PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از موس به عنوان اسکنر

ab.es
18-03-2013, 16:59
سلام خسته نباشید.
راستش من داشتم درباره نحوه ارتباط ماوس با کامپیوتر تحقیق میکردم و وقتی رفتم سراغ دیتاشیت چند مدل از چیپ های موس متوجه شدم که موس های اپتیکال دارای یک دوربین 18*18 پیکسلی هستند.خیلی سعی کردم بفهمم چطور میشه اطلاعاتش رو دریافت کرد یا در واقع بشه باهاش عکس گرفت،یه سرچی کردم ولی منبع فارسی در این مورد پیدا نکردم ،از منابع اینگلیسی هم چیزی دستگیرم نشد.حالا اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید و بگید چطور میشه از دوربینش استفاده کرد.
در ضمن من با برنامه نویسی avr با نرم افزار bascom آشنام،اگه میشه در این زمینه راهنماییم کنید.

Cut Mafiahand
18-03-2013, 17:17
خود دوربینش دیتاشیت نداره؟

ab.es
18-03-2013, 17:22
دوربین در واقع خود همون چیپ ماوس،توی دیتاشیت چیپ ماوس توضیح داده

esisafa
18-03-2013, 18:12
دوربین که نمیشه گفت. سنسور نوری داره که برای دریافت نور لیزر هست. وقتی نور ال ای دی در حال حرکت دادن ماوس به سنسور میرسه مقداری منحرف میشه که بستگی به سرعت حرکت موس داره و با این کار پیکسل های مختلف با توجه به سرعت و جهت حرکت موس نور رو دریافت می کنن

ab.es
18-03-2013, 23:22
این صفحه رو یه نگاهی بکنید متوجه میشید منظورم چیه :
Hack Optical Mouse Into Portable Scanner | technoNix (You can see links before reply)
اگه اینو سرچ کنید اطلاعاتی بدست میارید:hack optical mouse into camera
PDF دیتاشیتی هم که گفتم میذارم براتون،توش نوشته

REZA1373
19-03-2013, 00:33
این لینک دانلود نرم افزاره :018::018::018: چه جالب
You can see links before reply

You can see links before reply

ab.es
19-03-2013, 13:14
نرم افزار رو دانلود کردم ولی نتونستم باهاش کار کنم.
در ضمن من بیشتر میخوام نحوه کار باهاش رو یاد بگیرم،یعنی بفهمم چطور میشه با میکرو اطلاعاتش رو دریافت کرد.