PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرام کردن برد lpc1768

ramin_kent
20-02-2013, 13:07
سلام دوستان.من در پروگرام کردن برد 1768 مشکل دارم تا حالا نتونستم برنامه ایی را روی برد بریزم وقتی با برنامه کیل می خوای برد را پروگرام کنی این خطا را می دهد could not stop cortex-m device
وقتی که با jlink پروگرام کنم نوشته می خواهی قسمتی از حافظه میکرو را پاک کنم من هم گزینه yes زدم الان هم صفحه تاچ برد سفید است فکر کنم برنامه روی میکرو که بود پاک شد حالا من باید چی کار کنم؟cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cr y::cry::

ramin_kent
20-02-2013, 17:40
مهندسين عزيز يكي به من بگه اين برد كه برنامه هاش پاك شده بايد چي كار كنم؟

ramin_kent
20-02-2013, 21:28
عزیزان خواهش میکنم من را راهنمایی کنید این بوت لودر برد من پاک شده چی کار کنم؟آخه 250 تومان پول دادم بگین تورخدا چی کار کنم؟

edisonkocholoo
21-02-2013, 11:52
مهدس جان من فک نمی کنم مشکل شما بوت لودر نباشه ها ااااا

ببنین باید تو نرم افزار کیل شماره ای سی را برا کیل تنظیم کنین.
این کار را کردین؟
اگه مسیرش را نمی دوین بهتون بگم. اولین مرتبه هست که برد را برنامه ریزی می کنین؟ یه مقدار بیشتر در مورد مشکلتون توضیح ان شا.. بتونم کمکتون کنم.

ramin_kent
21-02-2013, 12:54
مهدس جان من فک نمی کنم مشکل شما بوت لودر باشه ها

ببنین باید توکیل ظماره ای سی را برا کیل تنظیم کنین. این کار را کردین؟ اگه مسیرش را نمی دوین بهتون بگم. اولین مرتبه هست که برد را برنامه ریزی می کنین؟ یه مقدار بیشتر در مورد مشکلتون توضیح ان شا.. بتونم کمکتون کنم.

مهندس من مطابق با روشی که در cd بورد بود کیل و jlink را تنظیم کردم و اولین برنامه را که می خواستم روی برد بریزم از طریق jlink فایل هگز برنامه را باز کردم و گزینه program را زدم بعد یک پیغام آمد که نوشته بود باید میکرو پاک بشه منم پاک کردم از اون موقع تا حالا وقتی برد را روشن میکنم فقط یک صفحه سفید روی تاچ برد نشان می دهد و تصاویری که قبلا" نشان میداد را دیگه نشان نمی دهد.

edisonkocholoo
21-02-2013, 17:58
خب ببین شما برو به
flash -> configure flash tools
بعد یه پنجره باز میشه
برو به tab اخر یعنی
utilities
بعد بایستی
use target drivers for flash programming
روی jlink تنظیم باشه . یه گزینه هم کنارش هست که نوشته update target before debugging
اون را هم تیک بزن تا جیلینک برد شما اپدیت بشه
بعد روی SETTIMG بزن تا یه پنجره باز بشه در قسمت دانلود فانکشن فقط این مواردی که به شما میگم باید تیک داشته باشه
ERASE SECTOR,PROGRAM,VERIFY,RESET & RUN
در قسمت description هم فقط و فقط و فقط باید این شماره ای سی را داشته باشین شما
LPC17xx IAP 512k flash
احتمالا شما اینو ندارین اینا تنظیم کنید
و در نهایت پروژه را Build کنین و بریزین رو ای سی
بهم خبر بدین که چی شد
:wink::wink::wink::wink::wink:

ramin_kent
21-02-2013, 19:29
من این تنظیمات را انجام دادم از همان اول بعد یک برنامه خیلی ساده نوشتم با cmsis بعد از طریق jlink امدم برد پروگرام کنم گزینه پروگرام را که زدم نوشت باید حافظه فلش میکرو پاک بشه منم گزینه yes زدم بعد از اون وقت صفحه تاچ برد سفید شد و چیزی نشان نمیده با کیل هم که می خوام برد را پروگرام کنم در build out این را مینویسه

Build target 'firstproject'
linking...
Program Size: Code=2476 RO-data=236 RW-data=16 ZI-data=608
FromELF: creating hex file...
"firstproject.axf" - 0 Error(s), 0 Warning(s).
Load "D:\\arm nxp\\project\\firstproject.AXF"

JLink info:
-----------
DLL: V4.11i, compiled Jan 28 2010 19:55:25
Firmware: J-Link ARM-OB STM32 compiled Dec 15 2010 11:30:03
Hardware: V7.00
S/N : 377001345
Feature(s) : RDI,FlashDL,FlashBP,JFlash,GDBFull
---
* JLink Info: TotalIRLen = 4, IRPrint = 0x01
* JLink Info: Found Cortex-M3 r2p0, Little endian.
* JLink Info: TPIU fitted.
* JLink Info: ETM fitted.
* JLink Info: FPUnit: 6 code (BP) slots and 2 literal slots

Target info:
------------
Device: LPC1768
VTarget = 3.300V
State of Pins:
TCK: 1, TDI: 0, TDO: 1, TMS: 0, TRES: 1, TRST: 1
Hardware-Breakpoints: 6
Software-Breakpoints: 2048
Watchpoints: 4
JTAG speed: 50 kHz
---
Erase Done.
Programming Done.
Verify OK.
**JLink Warning: CPU did not halt after bootloader.
Application running ...

sharin
21-02-2013, 22:27
سلام.

مهندس خوبه جاهايي كه سوالت رو مطرح مي كني چك هم كني ...
ظاهرا شما هم بوت لودر رو پاك كرديد ، كه بايد hex اش رو گير بياريد و از آدرس 0 بريزيد روي Flash ميكرو ... . با اين كار بار بعدي ميكرو به صورت فلش توسط PC شناسايي مي شه.
من ديشب مشكلم حل شد. مراحل هم تو لينك زير ببين كه همون ديشب گفتم :
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - مشکل در پروگرام کردن با jlink---خییییلی فوری---خواهشا کمک کنید (You can see links before reply)

موفق باشي.

ramin_kent
21-02-2013, 22:31
سلام.

مهندس خوبه جاهايي كه سوالت رو مطرح مي كني چك هم كني ...
ظاهرا شما هم بوت لودر رو پاك كرديد ، كه بايد hex اش رو گير بياريد و از آدرس 0 بريزيد روي Flash ميكرو ... . با اين كار بار بعدي ميكرو به صورت فلش توسط PC شناسايي مي شه.
من ديشب مشكلم حل شد. مراحل هم تو لينك زير ببين كه همون ديشب گفتم :
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - مشکل در پروگرام کردن با jlink---خییییلی فوری---خواهشا کمک کنید (You can see links before reply)

موفق باشي.
سلام مهندس همان ديشب ديدم كه گذاشتي ولي متاسفانه درست نشد فايل bootloader.hex روي برد ريختم ولي مشكلم حل نشد.

sharin
21-02-2013, 22:40
خوب شما وقتي مي خواي ميكرو رو از طريق بوت لودري كه روش هست پروگرام كني ، كدوم پايه رو زمين مي كني؟ ( در بوردي كه استفاده مي كني )
تا حالا با اين روش پروگرام كردي؟ PC ميكرو رو مي شناسه؟
يه بار حافظه فلش رو read back كن ببين آدرس 0x0 تا قبل از 0x02000 چي مي بيني ؟ FF هست يا ؟
يه بار هم تو KEIL برنامه ات رو ديباگ كن ببين خط برنامه ات كجاست؟ ( break point هم وسط برنامه ات بذار! )

ramin_kent
21-02-2013, 23:46
خوب شما وقتي مي خواي ميكرو رو از طريق بوت لودري كه روش هست پروگرام كني ، كدوم پايه رو زمين مي كني؟ ( در بوردي كه استفاده مي كني )
تا حالا با اين روش پروگرام كردي؟ PC ميكرو رو مي شناسه؟
يه بار حافظه فلش رو read back كن ببين آدرس 0x0 تا قبل از 0x02000 چي مي بيني ؟ FF هست يا ؟
يه بار هم تو KEIL برنامه ات رو ديباگ كن ببين خط برنامه ات كجاست؟ ( break point هم وسط برنامه ات بذار! )
read back که کردم از آدرس 0x0 تا آخر آدرس همش ff است

sharin
22-02-2013, 00:08
جواب بقيه سوالها ؟ مگه نمي خواي كارت راه بيفته؟!

ramin_kent
22-02-2013, 00:13
سوال اولت نمی فهمم باید چی کار کنم؟

sharin
22-02-2013, 00:43
بوردي كه كار مي كنيد ، شماتيكي ، چيزي ازش داريد؟
احتمالا يه سوئيچ داره كه مي زنيدش و وقتي به usb وصلش مي كنيد ، بورد رو به عنوان FLASH MEMORY مي شناسه ، درسته؟ ( اين كار بوت لودرش هست و يه روش پروگرام كردنه ) تا حالا استفاده كرديد؟
در واقع با زدن اون دكمه يه پايه رو داريد زمين مي كنيد ، اون پايه كدوم پايه هست؟
اگر شماتيك نداري با يه تست اتصال كوتاه مولتي متر امتحان كن .
تو cd همراه بورد چك كن ببين فايل بوت لودري همراه اش نيست؟
+ باقيه سوالاي پست قبل ...

edisonkocholoo
22-02-2013, 12:37
بوردي كه كار مي كنيد ، شماتيكي ، چيزي ازش داريد؟
احتمالا يه سوئيچ داره كه مي زنيدش و وقتي به usb وصلش مي كنيد ، بورد رو به عنوان FLASH MEMORY مي شناسه ، درسته؟ ( اين كار بوت لودرش هست و يه روش پروگرام كردنه ) تا حالا استفاده كرديد؟
در واقع با زدن اون دكمه يه پايه رو داريد زمين مي كنيد ، اون پايه كدوم پايه هست؟
اگر شماتيك نداري با يه تست اتصال كوتاه مولتي متر امتحان كن .
تو cd همراه بورد چك كن ببين فايل بوت لودري همراه اش نيست؟
+ باقيه سوالاي پست قبل ...

مهندس sharin عزیز یعنی شما میگین بوت لودر این و سط نقش داره؟؟
من فک می کردم تنطیات نرم افزاری keil مشکل داشته !!
این بر د تعداد زیادی جامپر داره که شاید این موردی که شما میگین به تنظیم این جامپر ها بر میگرده .

edisonkocholoo
22-02-2013, 12:59
من نشستم تمام جامپر ها را چک کردم. داستان این طوری هست که یه میکرو
STM32F103C8T6
روی برد قرار گرفته که نقش پروگرامر j link را ایفا می کنه و تراشه lpc1768 را برنامه ریزی می کنه . یه جامپر هم به پایه PB5 متصل شده یعنی JP4 که اگه این جامپر غیر فعال باشه شما می تونی برد تون را به کمک این جیلینک ان برد برنامه ریزی کنید.

پس دوست عزیز اقای رامین دقت کنین ببینین که جامپر j4 نباید رو برد باشه یعنی مدار باز باشه اگه مدار باز نیست بازش کنین. فک می کنم اگه اتصال کوتاه از طریق یه پروگرامر خارجی میشه برد را برنامه ریزی کرد.
حالا نمی دونم بوت لودر این وسط باز نقش داری یا نه !:0013:

sharin
22-02-2013, 13:39
اين دوستمون كه جواب نداد!
در موردي كه براي خودم پيش اومد ، وقتي بوت لودر رو پاك كردم ، طبيعتا وقتي ميكرو رو به PC مي زدم ، به صورت USB Device نمي شناختش و اخطار مي داد.
با JLINK مي تونستم پروگرامش كنم ، آدرس رو از 0 ريختم ، از 0x02000 هم ريختم و پروگرام هم مي شد ، اما كار نمي كرد!
ديباگ كه كردم ، فهميدم خط برنامه رو آدرس مورد نظر من نمي ياد و مثل برنامه ايه كه احتمالا به End رسيدهه !
خوب طبق همون چيزي كه گفتم عمل كردم و بوت لودر رو قرار دادم. ميكرو توسط PC شناخته شد، يعني حالا مي تونستم دوباره با boot loader ميكرو رو پروگرام كنم .
با JLINK دوباره برنامه اي رو كه نوشتم از آدرس بعد از بوت لودر روي فلش پروگرام كردم ، برنامه اجرا شد ، ديباگ كردم ، همه چيز درست بود :D
--
منظورم اون پايه اي نبود كه شما فرموديد. اون پايه براي STM مي شه درسته؟
--
پايه اي كه مدنظر من هست براي اين هست كه ميكرو توسط PC به صورت Flash memory شناخته بشه و بشه از اين طريق پروگرامش كرد( نه با JLINK ). ( مي خوام بدونم در بورد شما اين پايه ، كدوم پايه ي LPC1768 مي شه؟ كه براي active كردن اين روش توسط سوئيچ يا هر چيز ديگه اي زمين مي شه؟ )
--
بي زحمت شما يه بار بدون پاك كردن flash يه بار read back كنيد و اطلاعات آدرس 0 تا 0x01FFF رو در پست بعديتون قرار بديد.
بورد شما هم مشابه بورد دوستمون هست ديگه؟
تشكر.

ramin_kent
22-02-2013, 13:56
سلام ببخشيد نبودم نتونستم بيام تو نت.
جامپر روي jp4 نيست برد پروگرام ميشه پس مشكل از اينجا نيست من بوت لودر را از آدرس 0 تا 2000 ريختم روي برد بعد برنامه برنامه را از آدرس 2000 تا 80000 كه در كيل تنظيم كردم ريختم بازم جواب نگرفتم. در كيل اين اخطار را ميده: cpu could not halt bootloader

sharin
22-02-2013, 14:28
آره ... ، اين ارور رو ديدم. فكر مي كنم بوت لودر بورد شما در يه چيز جزئي بايد تفاوت داشته باشه!
اگر بوردت با بورد اون دوستمون يكي باشه ، احتمالا مشكل حل مي شه ...
فقط اون دوستمون بايد آدرس 0 تا 0X01FFF رو از بورد خودش كه مشكل ندارهه بذارن و شما اون رو روي fLASH از 0 تا 0X02000 ، بوردتون پروگرام كنيد.