PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : rfid+GSM

mehdiit
26-02-2013, 21:54
سلام
دوستان من میخوام از طریق یه ماژول rfid مثه em18 شناسه ی یه کارت رو بگیرم و بعد همونا از طریق ماژول sim900 بصورت پیامک ارسال کنم،
با هر دو تا ماژول کار کردم و برا راه اندازیشون مشکلی ندارم
الان سوالم اینه که از اونجایی که هر دوتای این ماژول ها از پروتکل یوزارت برا اتصال به میکرو استفاده میکنند ، آیا من باید از یه میکرویی که دو تا پورت یوزارت داره مثه مگا 64 استفاده کنم؟ آیا این امکان وجود داره که توی این میکرو بصورت هم زمان بشه از هر دو تا پورت استفاده کرد؟آیا برا برنامه نویسیش نکته ی خاصی رو باید در نظر بگیرم ؟آیا تداخلی بخاطر همزمانی در استفاده ، برای میکرو پیش نمیاد؟
شرمنده سوالام زیاد شد:mrgreen:

Ma3ood
26-02-2013, 22:08
به نظرم شما برای راحتی کار از وقفه گیرنده برای em18 و وقفه فرستنده برای برای sim 900 استفاده کن این کار میتونه کمترین میزان خطا را ایجاد کنه در میکرویی مثل مگا 64 یا 128

morteza_rk
26-02-2013, 22:32
سلام

بله می تونید از میکروهائی مثل مگا64 یا مگا128 استفاده کنید.

ضمن اینکه میشه از میکروهائی با یک پورت سریال هم استفاده کرد. در عوض توسط کتابخونه های موجود دوتا از پایه های دلخواه میکرو رو به صورت usart نرم افزاری استفاده کرد.

esisafa
26-02-2013, 23:50
البته فرستادن دستورات با یک پورت سریال به هر دو ماژول نباید مشکلی ایجاد کنه. علاوه بر توصیه دوستان ممکنه که اگه tx میکرو به rx هر دو وصل بشه و rx میکرو به tx هر دو شاید جواب بده. این در صورتی هست که دستورات و اطلاعات دو ماژول با هم تداخل نداشته باشن. اگه تداخل دارن باید یک فکر دیگه کرد

mehdiit
27-02-2013, 01:17
بچه ها ممنون از راهنمائیاتون

سلام

ضمن اینکه میشه از میکروهائی با یک پورت سریال هم استفاده کرد. در عوض توسط کتابخونه های موجود دوتا از پایه های دلخواه میکرو رو به صورت usart نرم افزاری استفاده کرد.

اقا مرتضا این حالت نرم افزاری که میفرمائین بعدا کد نویسیشو مشکل نمکنه
از همون حالت سخت افزاری استفاده کنم بهتر نیس؟

morteza_rk
27-02-2013, 01:24
اقا مرتضا این حالت نرم افزاری که میفرمائین بعدا کد نویسیشو مشکل نمکنه
از همون حالت سخت افزاری استفاده کنم بهتر نیس؟

توی بسکام خیلی سادست و مشکلی هم نداره. توی کدویژن تا حالا تست نکردم ، ولی می دونم که کتابخونش هست. یه سرچ بزنید پیدا میشه. در کل مشکلی پیش نمیاره.