PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كامپايلر پايتون براي arm

hitler
23-02-2013, 11:48
همين طور كه ميدونيد پايتون يك زبان سطح بالا ميباشد . ميخواستم بدونم از دوستان كسي هست كامپايلر به زبان پايتون براي برنامه نويسي ميكرو كنترلر arm سري فليپس رو سراغ داشته باشه ؟

sadmonew
23-02-2013, 12:38
همين طور كه ميدونيد پايتون يك زبان سطح بالا ميباشد . ميخواستم بدونم از دوستان كسي هست كامپايلر به زبان پايتون براي برنامه نويسي ميكرو كنترلر arm سري فليپس رو سراغ داشته باشه ؟
سلام مهندس
حالا چرا میخواید از پیتون(Python) استفاده کنید؟ دلیل خاصی داره؟

hitler
23-02-2013, 21:23
سلام مهندس
حالا چرا میخواید از پیتون(Python) استفاده کنید؟ دلیل خاصی داره؟

چون با پايتون خيلي اگه بهش وارد باشي خيلي راحت تر و سريع تر ميتوني برنامه نويسي كني جوري كه ديگه C , ++c v رو براي هميشه ميزاري كنار :wink:

Doloop
23-02-2013, 22:41
خيلي اگه بهش وارد باشي خيلي راحت تر و سريع تر ميتوني برنامه نويسي كني

خوب معلومه که اگه به یه زبونی کاملا مسلط باشی کار باهاش برات خیلی راحته
و مهندس عزیز مشکل همه ما اینه که خیلی وارد نیستیم وگرنه فرقی نداره

درضمن شما که میخای با پیتون کار کنی اگه به مشکلی بر بخوری اندک افراد شاید بتونن کمکت کنن ولی با C , C++ , Basic تا دلت بخاد نفر هست کمکت کنه :wink:

نظرم اینه که با این پشتیبانی که از زبان C میشه یادگیری پیتون برای کاربا میکرو ارزش نداره :0013:

hitler
23-02-2013, 23:29
خوب معلومه که اگه به یه زبونی کاملا مسلط باشی کار باهاش برات خیلی راحته
و مهندس عزیز مشکل همه ما اینه که خیلی وارد نیستیم وگرنه فرقی نداره

درضمن شما که میخای با پیتون کار کنی اگه به مشکلی بر بخوری اندک افراد شاید بتونن کمکت کنن ولی با c , c++ , basic تا دلت بخاد نفر هست کمکت کنه :wink:

نظرم اینه که با این پشتیبانی که از زبان c میشه یادگیری پیتون برای کاربا میکرو ارزش نداره :0013:

والا يه c++ , c تا حالا نشده كسي كمك به درد بخور به من بكنه ماشالا همه كارشناسن تو ايران چه در مسائل علمي مربوط به تخصص خودشون چه غيره و همينطور مسائل اقتصادي و س ي اس ي به همين دليل توي ايران اگه بخواي سردرگم نشي و پيشرفت كني نبايد رو كمك كسي حساب كني . يكي از امتيازات بنده در ايران در زمينه برنامه نويسي كار با زبانيه كه كمتر كسي بلده (البته در ايران جهان 3 ) .
جدا از مسائل حاشيه اي به شما هم پيشنهاد ميكنم با پايتون كار كنيد كه به نظرم خيلي بهترو آسانتر و شيوا تر از c++ , c است

sadmonew
23-02-2013, 23:58
سلام
مهندس این زبان تو arm کاربردی نداره.
تازه لازمه تو بعضی قسمتای برنامه، دستوراتو به زبان اسمبلی بنویسید. یعنی جایی که به سرعت اجرای بالای دستورات هست.

...ماشالا همه كارشناسن تو ايران چه در مسائل علمي مربوط به تخصص خودشون چه غيره و همينطور مسائل اقتصادي و س ي اس ي....
درسته من دارم تو مبحثی صحبت میکنم که به رشته ای که تو دانشگاه خوندم ارتباطی نداره
البته در ظاهر اینطوریه و البته بیشتر افراد هم در نگاه اولشون همین مساله به ذهنشون میاد.
اما مطالبی که خدمت شما عرض شد بیشتر به واسطه تجربه ای است که تو برنامه نویسی دارم.
یه مثال ساده همین نرم افزار matlab رو نظر بگیرید. تقریبا تمامه رشته ها، چه رشته های مهندسی چه رشته های مربوط به علوم پایه(فیزیک) و تقریبا همه رشته ها دارن از این نرم افزار به سهم خودشون و نیازی که دارن، استفاده میکنن.
پس دیگه نمیشه گفت چون من رشتم مثلا فیزیکه پس فقط مطالب فیزیکو بخونمو بث.
این تفکر اشتباهه

hitler
24-02-2013, 12:07
دوستان عزيز بنده خواهش ميكنم از بحث اصلي منحرف نشيد .
دوست گرامي جناب مهندس صادق محمدي بنده خدايي نكرده قصدم توهين نه به شما و نه به هيچ غزيريه فقط گفتم كه يه تفكر غلط بين ما ايراني ها هست اونم نظر كارشناسي در مورد مسائلي كه بهش تخصص نداريمه مثلا سياست و .... و توجه داشته باشيد مدرك دليل بر سواد نيست خودتون در حين تحصيل خيلي از استاداتونو ديديد كه كاملا بيسوادند و فقط يه مدرك معلوم نيست از كجا گير آوردند و چه بسا كساني كه مدرك ندارند ولي خيلي با سوادند .
به هر حال خود بنده پاهاش خيلي راحتم و حتي برنامه PLC هاي زيمنس دلتا و اومرن رو باهاش مينويسم .شايد كساني باشند كه مثل من بخوان ازش استفاده كنند . ولي اينكه ميفرمايد پايتون براي ARM كاربرد نداره كاملا اشتباهه كه اگه اينجوري باشه بايد كلا همه زبان ها رو بزاريم كنار بشينيم فقط با اسمبلي براش برنامه بنويسيم . اونم موقعي كه برنامت مثلا از 300 خط رفت بالا كه حتما ميره پيدا كرد يه اشكال كوچيك تو برنامه اشك آدمو در مياره . پس توجه داشته باشيد اسمبلي + يه زبان سطح بالا = هلو :o