PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت خطايNo response from the target در نرم افزار FLASH LOADER هنگام کار با USB؟

ateabe
02-03-2013, 11:30
با سلام.دوستان عزيز به يه مشکلي برخوردم که فکر ميکنم مشکل خيلي از دوستاني باشه که با ميکرو st کار مي کنند.
من هدر برد st32f103 رو خريداري نمودم.براي ريختن فايل هگز داخل ميکرو ميخوام از USB روي هدر برد استفاده کنم.همچنين از برنامه FLASH LOADER که توسط شرکت ST ارائه شده استفاده ميکنم ولي در زمان ارتباط يک خطا با مضمون No response from the target رو ميده.البته در HELP اين نرم افزار به چنين خطايي اشاره شده ولي هيچ راه حلي براش گفته نشده.لذا از دوستاني که با اين مشکل روبه رو شدند خواهشمندم که در اسرع وقت به بنده کمک کنند چون دارم ديوونه ميشم
البته یه سوال دیگه اینکه ایا ولتاژ خاصی باید به پایه میکرو داده بشه یا اینکه همین اتصال به usb کافیه؟
روی برد سه تا دیپ سوئیچ وجود داره که طبق راهنما گفته که دیپ سوئیچ شماره 1 مربوط به usb و دیپ سوئیچ شماره 2 مربوط به boot0 و دیپ شوئیچ شماره سه مربوط به انتخاب jtag , sw میباشد
همچنین یک پایه ریست نیز دارد.
لطفا کمک کنید

kamikazi
02-03-2013, 11:55
مهندس بوت یک رو گراند بکنید و بوت صفر رو یک بکنید و بعدش یه بار میکرو رو ریست کنید دیگه حله البته تغزیه مدار باید وصل باشه دیگه در مورد ارتباط سریالتونم از مبدل روی برد pl2303 استفاده میکنید دیگه ؟ ایا پورتتون روی کامپیوتر شناسایی میشه همون com رو انتخاب میکنید؟ باید یکی باشه باود ریتتون رو هم بزارید 115000 دیگه حله عملا نباید مشکلی باشه
البته من بیشتر این مشکلو از نحوه کار با پورتتون میدونم نباید مشکلی داشته باشه

ateabe
02-03-2013, 13:20
دوست عزیز بابت پاسخی که دادی واقعا ممنون.چند بار کامپیوتر عدم شناخت دستگاه رو زد و هیچ ارتباطی برقرار نشد البته خیلی پورت هارو جابجا کردم و همچنین باود ریت کامپیوتر رو هم تغییر دادم ولی اتفاق خاصی نیفتاد. البته در مورد تغذیه اینکه فکر کنم تغذیه وصل نبوده.اما این پورتی که گفتید
روی هدر برد نیست و اینکه ایا در اتصال منبع تغذیه باید نکته خاصی رعایت بشه؟ و اینکه تغذیه اگر وصل نشه مسلما با این خطا برخورد میکنیم؟
بابت کمکت خیلی ممنون.

kamikazi
02-03-2013, 13:34
مهندس ترتیبش همونطوره که گفتم برد رو خاموش کنید بوت یک رو گراند و بوت صفر رو یک کنید و برد رو روشن کنید و یکبار هم برد رو ریست کنید حالا ارتباط سریالتون رو وصل کنید و بعدش نرم افزارو باز کنید و next رو بزنید بعدش باید حجم فلش میکرو رو نشون بده کار خاصی نداره
شما مشکلتون تو ارتباط سریالتونه هنوزم نگفتید با مبدل pl2303 کار میکنید یا با ماکس 232 وصل شدید به پین pa.8 و pa.9 ؟؟؟ پورتتون رو درست انتخاب میکنید ؟ کدوم کام رو میزارید؟

ateabe
02-03-2013, 13:46
دوست عزیز من کابل usb مستقیم به پورت کام جلویی کامپیوتر وصل میکنم.البته در مورد ارتباط سریال باید بگم که اصلا این چیزی که دارید میگید متوجه نمیشم.میشه یه لطفی کنید یه مقدار توضیح بدید؟

kamikazi
02-03-2013, 13:56
مهندس شما کدوم برد رو گرفتید روش pl2303 داره؟
کابل usb رو که وصل میکنید به عنوان یه دیوایس میشناسه بردتونو ؟؟ تو دیوایس منیجرتون چی نشون میده وقتی usb رو وصل میکنید؟

sadmonew
02-03-2013, 14:41
با سلام.دوستان عزيز به يه مشکلي برخوردم که فکر ميکنم مشکل خيلي از دوستاني باشه که با ميکرو st کار مي کنند.
من هدر برد st32f103 رو خريداري نمودم.براي ريختن فايل هگز داخل ميکرو ميخوام از USB روي هدر برد استفاده کنم.همچنين از برنامه FLASH LOADER که توسط شرکت ST ارائه شده استفاده ميکنم ولي در زمان ارتباط يک خطا با مضمون No response from the target رو ميده.البته در HELP اين نرم افزار به چنين خطايي اشاره شده ولي هيچ راه حلي براش گفته نشده.لذا از دوستاني که با اين مشکل روبه رو شدند خواهشمندم که در اسرع وقت به بنده کمک کنند چون دارم ديوونه ميشم
البته یه سوال دیگه اینکه ایا ولتاژ خاصی باید به پایه میکرو داده بشه یا اینکه همین اتصال به usb کافیه؟
روی برد سه تا دیپ سوئیچ وجود داره که طبق راهنما گفته که دیپ سوئیچ شماره 1 مربوط به usb و دیپ سوئیچ شماره 2 مربوط به boot0 و دیپ شوئیچ شماره سه مربوط به انتخاب jtag , sw میباشد
همچنین یک پایه ریست نیز دارد.
لطفا کمک کنید
سلام مهندس
شما به کدوم کانکتور USB وصلش میکنید؟ سمت راستیه یا چپ؟
برای اینکه بتونید از قابلیت بوتلودر استفاده کنید شما باید کابل رو به کانکتور سمت چپ وصل کنید.
به این صورت که:
بعد از وصل کردن کابل به برد و همچنین کامپیوتر، ابتدا کلید BOOT0 رو نگه دارید و در همین حالت، کلید RESET رو فشار بدین و بعد رها کنید.
حالا تو کامپیوتر نرم افزار Flash Loader رو اجرا و شماره پورت COM رو برای نرم افزار مشخص کنید. مثلا رو لپ تاپ من COM4 ظاهر میشه.
در ادامه رو دکمه NEXT کلیک کنید...

ateabe
02-03-2013, 14:51
دوست عزیز من هدربرد st32f103re گرفتم که فقط روش یه پورت jtag داره و یه پورت usb.من
به این صورت عمل میکنم که با استفاده از کابل usb روی هدربرد رو به پورت com کامپیوتر وصل میکنم و برنامه رو باز میکنم.البته فکر کنم در مورد اتصال تغذیه به میکرو اشتباه کردم ولی
اینکه میگید پورت com رو نمیشناسه باید بررسی کنم.همچنین من باود ریت کامپیوتر و میکرو رو یکی قرار دادم حلا نمیدونم اصلا این مراحلی که طی کردم درسته یا نه ؟
البته کامپیوتر چند بار عدم شناخت سخت افزار داد ولی چند بار هم به نظرم اصلا ارتباط نگرفت.
البته اینم بگم که من user manual نرم افزار flash loader خوندم ولی در مورد نحوه اتصالات مطلبی بیان نشده.ببخشید اگه خیلی این مسائل برای شما پیش و پا افتاده و سادست ولی من تازه شروع به کار کردم و شاید خیلی وارد نیستم به خاطر همینه مزاحم شما میشم.

kamikazi
02-03-2013, 15:20
نه مهندس منم یه روزی مثل شما بودم باید مشکلتون برطرف بشه!!! مگه الکیه؟
مهندس شما هنوز نگفتید رو بردتون pl2303 هست یا نه ؟
اگر بود که هیچ ولی اگه نیست شما باید از مبدل usb به سریال استفاده کنید و پایه های اون رو یعنی tx و rx رو بدید به pa9 و pa10 و اون کارایی که بالا گفتم رو انجام بدید
یه نکته ایم هست که اگر روی بردتون مبدل usb به سریال نیست پس کانکتور usb یی که روی بردتون هست فقط برای usb device میکرو هستش نه برای پروگرم کردن البته تغذیه بردتونم حتما تعمیین میکنه
شما مهندس تکلیف این pl2303 رو مشخص کنید اگر روی برد نیست و شما کامپیوتر خونگی دارید و پورت سریال داره یه max3232 بگیرید و با اون پروگرمش کنید اگرم که وضع مالیتون خوبه که یه jlink بخیرید و خودتونو راحت کنید

ateabe
02-03-2013, 16:19
دوست عزیز بسیار بزرگواری کردید که راهنمایی نمودید من امشب برد رو کامل بررسی میکنم ولی این پورتی که شما میگید رو من ندیدم و فکر نمیکنم داشته باشه. و کارهایی که شما گفتید انجام میدم و اینکه بحث مالیش نیست میخوام کاری که شروع کردم به پایان برسونم.البته من یک stlink هم توی سایت کویر دیدم و این سوال رو دارم که ایا از stlink می توان برای دیگر میکرو ها استفاده کرد مثل jlink که برای همه میکروها استفاده میشه یا نه فقط برای میکروهای st ؟ انشاالله کارایی که گفتید انجام میدم و خبرش رو میدم.باز هم از اینکه لطف نمودید و یاری کردید متشکرم
اجرکم عندالله

maha_6518
24-09-2013, 20:17
سلام
دوستانی که واسه پروگرام کردن مشکل دارند (در صورتی که وارد محیط بوت شدند و باودریت هم درسته ولی بازم میکرو پروگرام نمیشه) از ورژن جدید نرم افزار فلش لودر استفاده کنند. مشکل حل میشه.:mrgreen:
دانلود ورژن 2.6 نرم افزار فلش لودر (You can see links before reply)