه خیلی روش مانور دادن که ما باید اموزش ها رو برای مارس برد بکشونیم

البته دوستان پیشنهاد دادن رسپری رو بیاریم بنده قبول نکردم وگرنه اوردنش 10 روزه ما میتونیم از اونور بیاریم مهم اینه همه یکپارچه روی یک مورد کار کنیم تا دوگانگی نباشه

البته شرکت هایی که در خواست بدن بدون محدودیت براشون میاریم:0013:

beroz
20-03-2013, 19:17
بین کوبی و مارس هر دو مشابه هم هستن ولی مارس از نظر پایه های خروجی بیشتر اورده بیرون و کاربردی تر میشه
ولی از لحاظ نرم افزاری یکی هستن و همه برنامه هاشون مثل هم هست پس هر چی روی کوبی کار کردیم روی مارس هم عین از همون آموزش ها استفاده میکنید
می مونه مسئله قیمت که فعلا مارس قیمتش خیلی کمتر از کوبی در میاد و مارس ترجیح داده میشه

رسپری هم کلی بگم قیمتش در حد مارس در میاد البته نسخه چینیش و از لحاظ سخت افزاری انگشت کوچیک مارس هست
و مشکل دیگه رسپری خروجی نمایش هست که نه vga داره نه السیدی یعنی اگر بخواین مبدل واقعی hdmi2vga فقط بگیرین 100 تومنی باید هزنیه کنید
فقط خوبیش اینه خیلی روش مانور دادن که ما باید اموزش ها رو برای مارس برد بکشونیم

البته دوستان پیشنهاد دادن رسپری رو بیاریم بنده قبول نکردم وگرنه اوردنش 10 روزه ما میتونیم از اونور بیاریم مهم اینه همه یکپارچه روی یک مورد کار کنیم تا دوگانگی نباشه

البته شرکت هایی که در خواست بدن بدون محدودیت براشون میاریم:0013:
ممنون نظر خودم هم روی مارس بود به هر حال الان مارس رو سفارش دادم و منتظر پایان تعطیلات میمونم تا ارسال شه :o

alirezza
14-04-2013, 15:44
از لحاظ قدرت سخت افزاری و پایه ها کوبی بورد و مارس بالاتر از رسپبری پای هستن.
مزیتی که رسپبری پای داره ، پشتیبانی فراوانه نرم افزاریش هست.
من خودم با جاوا براش برنامه مینویسم و به رحتی با پایه های gpio/i2c/uart اش کار میکنم.
You can see links before reply
ولی کار کردن با این پایه های تو a10 با جاوا چیزیه که تا حالا پیدا نکردم.

اگر پایه زیاد و قدرت برات مهمه ، برو سمته مارس ولی اگر پشتیبانی خیلی قوی نرم افزاری برات مهمه ، با رسپبری پای کار کن.
رسپبری کلی کد و لایبرری آماده داره و چون انگلیسیه و تبلیغ زیادی روشه ،تمام توسعه دهنده های دنیا دارن ازش استفاده میکنن و براش برنامه میدن.

در ضمن ، رسپبری پای سه تا خروجی ویدیو داره.
HDMI , RC Video Out , DSI Display Connector

kavir
14-04-2013, 16:22
برای مثال و ساپورت
ببیند این دقیقا مثل یک کامپیوتر هست که چند تا بخش خاص راه بندازین ما بقی همه مثل هم هستند
GPIO,SPI,UART,CSI,
این چند بخش مثال هم براش هست pcduino هم مثل مارس هست می تونید مثالهاش روی برد مارس تست کنید
ولی مسئله مهم تر اینده نگری هست در مورد این ها
مارس جدید و رو به جلو ولی رسپری هسته ای استفاده کرده که پست رفت داره بجای پیشرفت
مثلا مارس های جدید با دو هسته تا چند ما ه آینده خواهند اومد و تا یکی دوسال چهار هسته ای هاش که ویندوز 8 هم ساپورت میکنن
حالا قضاوت با خودتون
You can see links before reply