PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوپرایز جدید: Marsboard هم برای اولین بار وارد ایران شد!!

dariush_ab
14-03-2013, 00:22
سلام.
مهندس زارعی عزیز باز هم لطف کردند و یک برد خیلی خوب رو آوردند.

MarsBoard A10 Dev Board

An ARM GUN/Linux box

یک برد با قیمت بسیار مناسب.
با سایزی به اندازه یک credit card.
با پردازشگر 1.2Ghz ARM Allwinner A10.

لینک خرید :
فروش ویژه Marsboard (مارس برد) android4-ubuntu-cortex-A8/1GHZ 4GFlash 1Gram (You can see links before reply)
لینک سازنده :
MarsBoard | An ARM GUN/Linux box (You can see links before reply)
لینک schematic:
You can see links before reply (You can see links before reply)
لینک دانلود نسخه های مختلف سیستم عامل از جمله ubuntu,xubuntu,kubuntu,lubuntu
Download | MarsBoard (You can see links before reply)
لینک wiki:
MarsBoard - linux-sunxi (You can see links before reply)
لینک دانلود ایمیج ubuntu:
You can see links before reply (You can see links before reply)
روش نصب ubuntu بالا در ویندوز:
1-دانلود فایل بالا و اکسترکت با 7-zip (You can see links before reply)
2-قرار دادن کارت SD.
3-دانلود برنامه Image Writer (You can see links before reply) و رایت ایمیج.
لینک دانلود linaro:
linaro-alip-armhf-t4.7z (You can see links before reply)

You can see links before reply

دو فیلم :
1-Controlling Linux using an Android phone
لینک:
Controlling Linux using an Android phone - Droidmote on MK802 with Lubuntu - Miniand.com - YouTube (You can see links before reply)
2-Native Multi-Touch in Linux with DroidMote
لینک:
Native Multi-Touch in Linux with DroidMote - YouTube (You can see links before reply)

silentshot
22-03-2013, 04:33
این برد تغذیه sata نداره و گیرنده مادون قرمز نه؟

برد خوبیه :)

اقای زارعی
این بردم خیلی قویه اگه بشه وارد کرد عالی می شه

mzarkoob
22-03-2013, 12:16
اقای زارعی
این بردم خیلی قویه اگه بشه وارد کرد عالی می شه
قیمتشم عالیه
$135.00
!!

Doloop
23-03-2013, 00:39
مهندس وقتی 40 دلار تا برسه اینور میشه 212000 تومن

135 دلار به نظرت چقدر میشه ؟!!!

با یه حساب سر انگشتی میشه ...:018::018::018:

silentshot
23-03-2013, 01:06
مهندس وقتی 40 دلار تا برسه اینور میشه 212000 تومن

135 دلار به نظرت چقدر میشه ؟!!!

با یه حساب سر انگشتی میشه ...:018::018::018:

دوست عزیز یه لحظه به قیمتش نگاه نکن
ببین چه سخت افزار قویی داره

بشه یه جورایی اینارو با ارز دولتی گرفت عالی میشه

kavir
23-03-2013, 01:30
سلام به همگی
از آقا عباسی خیلی ممنونم این تاپیک رو زدن
من یک توضیح کلی در تاپیک های قبلی دادم الان اینجا هم بنویسم
اولین سوالی که پیش میاد اینه کوبی چی شد؟
دوستان، من قبلا هم گفتم طرف هیچ شرکت چینی نیستیم و ملاک ما درجه اول قیمت و به نفع کاربران خودمون کار میکنیم
کوبی فعلا با قیمت های الان بالا درمیاد و در آینده شاید بیاریم ولی مارس فعلا به چند دلیل انتخاب کردیم
اول اینکه قیمت مارس بسیار مناسب هست
دوم سایز برد مارس هست که خیلی ریز ه
سوم پایه های خروجی مارس هست که تعداد بیشتری اورده بیرون که خیلی مهم هست
چهارم تامین برد هست. متاسفانه کوبی قبل از عید قرار بود 65 تا به ما بدن که نزدیک به 4-5 هفته تامین نکردن و فروش مهم نوروزی از دست ما رفت و کاربران هم بی برد موندن!

و اما سوال دیگه ای که هست این همه آموزش برای کوبی گذاشته شد همینطور ولش کنیم؟
در جواب باید بگم همه آموزش ها دقیقا برای مارس برد (You can see links before reply) هم هست یعنی همه مطالب داریم میاریم توی ویکی (You can see links before reply) و آموزش ها هم برای کوبی هست هم مارس در کل شما توی اینترنت هر امورشی برای allwinner a10 دیدین روی کوبی و مارس تست کنید

و اما در طراحی کوبی برای ساتا و مادون قرمز نیست!؟
برای هارد ساتا دلیلش اقای چگانی توضیح دادن
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد! (You can see links before reply)
برای مادن قرمز هم فقط یه پایه داره که استفاده کنید پایش اورده بیرون که توی برد توسعه میاریم
در کل چیز مهمی نیست که نیورده

قبلا هم گفتم ما اینو پیش خرید 100 تا خرید کردیم و مراحل بعدی بیشتر میاریم

یک برد نمونه دست من هست که انشاءالله تست میکنم براتون میذارم نتیجه رو

و مورد بعدی 135 دلار یک برد اگر تعداد کم و قیمت 135 دلار بگیریم حدودی 600-650 درمیاد.
الان دیدم که این رو قبلا بررسی کردم این توی کره هست بیاد تا چین و ایران بالای 700 درمیاد پس بیخیالش
یکی mk808 یا mk802III بگیرین با 290 تومن

dariush_ab
12-04-2013, 11:43
سلام دوستان.
چون گروهی از شما سوال کرده بودید :
نحوه دسترسی به ترمینال اندروید با SDK را در ویکی به آدرس زیر گذاشتم:
You can see links before reply-451

kavir
12-04-2013, 11:48
سلام به همگی
دوستان ورژن فاینال که الان داریم می فروشیم از نظر ظاهری یکم بهتر هست
این عک سها نسخه دمو هست که سایت اصلی هم انتشار داده
نسخه فاینال مزیت توی پاور هست که جک اداپتوری که داره اداپتورهای موبایل هم ساپورت میکنه
عکس ها با کیفیت ازش بزودی براتون میذارم

dariush_ab
12-04-2013, 11:52
در فایل اسکریپت اندروید به طور پیش فرض دو uart فعال است که میتوانید با توجه به شکل زیر آنها را مشاهده کنید:
uart0 که برای دیباگ استفاده می شود.و uart2
در صورتی که به uart بیشتری نیاز دارید می توانید آنها را در فایل اسکریپت اندروید فعال کنید.

dariush_ab
12-04-2013, 12:10
چند نکته در مورد مارس برد :

از آنجایی که ممکن است هنوز برای بعضی دوستان جدید در مورد مارس و کوبی ابهام وجود داشته باشد باید بگم که مارس مثل کوبی بوده و تمامی آموزشهایی که من برای کوبی در ویکی گذاشته یا میذارم برای مارس هم قابل اجرا است.
در مورد یک سری تفاوتهای جزیی سخت افزاری هم قبلا گفته شده دوباره من میگم :
سازندگان مارس به دلیل اینکه قصدشان ارائه یک برد با سایز خیلی کوچک بوده ناچار شدن تا چند مورد نه چندان مهم را که خود کاربر هم میتواند درست کند را از برد حذف کنن.مثل برق ساتا و دو مورد دیگر.
اما از طرف دیگر مارس نسبت به کوبی دارای قیمت مناسب تری بوده و از همه مهمتر که برای ما اهمیت زیادی دارد دسترسی به پایه های بیشتری از طریق هدر های دو طرف برد است که دست ما را برای پروژه ها باز تر میکند.مثلا در این هدر ها ps2 در نظر گرفته شده که چون درایور آن نیز به طور پیش فرض در کرنل فعال است ما می توانیم از آن نیز به راحتی استفاده کنیم.

dariush_ab
21-04-2013, 23:49
سلام دوستان عزیز.
VGA هم با موفقیت و با ورژنهای ubuntu-lubuntu-xubuntu بر روی مارس برد تست شد.
حتما این xubuntu رو بریزید و ببینید محیط بسیار خوبی دارد.
این هم چند تا عکس :

kavir
22-04-2013, 00:28
سلام دوستان عزیز.
VGA هم با موفقیت و با ورژنهای ubuntu-lubuntu-xubuntu بر روی مارس برد تست شد.
حتما این xubuntu رو بریزید و ببینید محیط بسیار خوبی دارد.
این هم چند تا عکس :
خیلی خبر خوبی اقای عباسی نژاد منم سعی می کنم برد توسعه رو سریع تر اماده کنم:wink:

mahdichi
23-04-2013, 22:02
با سلام
دوستان بعد از چند روز بررسی و کار روی برد تونستم ایمیج اختصاصی لینوکس برای مارس بسازم و همچنین تونستم اون را روی نند نصب کنم. انشالا در چند روز آینده آموزش اون را روی ویکی قرار می دم.

(You can see links before reply)

mahdichi
23-04-2013, 22:04
نصب ایمیج های آندروید روی مارس بورد

برای دیدن آموزش به قسمت ویکی در این لینک (You can see links before reply) مراجعه کنید.

kavir
23-04-2013, 22:38
واقعا کارت درست هست آقای چگانی .به لطف شما و دیگر دوستان ساپورت ما از خود سایت مارس بهتر شده:0013:

mahdichi
23-04-2013, 23:00
استفاده از ترمینال روی مارس بورد

برای دیدن آموزش به قسمت ویکی در این لینک (You can see links before reply) مراجعه کنید.

mahdichi
24-04-2013, 00:11
ساخت uSD لینوکس لینارو برای مارس بورد

mahdichi
24-04-2013, 02:46
نصب لینوکس روی نند

dariush_ab
24-04-2013, 14:26
سلام دوستان.
یکی در مورد اتصال پرینتر پرسیده بود .
باید بگم که نصب پرینتر در xubuntu و مارس بسیار راحت است.
این هم دو عکس :

dariush_ab
26-04-2013, 21:30
سلام دوستان.
نحوه اتصال vga به مارس برد همراه با pcb پروتئوس را در ویکی گذاشتم.
امیدوارم خوشتون بیاد.
موفق باشید.

beroz
05-05-2013, 21:20
سلام

من طبق آموزش استفاده از مبدل یو اس به سریال مراحل رو انجام دادم ولی موقع اجرای دستور بوت روی starting kernel میمونه و هیچ اتفاق دیگه ای نمیوفته

sun4i#boot
reading evb.bin

42052 bytes read
reading uImage

3940372 bytes read
## Booting kernel from Legacy Image at 48000000 ...
Image Name: Linux-3.0.36-t1+
Image Type: ARM Linux Kernel Image (uncompressed)
Data Size: 3940308 Bytes = 3.8 MiB
Load Address: 40008000
Entry Point: 40008000
Verifying Checksum ... OK
Loading Kernel Image ... OK
OK

Starting kernel ...

dariush_ab
06-05-2013, 00:13
سلام

من طبق آموزش استفاده از مبدل یو اس به سریال مراحل رو انجام دادم ولی موقع اجرای دستور بوت روی starting kernel میمونه و هیچ اتفاق دیگه ای نمیوفته
سلام.
این مربوط به کدام ایمیج میشود؟
شما برای تغذیه برد از چه منبعی استفاده می کنید؟

beroz
06-05-2013, 18:02
ف
سلام.
این مربوط به کدام ایمیج میشود؟
شما برای تغذیه برد از چه منبعی استفاده می کنید؟

از اون ایمیجی که میگفتن ۴۰ درصد سریعتره
منبع ۵ ولت ۱ آم÷ر هست

الان با ایمیجه خود سایت مارس جواب گرفتم فقط مشکل ال سی دی دارم :unh:

kavir
06-05-2013, 18:29
ف

از اون ایمیجی که میگفتن ۴۰ درصد سریعتره
منبع ۵ ولت ۱ آم÷ر هست

الان با ایمیجه خود سایت مارس جواب گرفتم فقط مشکل ال سی دی دارم :unh:
راه اندازی السیدی که راحت هست مشکل شما در چیه؟

beroz
07-05-2013, 01:02
راه اندازی السیدی که راحت هست مشکل شما در چیه؟

من الان مشکلم این هست که فقط به خط فرمان دسترسی دارم و ال سی دی با ورودی hdmi ندارم :(
اکه به من یک ال سی دی معرفی کنید که راحت بشه با مارس باش کار کرد ممنون میشم

dariush_ab
07-05-2013, 01:09
من الان مشکلم این هست که فقط به خط فرمان دسترسی دارم و ال سی دی با ورودی hdmi ندارم :(
خوب چرا از vga استفاده نمی کنید؟
pcbشو هم گذاشتم.

mahdichi
07-05-2013, 11:56
این کتاب قابل استفاده برای همه سیستم های مبتنی بر Linux است.

برای دانلود این کتاب به قسمت ویکی در این لینک (You can see links before reply) مراجعه کنید.

beroz
07-05-2013, 16:53
خوب چرا از vga استفاده نمی کنید؟
pcbشو هم گذاشتم.

من مانیتور vga ندارم و فقط یک تلویزیون با ورودی AV دارم واسه همین دنبال وصل کردن ال سی‌ دی به مارس هستم

beroz
07-05-2013, 18:47
من وقتی‌ از ایمیج لوبونتو استفاده می‌کنم بعد وصل کردن مبدل سریال به یو اس‌ بی‌ به کامندلاین یه لینوکس معمولی وصل میشم ولی وقتی‌ از ایمیج لینارو استفاده می‌کنم می‌نویسه

sun4i#
واسه تست لینوکس لینارو این موقع باید چی‌ بنویسم؟ بوت که تایپ می‌کنم تا یک جاهایی میره و گیر می‌کنه جلو تر نمیره

من از ایمیجی استفاده می‌کنم که خود سایت مارس گفت ۴۰ درصد سریع تره

dariush_ab
07-05-2013, 21:52
من وقتی‌ از ایمیج لوبونتو استفاده می‌کنم بعد وصل کردن مبدل سریال به یو اس‌ بی‌ به کامندلاین یه لینوکس معمولی وصل میشم ولی وقتی‌ از ایمیج لینارو استفاده می‌کنم می‌نویسه
PHP Code:

sun4i#

واسه تست لینوکس لینارو این موقع باید چی‌ بنویسم؟ بوت که تایپ می‌کنم تا یک جاهایی میره و گیر می‌کنه جلو تر نمیره

من از ایمیجی استفاده می‌کنم که خود سایت مارس گفت ۴۰ درصد سریع تره

برای usb2serial باید از برنامه هایی مثل putty یا teraterm در ویندوز استفاده کنید که گفتیم.
برای لینارو هم می توانید از ریموت دسکتاپ استفاده کنید.
sudo apt-get install x11vnc
و پس از آن:
x11vnc
را وارد کنید همین.
موفق باشید.

beroz
11-05-2013, 19:05
کسی‌ وبکمی که به مارس بخور سراغ داره من چند تا وبکم دارم همشون تو لینوکس ابونتو ۱۳.۰۴ جواب میدان ولی تو مارس نه

beroz
12-05-2013, 20:44
کسی‌ وبکمی که به مارس بخور سراغ داره من چند تا وبکم دارم همشون تو لینوکس ابونتو ۱۳.۰۴ جواب میدان ولی تو مارس نه

وبکم هارو ران کردم مشکل از ماژولی بود که نصب نبود الان جواب میده مثل هلو:o
از لینک‌های زیر کمک گرفتم و همه وبکم‌های من رو که ران کرد

UVC - Community Ubuntu Documentation (You can see links before reply_UVC)
How to install webcam in Linux (You can see links before reply)

beroz
12-05-2013, 20:50
حالا من می‌خوام هارد ساتا لپتاپم رو به مارس وصل کنم ولی‌کابل پاور یعنی‌ کابل سمت چپی تو عکس پایین رو ندارم از کجا می‌شه خرید این کابل رو؟

dariush_ab
12-05-2013, 21:34
وبکم هارو ران کردم مشکل از ماژولی بود که نصب نبود الان جواب میده مثل هلو:o
از لینک‌های زیر کمک گرفتم و همه وبکم‌های من رو که ران کرد
سلام.
خیلی خوب است که جواب گرفتید.
برای شماتیک دوربین تو ویکی پرسیده بودید باید بگم یک سری اطلاعات در مورد نحوه اتصال در دیتاشیت a10 موچود است که می توانید از آنها استفاده کنید.
موفق باشید.

beroz
12-05-2013, 22:03
سلام.
خیلی خوب است که جواب گرفتید.
برای شماتیک دوربین تو ویکی پرسیده بودید باید بگم یک سری اطلاعات در مورد نحوه اتصال در دیتاشیت a10 موچود است که می توانید از آنها استفاده کنید.
موفق باشید.

من به پین‌های خروجی‌ مارس دقت نکرده بودم وقتی‌ دیدم متوجه شدم
خیلی‌ جالبه که اتصال OV7670 به این برد اینقدر سر راست و برد واسطه‌ای نمیخواد
ولی با وبکم بهتر جواب گرفتم چون دوربین ۵ مگا پیکسلی الان باش ران کردم :o خیلی‌ خوب فیلم میگیره و ذخیره می‌کنه البته با guvcview

حالا می‌خوام فیلم دوربین رو روی هارد ساتا ذخیره کنم که در آخر یه دوربین تحت شبکه IPCamera طراحی کنم :018:

ولی متاسفانه مارس بر خلاف کوبی کابل پاور ساتا رو نداره تو بازار هم گشتم گیر نیاوردم احتمالا مجبور بشم پین‌های هارد رو مستقیم لحیم کنم که اینجوری هاردم از بین میره و دیگه نمی‌شه تو لپتاپ ازش استفاده کنم :(

dariush_ab
12-05-2013, 22:54
ولی با وبکم بهتر جواب گرفتم چون دوربین ۵ مگا پیکسلی الان باش ران کردم :o خیلی‌ خوب فیلم میگیره و ذخیره می‌کنه البته با guvcview

میشه لطف کنید مشخصات و اسم دقیق دوربین را بگید؟
اگر یک آموزش از مراحل کار از ابتدا شامل کلیه مراحل را لطف کنید بگذارید تا به ویکی منتقل کنم عالی میشه.
برای کابل هم اگر دیگه نمی خواهید از هارد روی لپ تاپ استفاده کنید خوب اشکالی نداره تمیز لحیم کنید و گرنه سعی کنید یک کانکتور مناسب پیدا کنید.
موفق باشید.

kavir
12-05-2013, 23:31
ولی متاسفانه مارس بر خلاف کوبی کابل پاور ساتا رو نداره تو بازار هم گشتم گیر نیاوردم احتمالا مجبور بشم پین‌های هارد رو مستقیم لحیم کنم که اینجوری هاردم از بین میره و دیگه نمی‌شه تو لپتاپ ازش استفاده کنم :(
این مورد کوبی هم که گذاشته کارایی نداره پاور حتما باید از پاور خارجی تامین کنید

beroz
12-05-2013, 23:35
اگر یک آموزش از مراحل کار از ابتدا شامل کلیه مراحل را لطف کنید بگذارید تا به ویکی منتقل کنم عالی میشه.
برای کابل هم اگر دیگه نمی خواهید از هارد روی لپ تاپ استفاده کنید خوب اشکالی نداره تمیز لحیم کنید و گرنه سعی کنید یک کانکتور مناسب پیدا کنید.
موفق باشید.

وبکم‌های من هر ۳ تا مارک a4tech هستن البته از a4tech فقط همین ۳ تا تو بازار بود اسم یکی‌ از وبکم‌ها اینطور که رو بردش نوشته PK-760 MB هست قیمت هر ۳ تاشون هم زیر ۵۰ تومن هست الان یکیشون که ۱.۳ مگپیکسل هست ۱۷ تومنه البته اینم بگم دوربین OV7670 مگا پیکسل0.3 هست و قیمتش الان ۴۰ تومنه

البته اینطور که من فهمیدم شما هر وبکمی و میتونید با لینوکس ران کنید و اینی که میگن فلان وبکم نمی‌خوره فقط به خاطره اینه که کاربر نتونسته مراحل و درست بره من یه وبکم فراسو هم دارم اونم جواب داد مدل ۳۵۳۰

واسه آموزش من خیلی‌ سرم شلوغ نمیتونم آموزش شسته رفته‌ای درست کنم ولی‌ مراحل کار به صورت زیر هست
اول lsmod بزنید ببینید ماژول uvcvideo تو لینوکس شما نصب هست یا نه اگه بود که هیچی‌ اگر نبود از طریق لینک زیر نصبش کنید
UVC - Community Ubuntu Documentation (You can see links before reply_UVC)

بعدش با دستور lsusb مدل چیپ وبکمتون رو در بیارید و واسه اون مدل چیپ تو اینترنت دنبال درایور لینوکسش بگردین و نصب کنید دیگه کار تمومه الان باید با زدن
ls /dev/video* باید

/dev/video0 رو دریافت کنید
حالا اول قبل از هر چیز
guvcview --help رو بزنید و با قبلیت هاش آشنا بشید بعدش با زدن

guvcview --device-=/dev/video0 تصویر دوربین رو دریافت کنید
تمومه دیگه الان میتونید همه تنظیماتی که میخواین داخل پنل guvcvideo که باز شده انجام بدین
توی اون کتاب که تو ویکی معرفی‌ کردین از luvcvideo استفاده کرده که اصلا خوب نیست از همون guvcview استفاده کنید cheese هم هست اونم به پایه guvcview نمیرسه

beroz
13-05-2013, 00:26
یه چیز جالب اینکه وبکم a4tech من یه دکمه روش داره که با زدن این دکمه guvcvideo شروع به فیلم برداری می‌کنه و وقتی‌ دوباره زده می‌شه فیلمی که گرفته رو تو آدرسی که بش از قبل دادم ذخیره می‌کنه :018:من الان می‌خوام این کلید رو از مدار حذف کنم به جاش یه رله بذارم که به سنسور پیر، سنسور تشخیص حضور انسان وصلش کنم اینطوری وبکم من هروقت کسی‌ جلوش هست تمام اون مدت زمان در حال فیلم برداری از طرفه :o

beroz
13-05-2013, 14:08
کسی‌ ال سی‌ دی hdmi ارزون سراغ نداره؟
قبلان تو بازار ال سی‌ دی ۷ اینچ مارشال‌ بود ورودی hdmi داشت قیمتش ۹۰ تومن بود ولی جدیداً دیگه ندیدم از این ال سی‌ دی ها
اگه به عنوان لوازم جانبی مارس و کوبی و برد‌های آینده از این مدل ال سی‌ دی وارد کنید خیلی‌ خوب می‌شه

kavir
13-05-2013, 14:18
کسی‌ ال سی‌ دی hdmi ارزون سراغ نداره؟
قبلان تو بازار ال سی‌ دی ۷ اینچ مارشال‌ بود ورودی hdmi داشت قیمتش ۹۰ تومن بود ولی جدیداً دیگه ندیدم از این ال سی‌ دی ها
اگه به عنوان لوازم جانبی مارس و کوبی و برد‌های آینده از این مدل ال سی‌ دی وارد کنید خیلی‌ خوب می‌شه
اگر السیدی hdmi دار با فریم 180 تومن هم بود من خریدارم
یک بردی وارد کردیم ورودی hdmi میخوره و خروجیش وصل السیدی 7 و 9 اینچ میشه
داریم روش کار میکنیم منتظر پروگرامرش هستیم برسه تا تستش تموم کنیم

beroz
13-05-2013, 15:40

اتفاقا امروز صبح یکی‌ بام تماس گرفته بود گفت ال سی‌ دی واسم پیدا کرده البته ۲۲۰ تومن هست فکر کنم بشه تا ۱۸۰-۲۰۰ هم اگه تعداد بالا خرید بشه قیمت گرفت فردا پس‌فردا میرم میگیرم ازش و مدل و مارکش رو اینجا میزارم

Doloop
13-05-2013, 21:39

خسته نباشید آقای زارعی :hi:
من یکی که خیلی دنبال این مورد هستم :018:
کی رونمایی میشه ؟؟؟
این بورده خروجی صدا هم داره یا فقط تصویره ؟؟؟

kavir
13-05-2013, 21:41
خسته نباشید آقای زارعی :hi:
من یکی که خیلی دنبال این مورد هستم :018:
کی رونمایی میشه ؟؟؟
این بورده خروجی صدا هم داره یا فقط تصویره ؟؟؟
نه فعلا این برد فقط تصویر داره بردی که صوت هم ساپورت بکنه برای السید یهای rgb من ندیدم

beroz
16-05-2013, 00:55
موفق باشید.

تو لینک زیر یک کرنل آماده گذاشتم با نصبش دیگه وبکم راحت جواب میده

dariush_ab
16-05-2013, 13:09
تو لینک زیر یک کرنل آماده گذاشتم با نصبش دیگه وبکم راحت جواب میده
آره مهندس این رو قبلا دیده بودم.البته بهتره که خودمون هم نحوه این کار را یاد بگیریم.
شما کدوم رو دانلود کردید؟

beroz
16-05-2013, 14:48
تو لینک زیر خود همین طرف نحوه انجام کار رو هم توضیح داده ولی کرنلی که خودش ساخته خدایییش کامله
Cross-compiling an Allwinner A10 ARM Linux kernel on Debian Wheezy - rm's homepage (You can see links before reply)

الان من دیگه مشکل فلش زدن به کوبی رو ندارم راحت روش می‌تونم فایل بریزم نصب کنم
لینکی‌ که من دانلود کردم زیری هست آخرین نسخه مال ورژن دسکتاپش

sarab1
17-05-2013, 12:05

آقای مهندس زارعی پس تکلیف تاچ چی میشه؟ ال سی دی بدون تاچ برای یک دستکاه مولتی مدیا زیاد جلب نیست من نمی دونم چرا کسی سراغ اتصال مستقیم ال سی دی های 7 اینج 40 پین موجود توی فروشگاه نمیره!! یعنی اینقدر سخته؟:x
خودم اگه بودجش رو داشتم سه سوته تستش میکردم!!:wink:
درسته که اکثرا کاربرد های مارس برد رو که به عنوان mini pc مطرح میکنید مهم هست ولی این برد به عنوان یک واسط کاربری با ال سی دی 7 اینچ و تاچ بیشتر کاربرد صنعتی داره مثلا به عنوان پنل نمایشگر ...

kavir
17-05-2013, 12:12
آقای مهندس زارعی پس تکلیف تاچ چی میشه؟ ال سی دی بدون تاچ برای یک دستکاه مولتی مدیا زیاد جلب نیست من نمی دونم چرا کسی سراغ اتصال مستقیم ال سی دی های 7 اینج 40 پین موجود توی فروشگاه نمیره!! یعنی اینقدر سخته؟:x
درسته که اکثرا کاربرد های مارس برد رو که به عنوان mini pc مطرح میکنید مهم هست ولی این برد به عنوان یک واسط کاربری با ال سی دی 7 اینچ و تاچ بیشتر کاربرد صنعتی داره مثلا به عنوان پنل نمایشگر ...
اصلا سخت نیست ما که فعلا سرمون شلوغه تا اخر خرداد بعدش میریم توی کارش راه انداختنش مثل vga هست
دوستانی که لازم داشتن قطعا راه انداختن:0013:

dariush_ab
17-05-2013, 12:16

الان موقع امتحانهاست دوستان در گیرن.
من منتظر آی سی بک لایت هستم که تست کنم.هنوز نرسیده.
در ضمن مهندس زارعی در صدد ایجاد یک برد هستن که همه چیز رو داشته باشه.
السیدی 4.3 و 5 و 7 چهل و پنجاه پین را تا جایی که من فکر میکنم میشه راه انداخت.
موفق باشید.

alim1369
20-07-2013, 14:26
از این برد خیلی تبلیغ شد ولی نمی دونم چرا الان به جای mars board دوهسته ای cubieboard دوهسته ای آورده شده
دلیل خاصی داره؟
مارس بدتر از کوبی هست؟

iranelektor
12-09-2013, 19:04
من هنوز واسه مارس بوردم ال سي دي انتخاب نكردم
نميدونم بهتره از خروجي hdmi يا vga استفاده كنم يا از پينهاي خروجي بدم به lcd و تاچ؟
با توجه به اينكه ميخام تو پروژه كنترل صنعتي ازش استفاده كنم و نياز به ورودي و خروجيهاي متعدد دارم
هشتا gpio اصلا كفايت نميكنه واسه كارم

dariush_ab
07-10-2013, 22:46
سلام دوستان.
نمیدونم دوستان android tvbox 2 رو تست کردن یا نه ولی خوب جالبه!

dariush_ab
11-10-2013, 23:09
با عرض سلام و تشکر فراوان از دوستان.
یک خواهش ::::
دوستان لطف کنن اگر براشون مقدوره هرکدوم یک تصویر از کارشون یا پروژهای که با مارس برد انجام داده اند اینجا بگذارن تا به عتوان نمونه کارهای انجام شده داخل ویکی بگذارم.
هر گونه ربات یا کاری که انجام دادید خیلی خوبه.
فقط یک عکس با کسب اجازه و اینکه آیا نامشون ذکر شود یا نه.:0013:

dariush_ab
18-10-2013, 19:04
سلام.
دوستان کسانی که مارس برد دارند آیا تا به حال مشکل هنگ کردن با ایمیج زیر را داشته اند؟

lubuntu-desktop-12.2.04-4-720p-marsboard.img.7z

dariush_ab
29-10-2013, 00:15
با سلام.
مدتی بود که سنسور IR را به مارس وصل کرده ام و به خوبی کار میکند.
هرچند نحوه اتصال ساده و سر راست است اما یک پست در ویکی ایجاد شد.
امیدوارم مفید واقع شود.
IR بخش دوم : راه اندازی و تست برای Marsboard � ویکی ایران میکرو (You can see links before reply)

sigma-mx
29-10-2013, 01:34
مهندس من انجام دادم ولی عمل نکرد !
البته برد من A20 هست . تو کرنل های جدید (فکرکنم برای A10 هم همینطور باشه ) بجای عبارت sun4i-xx یا sun7i-xx نام sunxi-xx جایگزین شده ..
پس من ماژول sunxi-ir رو لود کردم و داخل فایل fex هم نگاه کردم همه چیز درست بود ولی با dmsg|grep هیچ چیز عمل نمیکنه . یعنی هیچ event رخ نمیده . بنظرت مشکل از کجاست ؟
نسخه ایمیج من هم جدیدترین ایمیج ساخته شده هست با آخرین کرنل (ubuntu-linaro saucy 13.10) . خیلی ایمیج خوبیه حتما تست کنید .

در ضمن اگه با Lirc کار کردید آموزش اونو هم بی زحمت بگذارید . ممنون..

dariush_ab
29-10-2013, 11:02
مهندس من انجام دادم ولی عمل نکرد !
البته برد من A20 هست . تو کرنل های جدید (فکرکنم برای A10 هم همینطور باشه ) بجای عبارت sun4i-xx یا sun7i-xx نام sunxi-xx جایگزین شده ..
پس من ماژول sunxi-ir رو لود کردم و داخل فایل fex هم نگاه کردم همه چیز درست بود ولی با dmsg|grep هیچ چیز عمل نمیکنه . یعنی هیچ event رخ نمیده . بنظرت مشکل از کجاست ؟
نسخه ایمیج من هم جدیدترین ایمیج ساخته شده هست با آخرین کرنل (ubuntu-linaro saucy 13.10) . خیلی ایمیج خوبیه حتما تست کنید .
من متاسفانه a20 ندارم.
با این تغییر نام درایور که می فرمایید من بررسی میکنم ببینم چی میشه.

dariush_ab
19-11-2013, 16:49
با عرض سلام خدمت همه دوستان.
برای آن دسته از دوستانی که مارس برد تهیه کرده اند یک خبر خوب دارم. :o
بعد از تست تقریبا تمام ایمیجهای موجود در اینترنت روی مارس برد به ایمیج زیر رسیدم که مربوط به برد pcduino است.
توجه داشته باشید که فقط ورژن زیر به درستی کار می کند و ورژنهای قبلی با برد مشکل دارند.
در زیر به برخی مزایای این ایمیج اشاره می کنم :
1- سرعت خوب.
2- عدم مشکل در بوت شدن ( بدون نیاز به اتصال کابل دیباگ!) - این مورد رو هیچ ایمیجی ندارد.
3- وجود تقریبا تمام درایورها در کرنل.
4- وجود مثالها و آموزشهای فراوان به زبانهای مختلف برای- i2c - serial -spi-adc-gpio-,...
5- خروجی صدا با کابل hdmi
6- قابلیت داشتن x-display و بوت بدون desktop و تغییر بین این دو حالت به راحتی.
7- وجود xbox media center
8- قابلیت برنامه نویسی به زبان c همانند arduino و وجود مثال برای تمام قسمتها.
9- قابلیت تنظیم رزولوشن به راحتی در ابتدای نصب.
10- ثبات کاری در مدت زمان کاری زیاد
11- داشتن قابلیت آپدیت
12-وجود ریموت دسکتاپ بسیار خوب و اکثر درایورها و ...
مزایای دیگر
با این ایمیج بسیاری از مشکلاتی که تا حالا داشته اید حل خواهد شد.
فقط توجه داشته باشید که برای استفاده از این ایمیج نیاز به hdmi و یا مبدل vga2hdmi خواهید داشت.برای السیدی هم من تست نکردم ولی vga کار نمیکند.
نکته دیگر این ایمیج روی نند مارس کار نمیکند ولی روی نند کوبی با روش گفته شده قابل پیاده سازی است.
امیدوارم تونسته باشم با تست موارد مختلف به شما دوستان عزیز کمک کوچکی بکنم.
در پایان از سازندگان برد pcduino باید کمال تشکر را داشت.
موفق باشید.

zamanyad
14-12-2013, 16:57
میخاستم تفاوت بین مارس برو و کوبی برد رو بدونم و مارس بیشتر به درد کیا میخوره
لطفا کمی توضیح بدهین ممنون

farzadsw
15-12-2013, 22:23
تفاوت خیلی کمی دارند ولی کوبی بیشتر روش کار شده ، بیشتر شناخته شده و مثال و نمونه کد براش بیشتر هست. البته کمی هم گرونتره. در نتیجه از نظر کارایی به قیمت خیلی نزدیک هم هستن.
من بین این دوتا کوبی رو پیشنهاد می کنم (نظر شخصی).

zamanyad
16-12-2013, 01:24
دانگل با مینی کامپیوتر چه تفاتی داره؟؟

zamanyad
16-12-2013, 22:11
تفاوت خیلی کمی دارند ولی کوبی بیشتر روش کار شده ، بیشتر شناخته شده و مثال و نمونه کد براش بیشتر هست. البته کمی هم گرونتره. در نتیجه از نظر کارایی به قیمت خیلی نزدیک هم هستن.
من بین این دوتا کوبی رو پیشنهاد می کنم (نظر شخصی).
شما که مشا الله به بیشتر برد ها کار کردین

برای پردازش تصویر چه بردی رو پیشنهاد میدهین؟

cover_itx
16-12-2013, 23:42
شما که مشا الله به بیشتر برد ها کار کردین

برای پردازش تصویر چه بردی رو پیشنهاد میدهین؟

دوست من جواب این سوال مشخص است : هر چه کلاک سی پی یو و قدرت سی پی یو بیشتر باشد پردازش تصویر بهتری میشه انجام داد به خصوص که فعلا پروتکل CSI برای برد ها راهاندازی نشده است و وبکم یو اس بی ظرفیت زیادی از سی پی یو می گیرد به نظر من اگر شما توانایی خرید برد rock radax دارید این برد بهترین برد برای پردازش تصویر است و همچنین بعد از این برد کوبی دو هسته ایی بهترین است در ضمن به زودی آموزش های برد راداکسز در کوبی ارایه می شود
نگران منابع آموزشی راداکسز نباشید به زودی ویکی با برد راداکسز استارت می زند...
با تشکر از تمامی همکاران ویکی برای تهیه مقالات آموزشی در زمینه برد راداکسز که با توجه به منابع محدود و جدید بودن برد زحمت زیادی کشیدن...:0013:

zamanyad
17-12-2013, 00:23
دوست من جواب این سوال مشخص است : هر چه کلاک سی پی یو و قدرت سی پی یو بیشتر باشد پردازش تصویر بهتری میشه انجام داد به خصوص که فعلا پروتکل csi برای برد ها راهاندازی نشده است و وبکم یو اس بی ظرفیت زیادی از سی پی یو می گیرد به نظر من اگر شما توانایی خرید برد rock radax دارید این برد بهترین برد برای پردازش تصویر است و همچنین بعد از این برد کوبی دو هسته ایی بهترین است در ضمن به زودی آموزش های برد راداکسز در کوبی ارایه می شود
نگران منابع آموزشی راداکسز نباشید به زودی ویکی با برد راداکسز استارت می زند...
با تشکر از تمامی همکاران ویکی برای تهیه مقالات آموزشی در زمینه برد راداکسز که با توجه به منابع محدود و جدید بودن برد زحمت زیادی کشیدن...:0013:

من مشکل مالی بابت خریدش ندارم اما مساله سر اینه که این برد صرفه اقتصادی نداره که!!!

سوال من اینه که با وجود اینهمه برد و پیشرفت علم و فلان چرا نتونستن تا حالا csi رو راه اندازی کنن؟

cover_itx
17-12-2013, 00:38
من مشکل مالی بابت خریدش ندارم اما مساله سر اینه که این برد صرفه اقتصادی نداره که!!!

سوال من اینه که با وجود اینهمه برد و پیشرفت علم و فلان چرا نتونستن تا حالا csi رو راه اندازی کنن؟

بله شاید هزینه این برد بالاست این هم نظر من بود و به عنوان یک پیشنهاد...

ببینید این مسائل ناشی از زود وارد بازار شدن کمپانی های چینی است
متاسفانه توی چین مرسوم است که اول چیزی تولید می کنند بعد روش فکر می کنند:0013:
راه اندازی این اینترفیس ها برای کامپایل نشدن اینترفیس ها روی ایمیج های ارایه شده است
چون این کمپانی ها هدفشان سخت افزار است و با فرض اینکه مسائل نرم افزاری مربوط به آن ها نمی شود برد را تولید می کنند(حکایت تمام این برد های چینی این است...)
به هرحال شما اگر به دنبال یک برد خوب می گردید که اینترفیس های آن کامل راه اندازی شده باشد
و توی جهان درس خودش را پس داده است برد رسپری است که این برد ساخت انگلستان است
سخت افزارش از برد چینی پایین تر است تمام اینترفیس هاش راه اندازی شده است و میلیون ها کاربر در دنیا دارن روش کار می کنند... و آموزش ها و مثال های زیادی از آن در اینترنت است...

zamanyad
17-12-2013, 00:45
حتی دوربین ........

cover_itx
17-12-2013, 14:19
حتی دوربین ........

بله خدمتتان عرض کردم تمام اینترفیس های رسپبری راه اندازی شده است حتی دوربین و CSI
یک سرچ در اینترنت بکنید مثال های زیادی در این باره است

این هم فروم اصلیش که بحث های زیادی در مورد دوبین و CSI است

موفق باشید

dariush_ab
17-12-2013, 17:59
سلام.
csi و camera برای کوبی برد راه افتاده و برد توسعه جدید کوبی برد با مثال برای csi در سایت کوبی موجود است.
توضیحات هم در سایت خارجی موجود است.
موفق باشید.

zamanyad
17-12-2013, 20:40
سلام.
Csi و camera برای کوبی برد راه افتاده و برد توسعه جدید کوبی برد با مثال برای csi در سایت کوبی موجود است.
موفق باشید.

ممنون بابت جوابتون
ما که خارج نیستیم بتونیم برد توسعه رو تهیه کنیم باید یک کار دیگه بکنیم که بتونیم به دوربین وصل بشیم و الا برای پردازش تصویرذبیفایده میشه

zamanyad
17-12-2013, 23:24
بله خدمتتان عرض کردم تمام اینترفیس های رسپبری راه اندازی شده است حتی دوربین و csi
یک سرچ در اینترنت بکنید مثال های زیادی در این باره است
toThinkOrNotToThink - Raspberry Pi + SimpleCV + OpenCV + Raspicam CSI camera (You can see links before reply)

این هم فروم اصلیش که بحث های زیادی در مورد دوبین و csi است
Page not found | Raspberry Pi (You can see links before reply)

موفق باشید

ممنون بابت لینک هاتون
اینم گفته دوربین خودشو میطلبه یعنی باز انحصار طلبی

فقط یک نوع دوربین رو ساپورت میکنه و دوربین های موجود در بازار رو قبول نمیکنه و نتونستن راه اندازی کنن
دوباره برگشتیم سر جای اول
از اقای زارعی هم خبری نشد

Sarkoobi
17-12-2013, 23:50
کار کردن با این بردها رو جایی آموزش نمی دن؟
فنی حرفه ای و آموزشگاه های خصوصی که تا حالا ندیدم.
بس که از این کتاب های غیر قانونی استفاده کردم مغزم از کار افتاد!

cover_itx
18-12-2013, 00:26
سلام.
csi و camera برای کوبی برد راه افتاده و برد توسعه جدید کوبی برد با مثال برای csi در سایت کوبی موجود است.
موفق باشید.

سلام:hi:
مهندس این برد هم شبیه DAC module می مونه که باید اندازه پول یک کوبی برایش هزینه کنید
راه اندازی با برد گسترش که مشکلی ندارد مهم استفاده مستقیم از خود پورت CSI برد است
خود من چند برد مبدل CSI به RS232 سراغ دارم فکر کنم برد گسترش هم همین کار را می کند کارش تبدیل است که کیفیت خروجی پایین می آورد فقط کار راه انداز است:0013:

cover_itx
18-12-2013, 00:32
ممنون بابت لینک هاتون
اینم گفته دوربین خودشو میطلبه یعنی باز انحصار طلبی

فقط یک نوع دوربین رو ساپورت میکنه و دوربین های موجود در بازار رو قبول نمیکنه و نتونستن راه اندازی کنن
دوباره برگشتیم سر جای اول
از اقای زارعی هم خبری نشد

نه من قبلا با این برد کار کردم و اتفاقا من هم برای پردازش تصویر می خواستم دوربین های csi دار زیادی را ساپورت می کند و روز به روز هم بییشتر می شود حتی من چند تا پروژه برای دوربین های 5 و 8 مگاپیکسلی دیدم که با آن راه اندازی شده است ...
توی سایت اصلیش مسلما از محصولات خودشون بیشتر پروژه است سایت های دیگر هم بررسی کنید...

cover_itx
18-12-2013, 00:37
کار کردن با این بردها رو جایی آموزش نمی دن؟
فنی حرفه ای و آموزشگاه های خصوصی که تا حالا ندیدم.
بس که از این کتاب های غیر قانونی استفاده کردم مغزم از کار افتاد!

چرا کتاب های غیر قانونی!!!! :125::0013:
کار با این برد ها دانش های مختلفی کامپیوتر و الکترونیک می خواهد و یک کار خاص است ...
تو ایران هم هنوز جا نیافتاده ...
شما اول از نرم افزار شروع کن لینوکس خود یادبگیر چون 70 درصد این برد یادگیری و شناخت سیستم عامل (لینوکس ) است و بقیه اش خدا بزرگه یکم پشتکارم چاشنیش کن 99% موفق می شی...

zamanyad
18-12-2013, 00:43
نه من قبلا با این برد کار کردم و اتفاقا من هم برای پردازش تصویر می خواستم دوربین های csi دار زیادی را ساپورت می کند و روز به روز هم بییشتر می شود حتی من چند تا پروژه برای دوربین های 5 و 8 مگاپیکسلی دیدم که با آن راه اندازی شده است ...
توی سایت اصلیش مسلما از محصولات خودشون بیشتر پروژه است سایت های دیگر هم بررسی کنید...
منم بررسی کردم بیشتر مانور ها حتی لینکی که شما داده بودین در مورد دوربین خودشه
کسی روی دوربین دیگه ای نتونسته کار کنه اما من بازم برسی میکنم و خبرشو بهتون میدهم

Sarkoobi
18-12-2013, 17:47
چرا کتاب های غیر قانونی!!!! :125::0013:
کار با این برد ها دانش های مختلفی کامپیوتر و الکترونیک می خواهد و یک کار خاص است ...
تو ایران هم هنوز جا نیافتاده ...
شما اول از نرم افزار شروع کن لینوکس خود یادبگیر چون 70 درصد این برد یادگیری و شناخت سیستم عامل (لینوکس ) است و بقیه اش خدا بزرگه یکم پشتکارم چاشنیش کن 99% موفق می شی...

به هر حال هر جوری حساب کنید یه جای کار به دور زدن کپی رایت برخورد می کنیم...یا در قسمت کتاب یا نرم افزار. کتاب های فارسی هم خیلی دیر با تکنولوژی به روز میشن.

یه مدت دیدم استفاده رایگان از این چیزای کپی رایت دار باعث میشه مغز انسان کاراییش رو تا حدودی از دست بده مخصوصا اگه در فروم های خارجی عضو هستید مراقب باشید که نعوذ بالله ناگهان صاعقه یا رعد برقی نیاد بهتون برخورد کنه یا آدم فضایی ها یهتون حمله نکنن.

بازم تشکر از راهنمایی تان.