PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نشاختن usb توسط کامپیوتر

gbg
28-02-2013, 13:15
سلام دوستان
یه برد با sam7x256 درست کردم ولی وقتی به کامپیوتر وصل میکنم درایورش رو نمیشناسه
کتاب رو هم تازه گرفتم الان نگاه می کنم ببینم قسمت یو اس بیم چه تفاوتی باهاش داره

ولی کامپیوتر برد آموزشی رو میشناسه

gbg
28-02-2013, 13:31
جالبه تو کتاب ندیدم!!!
کسی می دونه صفحه چنده؟

ولی با توجه به pmm پایه های d منفی و d مثبت رو برعکس زدم!!!

gbg
28-02-2013, 14:14
پایه ها رو از روی pcb جابجا کردم ولی تغییری نکرد هنوز

ویرایش اول:
تو دیوایس منیجر قسمت استتوس مینویسه
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

ویرایش دوم:
یکی به دادم برسه تا درست نشه نمی تونم پروگرامش کنم

ویرایش سوم:
اساتید کجان یه راه حلی چیزی توصیه ای :x

gbg
03-03-2013, 10:24
D+ و d- رو برعکس نصب کردم یعنی میکرو سوخته؟

kamikazi
03-03-2013, 11:05
مهندس معولا این میکرو ها زمانیکه میسوزن پایه های 1.8 و یا 3.3 ولتشون به گراند متصل میشن زیاد بردتو که روشن نزاشتید شما هنوز نگفتید از چه مراحلی برای شناسایی بردتون استفاده میکنید یه توضیحی بدید اینم بگم این میکرو sam7x ها خیلی سوسول هستن و زود میسوزن اول برسیش کن ببین وضعیت تغذیت خوبه یا نه؟<br />
در مرحله اخر با توجه به شکلی که دادم d+ رو بده به پایه DDP یا همون 94 و D- کانکتور USB رو بده به DDM میکرو یا همون پایه 93 بعدش باید با یه مقاومت 1.5 کیلو DDP رو پول اپ کنی ولی بین مقاومت 1.5 کیلو و 3.3 ولت یه جامپر یا یه سوییچ باید گزاشته باشی که وقتی خواستی پروگرمش کنی با این جامپر ببریش رو مد سامبا <br />
مرحله اول بیاید نرم افزار سامبا رو روی کامپیوترت نصب کن<br />
مرحله دوم بیا برت رو خاموش کن و پایه ERISE رو به 3.3 ولت وصل کن و جامپر USB رو قطع کن <br />
مرحله سوم بیا تغذیه بردت رو وصل کن بزار 20 ثانیه روشن باشه تا میکرو کاملا ارایز بشه وسامبا بیاد رو حافظه فلشت و بردت رو سپس خاموش کن و جامپر erise رو بردار<br />
مرحله چهارم بیا پایه TST رو به 3.3 ولت وصل کن و بردت رو دوباره روشن کن بزار 20 ثانیه روشن باشه بعدش دوباره خاموشش کن و جامپر tst رو بردار<br />
مرحله اخر بیا جامپر USB رو وصل کن بعدش تغذیه مدارتو وصل کن البته اگر با UXSB هست که همین که USD رو وصل کنی باید بردت رو بشناسه و درایورشو نصب کنه هیچ نکته دیگه ای هم نداره مگه اینکه بردت رو اشتباه طراحی کرده باشی یا میکروت سوخته باشه<br />
<br />
البته این عکسی که گزاشتم برای USB تایپ B هستش مهندس

gbg
05-03-2013, 10:59
خیلی ممنون از توضیحات کاملت
اول اینکه با یه خازن 22pf پایه های 93 و 94 به هم وصل کردم
d+ به یه مقاومت 33R خورده بعد با یه مقاومت 1.5K به 3.3v خورده (بدون جامپر) و بعدش به پایه 94 وصل شده
d- به یه مقاومت 33R خورده بعد به پایه 93

حالا وقتی یو اس بس رو وصل می کنم کامپیوتر تشخیص میده ولی درایورش رو نصب نمی کنه
ظبق فرمایش شما بین 1.5k و 3.3v یه جامپر بزارم؟
بعد usb در حالت معمولی چطور کار می کنه؟

kamikazi
05-03-2013, 11:09
مهندس برای ارایز کردن بهتره که usb یا همون جامپر مقاومت 1.5k و صل نباشه متوجه نمیشم درایورشو نمیشناسه یعنی چی ؟ ویندوزت چیه بهتره که xp باشه منم با 7 مشکل داشتم ویزچوال یه xp رو لبتاپم دارم یه سوالی یعنی صدای اتصال usb رو میشنوید و بعدش چه اتفاقی میافته انرویکونایز یو اس بی درایو رو میزنه؟

gbg
05-03-2013, 12:11
آره
صدای اتصال usb رو میشنوم و بعدش انرویکونایز usb درایو رو میزنه
بعد با یه برد آماده که با همین میکروی من یکی هست تست کردم ولی اون رو میشناشه

استاد تهران هستی؟

kamikazi
05-03-2013, 12:20
مهندس من استاد نیستم ولی تهران هستم
یا سخت افزارت مشکل داره یا میکروت سوخته ولتاژ های بردت درستن کمتر از اونی که باید باشه هستن مثلا 3.3 ولتت بشه 3.1 یا 1.8 ولتت بشه 1.6 که مثلا نشون بده از جایی داره جریان میکشه ؟ بردت داغ نمیکنه
در مورد صدای usb دونوع صدا هست یکی همون صدایی که برد رو میشناسه که به محض اینکه برد رو وصل کنی صداش میاد یکیم همون انریکنایز دیوایس هستش که صدای usb با تخیر 2 ثانیه میاد و برد رو نمیشناسه
من احتمال میدم یا میکروت سوخته یا سخت افزارت هنوز مشکل داره اینم بدونید که ارم های اتمل خیلی سوسولن و اگه سخت افزارت درست نباشه زود میسوزن
البته مهندس کریستالت که 18.432 هستش دیگه؟ و قسمت pll رو بستی دیگه؟

gbg
05-03-2013, 12:46
هر کی به من چیزی یاذ بده استاده منه
من کریستال 18.432 خریدم مگه اینکه چیز دیگه ای داده باشه
vddpll وصل نیست ولی pllrc بایه مقاومت و خازن موازی به گروند وصل شده
بلافاصله صدا میاد و انریکنایز دیوایس نشون میده
الان جریان ها رو میگیرم میگم

gbg
05-03-2013, 13:38
به میکرو 1 دهم ولت برق میرسه
میشه دقیق بگی کدوم پایه رو بگیرم
خود lm هم حدود 2.5 برق میده

kamikazi
05-03-2013, 13:44
به میکرو 1 دهم ولت برق میرسه
میشه دقیق بگی کدوم پایه رو بگیرم
خود lm هم حدود 2.5 برق میده
متوجه نمیشم مهندس به میکرو 1 دهم ولت برق میرسه چیه؟
خود lm هم 2.5 میده ؟؟؟؟؟؟
شما چنتا پایه برای 3.3 ولت دارید و چنتا هم برای 1.8 حالا بگید ولتاژهای اینا دقیقا چنده؟

kamikazi
05-03-2013, 13:47
باید مثل این باشه تغذیه بردت

gbg
05-03-2013, 14:26
من اینجوری بستم

فقط یه مسئله
مشکل از اینجا فکر نکنم باشه
من دوتا lm1117 دارم یکی خروجی 5 ولت میده و خروجیش به رودی دومی که قرار 3.3 ولت بده وصل شده
اولی به جای 5 ولت حدود 3 ولت میده و دومی حدود 2.5
و یه lm2576 دارم که خروجی 4 ولت میده که به شدت داغ میشه

kamikazi
05-03-2013, 15:15
مطمعنن بردت مشکل داره اگه میتونی pcb رو برام میل کن ببینم داستانش چیه وگرنه باید کل شماتیکتو بفرستی عملا نباید داغ کنه من همه بردام تغذیه ورودیش 9 ولته و میدمش به lm2576 و اونم 5 ولت میده
یه سوالی این lm شما فیکس 5 ولت هستش یا adj ؟؟
از روی pcb نگاه کنید تغذیه شما مخصوصا 5 ولتتون کجاها رفته و با چیزی اتصالی نداره
میتونید اگر ترک 3.3 ولتتون در دسترسه با یه تیغ قطش کنید و نزارید تغذیه 3.3 ولت به میکرو برسه اینجوری مطمعنتره بازم شماتیکو میفرستادی بهتر راهنماییت میکردم

kamikazi
05-03-2013, 15:20
:baad::unh:
این شماتیک تغذیت ایراد اساسی داره چرا vddcore پین 15 رو روی هوا گزاشتی و اومدی همه vddcore هارو وصل کردی به 3.3 ولت اگه میکروت تا حالا نسوخته باشه خیلی مرد بوده ؟؟!!!

gbg
05-03-2013, 15:46
چرا داد زدی ترسیدم

adjust هستش
چیکار می کردم خو از تو PMM نگاه کردم
بزار چک کنم

gbg
05-03-2013, 17:06
من اینجا رو گیج شدم
نمی فهمم یعنی vddcore رو با خازن فقط وصل کنم زمین؟
پین 15 رو هواست؟؟؟

مدار تغزیه شما چقدر سادست و مال من چقدر پیچ در پیچ

kamikazi
05-03-2013, 17:42
مهندس این شماتیک خود برد کویر هستش مشکلیم نداره
vddcore مشخصا باید بهش 1.8 ولتاژ بدید چرا رو هوا گزاشتیدش ؟؟ بدلیل اینکه خود میکرو رگوله 1.8 ولت داخلی داره وصلش میکنن به vddout و چون vddpll هم تغذیش 1.8 ولته همه با هم به 1.8 وصل میشن همین بغیشم که مشخصه وصل میشه به 3.3 ولت فکب کنم باید از اول برد رو بزنی

gbg
05-03-2013, 18:17
رو هوا نیست با یه خازن 10 میکرو به گروند وصل شده ولی به vddout , vddpll وصل نیست
برای اتصال به وی سی سی هم جامپپر گذاشتم
یعنی لغمه رو سه دور چرخوندم ذور سرم حالا نمی دونم چطور اصلاح کنم تا برد جدید برسه

kamikazi
05-03-2013, 21:35
به عنوان یه توصیه به شما میگم تا از قسمت های مختلف بردتون مطمعن نشدید برد رو سفارش ندید چون اگه تغذیت مشکل داشته باشه ممکنه ای سی روی بردت بسوزه ولی اگه بقیه قسمتهاش مشکل داشته باشه نهایتا بردت کار نمیکنه شما همون pcb داخل فروشگاه رو بزنید که راهتره و فقط باید روتش کنید

gbg
06-03-2013, 16:43
باشه ممنون
همون رو درست کردم
خازن هایی رو که برای نویز بود رو هم حذف کردم ، همچنین

این هم جدیدش

kamikazi
06-03-2013, 17:10
کاملا درسته مهندس راستی میخواین یه برد دیگخ بزنید یا همون برد رو میتونید درستش کنید؟

gbg
06-03-2013, 17:14
یه برد دیگه باید بزنم
هم امکان jtag رو اضافه کردم هم یه LCD می خوام بزارم
میکرو رو هم سوزوندم
امروز قطعات خریدم

gbg
18-04-2013, 19:56
سلام
من برد برای x256 طراحی کردم
ولتاژ پایه های میکرو رو چک کردم و درست هستش و ولتاژ 1.8 هم ساخته میشه
ولی وقتی یو اس بی رو وصل می کنم PC درایورش رو نمیشناسه

مسیر رو هم چک کردم قطعی و اتصال کوتاه نداره
از کریستال 18.432 هم استفاده کردم
از 5 ولت USB هم استفاده نکردم
تو مدار پول آپ با جامپر وصله ولی اینجا برداشتمش یعنی تو برد بعدی دیگه جامپره نیستش
با یه بردآماده تست می کنم کامپیوتر یواس بی رو میشناسه

kamikazi
20-04-2013, 23:31
اولا مهندس پین 11 جی تگتو نباید وصل میکردی به tck فکر کنم از داخل گراند شده برای یو اس بی هم باید اول کامل میکرو رو ارایز کنید و بعد جامپر tst رو 20 ثانیه وصل کنید و بعئ یو اس بی رو وصل کنید مهندس برد x256 برد پیچیده ای نیست خیلی راحته چطور جواب نگرفتید شما یا بردت خوب منتاژ نشده یا میکروت سوخته یا مراحل ارایز رو درست انجام نمیدی اگه میخوای بردت رو برام میل کن یه نگاهی فردا روش میندازم اینم میلمه مهندس
mehdirhm222@yahoo.com

gbg
21-04-2013, 13:25
اولا مهندس پین 11 جی تگتو نباید وصل میکردی به tck فکر کنم از داخل گراند شده برای یو اس بی هم باید اول کامل میکرو رو ارایز کنید و بعد جامپر tst رو 20 ثانیه وصل کنید و بعئ یو اس بی رو وصل کنید مهندس برد x256 برد پیچیده ای نیست خیلی راحته چطور جواب نگرفتید شما یا بردت خوب منتاژ نشده یا میکروت سوخته یا مراحل ارایز رو درست انجام نمیدی اگه میخوای بردت رو برام میل کن یه نگاهی فردا روش میندازم اینم میلمه مهندس
mehdirhm222@yahoo.com

دیتاشیت رو برات ایمیل کردم
جی تگ رو هم منتاژ نکردم هنوز
اییز رو هم همینجور انجام میدم
میکرو ولتاژ 1.8 رو میسازه پس احتمالا نسوخته
تازه خریدمش

kamikazi
21-04-2013, 13:28
شما یکار کن دیگه بردت رو به تغزیه وصل نکن فایل پی سی بیتو بفرست اونو یه نگاه بندازم این شماتیکاتون چرا 3 تاس خوب همرو روی یه شماتیک میزدید که راحتتر مشکل یابی کنید
در ضمن بردت رو خودت منتاژ کردی؟

gbg
21-04-2013, 13:46
چندا شماتیک مشکلی ایجاد نمی کنه
قسمت های مرتبط با هم رو توی یه شماتیک گذاشتم
مثلا تغذیه یه جا و ...

توی pmm نگاه کردم، اونجا هم tck رو وصل کرده

kamikazi
21-04-2013, 14:02
شما مهندس مبناتون باشه برد اولیمکس و همون بردی که شرکت اتمل زده همونو کپی کن

gbg
21-04-2013, 14:09
ندارمش
دیدی pcb رو؟

kamikazi
21-04-2013, 14:56
اره ضاهرا مشکلی نداره نگفتی خودت منتاژش کردی از لحیم کاریت مطمعنی حتی اگه یکی از تغزیه هات هم درست لحیم نشده باشه میکرو کار نمیکنه؟

gbg
21-04-2013, 18:37
خودم چشمام استیگماته ، لحیم کاریم کجا بود
یکی از دوستام زحمتش رو کشیده که استاد لحیم کاریه
ظاهرا که مشگلی تو لحیم کاری نیست

gbg
03-05-2013, 18:00
مدتی بود که بیخیال شده بودم و رفته بودم سراغ کارای دیگم
امروز که بیکار بودم دوباره یه نگاهیی به این مدار انداختم
متوجه شدم شماتیکی که توی pmm تاریخ 1388/6/2 کشیده شده با مدارهای موجود در اینترنت و حتی دیتاشیت خود اتمل فرق داره!!!!
یعنی این می تونه دلیلی برای کارنکردن usb دستگاه من باشه؟ من بر اساس pmm کشیدم.

pirozy
08-05-2013, 23:46
با سلام
من هم همین مشکل رو بتازگی پیدا کردم
ولی من رو vddcore ولتاژ 1.92 رو دارم
لطفا راهمایی کنید

mohsen_uk_net
08-06-2013, 20:17
سلام دوستان
من ویندوز Xp دارم هر کاری کردم نتونستم برد at91sam7x256 را با samba پروگرم کنم
صفحه اول samba بالا می آید که پورت را انتخاب کنم ولی هیچ اتفاقی نمی افتد چی کار باید بکنم

kamikazi
09-06-2013, 09:30
ببینید دوستان عمده مشکلات از ویندوز سونه من خودمم تا به حال نتونستم با سون میکرو رو پروگرم کنم ولی یه ایکس پی ویرچوال رو لبتاپم هست که با اون پروگرم میکنم اگه مدارتون درست باشه و میکروتون نسوخته باشه و مراحل ارایز رو درست انجام بدید و نرم افزار Install AT91-ISP v1.13.exe رو روی کامپیوترتون نصب کرده باشید تا برد رو وصل کنید باید درایور نصب بشه و میکرو رو به عنوان یه دیوایس میشناسه البته همه اینا منظورم تو ایکس پی هستش تو سونم میشناسه ولی میگه این دیوایس کمرا نمیدونم چی چیه؟؟!
بگزریم اگه شناخت که باید این نرم افزار بالا رو باز کنید و اگر برد رو درست شناخته باشه خودش پورت usb رو در گزینه هاش داره البته منظورم نرم افزار SAM-PROG v2.4 هستش بعد دکمه رایت فلش باید از حالت غیر فعال در بیاد و فعال باشه وگرنه بردتون رو دوباره در بیارید و جا بزنید تا زمانیکه این گزینه رایت فلش فعال بشه همین دیگه از بروز هم فایل باینری رو انتخاب کنید و تمام

rezavip
05-07-2013, 20:43
ببینید دوستان عمده مشکلات از ویندوز سونه من خودمم تا به حال نتونستم با سون میکرو رو پروگرم کنم ولی یه ایکس پی ویرچوال رو لبتاپم هست که با اون پروگرم میکنم اگه مدارتون درست باشه و میکروتون نسوخته باشه و مراحل ارایز رو درست انجام بدید و نرم افزار Install AT91-ISP v1.13.exe رو روی کامپیوترتون نصب کرده باشید تا برد رو وصل کنید باید درایور نصب بشه و میکرو رو به عنوان یه دیوایس میشناسه البته همه اینا منظورم تو ایکس پی هستش تو سونم میشناسه ولی میگه این دیوایس کمرا نمیدونم چی چیه؟؟!
بگزریم اگه شناخت که باید این نرم افزار بالا رو باز کنید و اگر برد رو درست شناخته باشه خودش پورت usb رو در گزینه هاش داره البته منظورم نرم افزار SAM-PROG v2.4 هستش بعد دکمه رایت فلش باید از حالت غیر فعال در بیاد و فعال باشه وگرنه بردتون رو دوباره در بیارید و جا بزنید تا زمانیکه این گزینه رایت فلش فعال بشه همین دیگه از بروز هم فایل باینری رو انتخاب کنید و تمام
با سلام
من ویندوز سون دارم و میکرومو بوسیله یو اس بی میشناسه ولی وقتی نرم افزار SAM-PROG v2.4 رو باز می کنم تو قسمت select the connection فقط com1 میاد این طور که فهمیدم باید usb ظاهر بشه درسته پس مشکل از ویندوزه ؟؟؟؟

rezavip
05-07-2013, 20:49
با سلام
من ویندوز سون دارم و میکرومو بوسیله یو اس بی میشناسه ولی وقتی نرم افزار sam-prog v2.4 رو باز می کنم تو قسمت select the connection فقط com1 میاد این طور که فهمیدم باید usb ظاهر بشه درسته پس مشکل از ویندوزه ؟؟؟؟
کلا باید قید سون رو بزنم یا نه ؟
راه حل ؟؟
مرسی دوستان اگر تجربه ای دارید استفاده می کنیم

kamikazi
05-07-2013, 22:02
سلام دوستان چنجا گفتن که میشه با سون هم پروگرم کرد ولی خود منم به هیچ نتیجه با سون نرسیدم یه ایکس پی ویرپوال نصب کردم کارم راه افتاد

gbg
08-07-2013, 17:26
با سون مشکلی نداره